Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség, Karácsony? SOS,...

Segítség, Karácsony? SOS, most én vagyok a hülye?

Figyelt kérdés

Vázolom a helyzetet, nem lesz rövid de légyszi olvassátok végig!


Szóval: párommal 4 éve vagyunk együtt, tavaly decemberben költöztünk össze, akkor minden állati össze-vissza volt, szóval mindketten otthon karácsonyoztunk a szüleinknél.


DE: tegnap párom azt mondta idén karácsonyozzunk együtt itthon a macskákkal. Én meg ööööö. Nem tudom, persze tudom, h ez lenne a normális, hiszen együtt élünk de ebből nem jöhetek ki jól.


Én szeretek a szüleimmel karácsonyozni, nem kell főznöm, mindig isteni a kaja, rengetegen vagyunk és mindig becsiccsentünk és anyámmal meg nővéremmel együtt röhögünk a régi szobámba egy pezsgő társaságában. Ha ketten lennénk, akkor főznöm kéne, ami nem lenne baj, de nem vagyok egy ász :/ és a karácsony megfelelő menü nélkül GÁZ. Plusz nem tudok elképzelni egy kétfős karácsonyt mi mindig rengetegen szoktunk lenni, mivel két tesóm van plusz egy mostoha tesó.


Ez a kisebbik probléma a másik a szülők...anyám fix nem örülne ha nem mennék haza, de még ez sem a legnagyobb gond!


A legnagyobb az a párom anyja ugyanis egyszer egy (gondolom) jelzés értékű anekdotát adott elő arról, h amikor a párom még azelőző barátnőjével volt együtt, akkor egyik karácsonykor hóhelyzet miatt majdnem nem tudott otthon lenni, ő meg sírógörcsöt kapott. WTF???


Na tehát probléma: ha itthon karácsonyozunk akkor a kétszemélyes buli az izé...nem lenne fergeteges mivel főzni sem tudok még annyira, mmint tudok, és finom lesz de nem egy ünnepi menüt, plusz két főre ünnepi menüt??? Sütit viszont csak muffint tudok! Se hókifli se bejgli semmi ilyesmi! JA és persze államvizsgázni fogok és nem lesz ilyesmire időm.


Ha egyikünk családjánál karácsonyozunk a másik megsértődik, ha egyiknél sem, mindkettő. Plusz én nem akarok az ő családjával karácsonyozni, mert vagy az enyémmel, v csak vele.


Akkor most h jöjjek ki ebből jól??? Ötletek?


2011. szept. 6. 00:41
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
61%

Na jó, leírom az én elméletem is: mi is 4 éve vagyunk együtt, de 3 éve együtt élünk.

Mégsem töltöttük még kettesben a karácsonyt.


Nagyon egyszerű oka van: a karácsony nem kettesben való ünnep. Lehet kettesben ünnepelni mondjuk a Valentin napot, de karácsonykor a családdal kell lenni.

Bőven ráér majd akkor külön ünnepelni, ha megszületik az első babánk, és a karácsony arról fog szólni, hogy meglepetést csinálunk meg fát díszítünk neki, aztán örülünk, hogy örül.


Mi úgy szoktuk megoldani, hogy 24-e nálunk, ugyanis az én családom nem bírja, ha nem vagyok otthon szenteste, 25-e az anyukájánál, 26-a az apukájánál. Persze ez azt jelenti, hogy 25-én és 26-án reggel is 150 km-t utazunk, mert az ország három különböző részébe kell elmennünk. De így jó, mert együtt is vagyunk és a családokkal is találkozunk.

2011. szept. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
83%

*ja hát igen, ez így jól hangzik, csakhogy nálunk és náluk sem számít a 25-26, mindenki a 24-ét akarja, ez egy horror!!!


EZÉRT szoktak a párok kettesben lenni 24-én, hogy ne legyen sértődés abból, kinek a szülei élveznek előnyt.

Mi is ketten vagyunk, de én pl. ragaszkodom a kettesben töltött szentestéhez. A karácsony nem a nagy zabálásokról kellene, hogy szóljon, zabálni bármikor lehet. A családról szól, és neked elvileg a párod a családod. Persze a "régi" családod is megmarad, de elsősorban a pároddal alkottok egy új családot. Ha nem így érzed, MERT még nem vagytok házasok, akkor lehet külön-külön karácsonyozni, mindenki megy haza. (Még ha ezért le is pontoznak.) Ha viszont nem arról vagy szó, hogy neked a házassággal kezdődik a család, hanem egyszerűen nem érzed magatokat családnak, akkor pedig el kell gondolkoznod azon, van-e értelme folytatni a kapcsolatot.


+ Egy tanács. Ha mégis úgy alakul, hogy családdal akarjátok tölteni a 24-én, én azt javaslom, hogy RAGASZKODJ ahhoz, hogy egyszer nálatok, egyszer a párodéknál, és már a tavalyi év is számítson. Ha megint a párod szüleihez mentek, onnatól már ez lesz a "szokás", és többé nem szabadulsz.

2011. szept. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
93%

*Nagyon egyszerű oka van: a karácsony nem kettesben való ünnep. Lehet kettesben ünnepelni mondjuk a Valentin napot, de karácsonykor a családdal kell lenni.


Nagyon nem értek egyet. Az embernek a párja a családja, ha nem, az nagyon nagy baj szerintem.


*Bőven ráér majd akkor külön ünnepelni, ha megszületik az első babánk, és a karácsony arról fog szólni, hogy meglepetést csinálunk meg fát díszítünk neki, aztán örülünk, hogy örül.


Mi magunknak is diszítünk fát, meglepetést csinálunk egymásnak, főzünk. Szerintem kettesben is kell tudni hangulatot teremteni. Este társasozunk, egymással foglalkozunk, nem mással. A nagy rohanásban szerintem kell időt szánni a kettesben ünneplére. Nekem a Valentin nap egy mondvacsinált ünnep. Nem egy nap kell szeretni, hanem egész évben. A karácsony sokkal többet jelent, mi ezt osztjuk meg egymással.

A családnak ott a 25-26., ott vannak a szülinapok és névnapok.

2011. szept. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
83%
Ha belegondolok, számomra a karácsony sokkal inkább a szeretet ünnepe, mint a Valentin nap.
2011. szept. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
71%

Igaz,nálunk sose volt az a nagy többfogásos vacsorás karácsony,de jó buli volt az biztos.Anyukám sem az a tipikus sütögetős fajta,így a bejglit mindig vettük.

Mióta a párommal együtt vagyunk (5 éve),azóta 24.-én itthon vagyunk és utána megyünk a családjainkhoz.Első alkalommal én is paráztam,hogy mi lesz így,de aztán rájöttem,hogy tök jó ez így.Mióta van egy lányunk és most karácsonyra már lesz egy fiunk is még jobb lesz.De csak 25.-e és 26.-a családunké.A 24.-e a mienk.

Így a legjobb.Hozzá kell szokni.:)

2011. szept. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
79%

nekünk most lesz a 5. karácsony, hogy együtt élünk. Ezt figyeld: nekünk 4 helyre kell menni, mivel az én szüleim elváltak, és az öcsém is külön él.

24-e anyuékkal, 25-e egész nap apuval, 26-án utaztunk a szüleihez és ott töltöttünk pár napot. Öcsémékre nem is jut idő. Tavaly betelt a pohár, mondtam, hogy nem fogok én 6 fele rohangálni. úgy volt jönnek a szülei, persze nem jöttek. Hát anyuékat meghívtuk vacsira, egész nap főztem. :D Természetesen a szülők nem jöttek. Hát így végre volt egy közös szentesténk. Együtt töltöttük :D 25-én átmentünk apuhoz, de este otthon voltunk. 26-án szintén:D

Idén szenteste megyünk apuhoz, 25-én anyuhoz, 26-án megint megyünk az ő szüleihez. Jövőre már házasok leszünk, úgyhogy szeretném azt vagy étteremben megünnepelni szenteste, vagy otthon, de mindenképp kettesben.

Nem kell ezt túlbonyolítani. Ha nem tetszik a szülőknek, majd mennek ők. Az én apukám azt mondta, ő nem jön. Én meg mondtam, mivel nem tudok 4 fele szakadni, így távolsági sorrendben megyünk. Anyukámék két emelettel lejjebb raknak, velük indulunk, aztán apu, és az ő szülei. Aztán lehet megsértődni...

2011. szept. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:

Húúú de sokan írtatok, köszön9m.


NA akkor reagálnék: nem lusta vok főzni, minden nap főzök, ma is. Csak nem tudok ünnepi dolgokat csinálni, és van aki azt írja h náluk csak egyszerű kaja van, de nálunk nem, SOHA. És nem is viselném el, viszont annyira jól sajna nem tudok még főzni :( De majd addig talán megtanulok.


Aztán: nekünk sem csak 3 helyre kell menni, de ez csak most jutott eszembe h írta valaki, mert nekem is elváltak a szüleim, és eddig apum nem játszott, mert külföldön élt, de kb 3 hónapja hazaköltözött, és akkor ott van még a mamám, és a másik nagyszüleim. Ezek km-ben (anyámék 20km- nem gáz, párom anyuja és nagyszülei kb 25 km-nem gáz, apám és mamám 70 km-nem gáz, másik mamám 170 km-gáz :/ Szóval ez összesen 5 hely....na jó mostmár azon aggódom, h hogy fogunk ennyit enni 3 nap alatt? :D Lehet 24-én itthon diétázunk és rákészülünk a többi napra XD


A család kérdés...hát én nem tudom lehet h tényleg nem gondolok a páromra családként, és lehet h annak van igaza, aki azt mondta h ehhez nekem házasság kell, ez elgondolkodtató...(ha csak papír sokak szerint ha nem, engem mindig úgy neveltek h házasság nélkül egy kapcsolat semmi, lehet ezért van bennem ez az érzés, a neveltetésem miatt).


Amúgy: lehet h a sértődésekkel tényleg nem kéne foglalkoznunk, de ti nem ismeritek az anyját, tipikusan az a nő, akivel tanácsos jóban lenni!


köszi a válaszokat mindenkinek ment a zöld kéz, és megtennétek h nem pontozgatjátok le egymást? :/ Szerintem én tudom eldönteni melyik válasz hasznos, és melyik nem!

2011. szept. 6. 13:32
 38/39 anonim ***** válasza:
0%

Mi így csináljuk:



24 - én családom

25 - férjem családja

26 - nagyszüleink


Én úgy gondolom, a karácsony nem keverendő össze a Valentin-nappal, tehát a karácsony családi ünnep. Nekem is olyan nagy és jófej családom van, mint Neked, kérdező, ezért semmi pénzért nem mondanék le a velük töltött Szentestéről. Szerencsére férjem nem is nyaggat a "maradjunk otthon és nézzük egymás szép szemét" dologgal :) Mi baromi jól szórakozunk a családi karácsonyon, és amikor hazaérünk (este 11 körül), bepótoljuk a romantikát :)

Ja, nálunk már baba is van, de a karácsonyi forgatókönyv ugyanaz maradt!

2011. dec. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

"Nagyon nem értek egyet. Az embernek a párja a családja, ha nem, az nagyon nagy baj szerintem. "



Nem tudom, nekem anyukám és apukám és tesóm éppúgy családom, mint a férjem. Azért, mert az ember lánya szerelmes lesz, még nem különül el a szüleitől. Ahol mégis, ott valamit a szülők baromira elrontottak. Ha valakinek komolyra fordul egy kapcsolata, akkor nem külön kis családdá válnak, hanem a meglévő család BŐVÜL. Legalábbis ideális esetben.


Az én családom a férjem ÉS a kisfiam ÉS a szüleim ÉS testvérem. A karácsony együtt szép. Romantikusan egymást nézni lehet az év többi napján is, a Valentin napot meg pontosan ezért találták ki. A karácsony nem a romantikáé. Hanem a családé. Mármint ott, ahol igazi családi szeretet van.

2011. dec. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!