Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség, Karácsony? SOS,...

Segítség, Karácsony? SOS, most én vagyok a hülye?

Figyelt kérdés

Vázolom a helyzetet, nem lesz rövid de légyszi olvassátok végig!


Szóval: párommal 4 éve vagyunk együtt, tavaly decemberben költöztünk össze, akkor minden állati össze-vissza volt, szóval mindketten otthon karácsonyoztunk a szüleinknél.


DE: tegnap párom azt mondta idén karácsonyozzunk együtt itthon a macskákkal. Én meg ööööö. Nem tudom, persze tudom, h ez lenne a normális, hiszen együtt élünk de ebből nem jöhetek ki jól.


Én szeretek a szüleimmel karácsonyozni, nem kell főznöm, mindig isteni a kaja, rengetegen vagyunk és mindig becsiccsentünk és anyámmal meg nővéremmel együtt röhögünk a régi szobámba egy pezsgő társaságában. Ha ketten lennénk, akkor főznöm kéne, ami nem lenne baj, de nem vagyok egy ász :/ és a karácsony megfelelő menü nélkül GÁZ. Plusz nem tudok elképzelni egy kétfős karácsonyt mi mindig rengetegen szoktunk lenni, mivel két tesóm van plusz egy mostoha tesó.


Ez a kisebbik probléma a másik a szülők...anyám fix nem örülne ha nem mennék haza, de még ez sem a legnagyobb gond!


A legnagyobb az a párom anyja ugyanis egyszer egy (gondolom) jelzés értékű anekdotát adott elő arról, h amikor a párom még azelőző barátnőjével volt együtt, akkor egyik karácsonykor hóhelyzet miatt majdnem nem tudott otthon lenni, ő meg sírógörcsöt kapott. WTF???


Na tehát probléma: ha itthon karácsonyozunk akkor a kétszemélyes buli az izé...nem lenne fergeteges mivel főzni sem tudok még annyira, mmint tudok, és finom lesz de nem egy ünnepi menüt, plusz két főre ünnepi menüt??? Sütit viszont csak muffint tudok! Se hókifli se bejgli semmi ilyesmi! JA és persze államvizsgázni fogok és nem lesz ilyesmire időm.


Ha egyikünk családjánál karácsonyozunk a másik megsértődik, ha egyiknél sem, mindkettő. Plusz én nem akarok az ő családjával karácsonyozni, mert vagy az enyémmel, v csak vele.


Akkor most h jöjjek ki ebből jól??? Ötletek?


2011. szept. 6. 00:41
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

1.10

NEm akarom nélküle tölteni igazából azt szeretném, ha mindketten nálunk lenne, de nem azért mert nem szeretem eléggé, csak sosem voltam olyan karácsonyon ahol ketten lettünk volna, nálunk nagy a család és minden ünnep banzáj, és ezért nem tudom h h működik egy ilyen kiskarácsony :) De lehet h állatira élvezném, sőt biztos, csak nem tudom elképzelni, ennyi! Azt meg h én valaha is 24ét az ő családjával töltsem: NA NEEEE! Nem azért mert nem szeretem őket de ennyire nem :) Szóval marad h 24. mi ketten a többi nap egyiknél másiknál.

2011. szept. 6. 01:14
 22/39 anonim ***** válasza:
67%

Ja igen szóval a forgatókönyv:


Átjött megvacsoráztun(tejszínes csirke,tiramisu),és volt rengeteg zselés szaloncukor,szerintem hajnalig elfogyott vagy 2 nagy csomag is plusz 1 üveg pezsgő, meg pálinka. Átadtuk egymásnak az akándékainkat, olyan jó volt kibontani a kis díszzacskót és ő is édesen fedezte fel az ő ajándékát. Aztán rohadt nagyokat szexeltünk,néztük a tévét,és zabáltuk a szaloncukrot. Reggel pedig összekaptuk magunkat és húztunk a rokonságához zabálni a főztjükből. Az én szüleimnél meg az ünnepi menühöz maximum a bolti bejgli tartozott,ugyanis anyámnak mindig is derogált főzni sütni :D

NA JÓÉJT

2011. szept. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
Ez egy jó forgatókönyv :) Köszi! Asszem túlszervezem a dolgot, de én már csak ilyen szervezős vagyok, főleg ha valamit csinálnom kell, szeretem előre tudni mit mikor kell megcsinálnom, és hogyan!
2011. szept. 6. 01:17
 24/39 anonim ***** válasza:
47%
Azért raknám ki a bőröndjét, mert amiket leírtál, nekem abból az jön le, hogy egy fafej. Tudja, hogy várható lesz egy hatalmas családi veszekedés, mégse tudja az anyjával előre tisztázni. ha meg te tisztázod, akkor veled veszik össze. Mi ez, ha nem egy élhetetlen fatökű pasas?
2011. szept. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

Látszik nem ismered:D

Az anyjával a viszonya elég érdekes mert az anyja legalább annyira erőszakos, mint ő maga, gondolom rá ütött, és én tudom, h a barátomra csak cukisággal és rábeszéléssel lehet hatni az anyja nem tudja, v nem érdekli. Viszont a párom szemében az anyjával való veszekedés a tiszteletlenség jele (ne kérdezd, nem tudom!) És ezért az utolsó pillanatig halogatja a veszekedést, ami egyfajta passzív agresszióhoz vezet mindkét félről és ha elkerülhetetlen akkor veszekedésbe, de akkor már hatalmas Zeusz berágott szerű villámlós dolgot kell elképzelni! De nem vagyok benne biztos h ez az ő hibája, mert a tesói is így csináltak, asszem gyerekkorukban eléggé el lehettek nyomva :/

2011. szept. 6. 01:28
 26/39 anonim ***** válasza:
80%

Magyarán lusta vagy, hogy vedd a fáradtságot, hogy főzzél valamit.

December óta együtt laktok, azóta rendelitek a kaját? Én sem szoktam halászlevet meg káposztát főzni, mert mindenhol az van. Nálunk mindig valami sült hús szokott lenni, nem nagy dolog azt megcsinálni, hozzá valami saláta, köret. Sütit meg egy recept alapján bárki el tud készíteni.

Amúgy sem hiszem, hogy karácsonykor fogsz államvizsgára készülni, hiszen írod, anyudnál milyen jól elpezsgőztök pl.


Otthon kettesben töltitek szépen a 24-ét, másnap mondjuk hozzátok, aztán a párodékhoz.


Az ősök meg ha nem értik meg, így jártak.

Nálunk is az első két évben akkora kavarodás volt, de berágtam, mert mindenki azt akarta, hogy náluk legyünk, aztán bevezettük a fenti módit. Anyósom puffogott egy sort, de az ő vélemény speciál nem érdekel.

2011. szept. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
86%

Mi 24én ebédre megyünk anyósékhoz,delután már itthon vagyunk,a szenteste a miénk,azóta érdekes mióta van egy kislányunk,azelőtt tök uncsi volt,kb olyan mint bármelyik hétvége.

25én megyünk anyuékhoz.

2011. szept. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
52%

Megértelek, te nagyon szeretsz a családoddal lenni, és akárki akármit mond, ez nagyon szép dolog. A pasiddal együtt vagy minden nap, de a saját családoddal nem. És megértelek, hogy nagyon hiányozna az a nyüzsgés és fadíszítés, ha csak kettesben unatkoznátok helyette a pasiddal.


Én a helyedben azt hiszem ragaszkodnék ahhoz hogy 24.én menjünk az én szüleimhez. Azért, mert neked ez a jó, és őt is bele akarod ebbe vonni. Szerintem bele fog menni.


Én speciel nem szeretem a nagy tömeget és az ilyen családi összeröffenéseket, de te igen, úgyhogy akkor harcold ki hogy ez legyen. 25.én vagy 26.án meg elmehettek az anyjához.


33/N

2011. szept. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
60%
Előző vagyok, és ha a párod azon kezd nyafogni, hogy el kell menni, meg nem akar, akkor majd kérdezd meg tőle, hogy igen? és akkor ha kettesben maradunk itthon, mit fogsz főzni? mert én semmit... Ha van lehetőség, a helyedben én sem kínlódnék napokig a főzéssel meg bejgli készítéssel, ha már az anyukám úgyis megcsinálja :) Ráérsz még ha saját gyerekeid lesznek.
2011. szept. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
75%

Kedves utolso én ezt azért nem mondanàm a pasimnak,hogy töltsük az én csalàdommal a 24-ét mert elvégre a pasim velem akarja tölteni ezt a napot,nem lenne helyén valo,hogy ezek utàn én meg oda àlljak,hogy hej ne legyen az amit te akarsz!

a harmonia alapja a kölcsönös tiszteletben tartàs!

én speciel nagyon örülnék ha a pasim kettesben szeretné velem tölteni a karit!remélem sikerül okosan döntened!:)de bizonyàra ez azon is mullik,hogy tiszteled és szereted-e ennyire a pàrod,hogy kérését teljesitsd!

2011. szept. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!