Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözzek, vagy inkább keresse...

Költözzek, vagy inkább keressek mást?

Figyelt kérdés

Neki van egy garzonlakása a nyolcadik emeleten, egy panelházban, amire még 10 évig fogja fizetni a hitelt.

Nekem van egy három szobás családi házam ugyanabban a városban. Hitel nincs rajta, örököltem a keresztanyám után, és nem adtam el. De mégis azt akarja, hogy én költözzem hozzá. Én két okból nem akarok odaköltözni.

1. Az édesanyám súlyos szívbeteg, neki bármikor segítségre lehet szüksége. Most itt lakik tőlem három háznyira. Ha odaköltözöm hozzá 20 percre leszek kocsival. Másra nem bízhatom, édesapám meghalt. Van egy testvére, de 300 km-re lakik tőlünk.

2. Hát igen. Van egy elég helyigényes hobbim, ami már több mint 10 éve kitölti a szabadidőmet. Oda nem vihetem, és fogalmam sincs, hogy a panellakásban mit tudnék kezdeni.

Ezen kívül, még egy dolog, amin csak nyerne. A szomszéd városban dolgozik. Most helyijárat+helyközivel jár dolgozni. Ha itt lakna megspórolhatná a helyijáratot, mert 10 perc sétára van a buszpályaudvar.

Próbáltam vele beszélni. Épkézláb érvet nem tudott felhozni, hogy miért én menjek oda, csak annyit mond, hogy ő nem akar idejönni. Ha kérdezem, miért akkor a válasz, csak.

Ti mit csinálnátok ebben az esetben. Várom a véleményeket!

33/N


2011. szept. 4. 10:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Mit akar, hogy könyörögj neki, hogy költözzön a tutiba???

Ne haragudj, de már ha az elején sem hallgat a józan észre, és nem veszi figyelembe a te érdekeidet (azért figyelj oda, míg te felhoztad az érveidet: szívbeteg anya, helyigényes életmód), addig ő csak lepattintja a kérdést...szaglik az ilyesmi!

2011. szept. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűen zavarja a változás. Szóval van olyan ember, akit irritál, ha kileng a megszokott környezetből, cselekvésből. Nagymamám is ilyen, a ballagásomra sem volt hajlandó eljönni, egész nap híreket néz, konkrét napirendje van, és utálja, ha azt felforgatják.

Hasonló lehet a pároddal és a környezetével kapcsolatban.

2011. szept. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Utolsónak, lehet, hogy igazad van. De azért azt cáfolnám, hogy napirendje lenne. Ha egyik nap megkérdezem tőle, hogy mit fog csinálni másnap, akkor azt mondja, hogy majd meglátja. Szóval napirendje az biztos nincs.
2011. szept. 4. 11:31
 14/17 anonim ***** válasza:

Akkor talán csak a környezetével van így.

Vannak az olyan örökmozgó típusok, amilyen én is vagyok, de van,aki a megszokások híve. Szóval ha ő odaszokott, akkor csak harcok árán lehet kirobbantani.

Ha régóta él ott, akkor talán érzelmileg is kötődik az otthonához. Én ma költözök és komolyan a sírás kerülget már most a honvágy miatt, de közben meg alig várom. Lehet, hogy ő is erősen kötődik.


Vagy egyszerűen családtagnak tekint téged és megalázónak érzi, hogy a nő házában éljenek, holott elvileg ő, mint férfi kellene otthont biztosítson a családjának. Ez elég ősi ösztönféleség, de akár ez is motoszkálhat benne.

2011. szept. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Én is örökmozgó vagyok. Tulajdonképpen csak itt élek hosszabb ideje. Ő 2 éve lakik a lakásában, úgyhogy nem tudom mennyire ragaszkodik hozzá.

De amit írtál az ősi ösztönről, abban van valami. És ha családtagnak tart, ahogy írtad, akkor inkább örülök, hogy nem akar odajönni. Lehet, hogy azt fogom tenni, amit még az elején írt valaki, hétköznap itt, hétvégén ott, vagy fordítva.

2011. szept. 4. 11:39
 16/17 anonim ***** válasza:

Na ez se hülyeség. Tényleg derogálhat neki, hogy semmit sem tett a lakásért, és ő érezné magát kitartottnak, szóval sérti a férfiasságát :)

A helyedben tuti rákérdeznék, bár lehet letagadja :)

2011. szept. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én biztos nem költöznék panelba,ha van saját kertes házam.
2011. szept. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!