Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak a pszichológus segíthet?...

Csak a pszichológus segíthet? Vagy most is lefog állni?

Figyelt kérdés

A lányomnak mindig magától megjött az esze, negyedik osztályig borzalmas tanuló volt, nem mondtam semmit, erre azóta ötödiktől folyamatosan kitűnő. Ez a legfontosabb, de tudnék még ilyen példákat felhozni. De most, hogy már nagylány, ő is találkozott a fogyókúrával, feljött pár kiló felesleg, leadta egészségesen, azt hittem, hogy vége. Aztán rá egy hónapra elkezdett kevesebbet enni, majd még kevesebbet, nem törődtem vele, úgyis megjön az esze, mondván. Erre tegnap reggel sikítva az örömtől keltett fel, hogy elérte a 44 kilót..de jó. Pedig csak másfél hónapja tart ez. Szóval tegnap este megkérdeztem, hogy meddig akarja ezt csinálni. "

-Ameddig szép nem leszek, ugyanis még nem változott a testemen semmi..

-Mínusz 9 kiló után?

-Szörnyűek a génjeim, látod?:)

-Én látok különbséget. Nagyon is. Túl vékony vagy már.

-Olyan nincs..mint ahogyan sosem lehetsz túl gazdag."

De már nem tudok mit csinálni. Nagyon megharagudna, megsértődne ha elakarnám vinni pszichológushoz..szerintem.


2011. szept. 6. 16:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

*nem kell hagyni...

Bocsi, kicsit félreírtam

2011. szept. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem 18 alatt fogyókúrázni egyáltalán nem egészséges, főleg nem ilyen drasztikusan! Én pár centivel magasabb vagyok nála és egyszer betegség miatt lefogytam kb 8 kilót, akkor 50 kilós lettem és iszonyatos sovány voltam...

Szerintem segíthet egy pszichológus, nehogy anorexiássá váljon, ha egyáltalán még nem az...

2011. szept. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
52%
szia hat szerintem mindenkeppen vidd el azzal nem veszthetsz semmit.44 kilo az mar tul vekony meg az atlagban is mindeenkeppen forduljatok szakenberhez mert szerintem de adja istenen h ne legyen ez bulemia.az a tanacsom mutss neki par sztar celebet akik drasztikusan vekonyak es kerdezd meg tole szerinte szep e a valasza nem lesz akk meg van esely.
2011. szept. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

"De most, hogy már nagylány, ő is találkozott a fogyókúrával"

Szerintem meg egy 15 éves nem nagylány! Pláne nem kéne fogyóznia.

Szerintem sem normális ez már. És az sem meglepő, ha nem hallgat rád mert eddig mindent ráhagytál.

2011. szept. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos elsősorban te kellesz nem a pszichológus.Vagy mind a kettő...

Még lehet idejébe vagy annak,hogy nehogy igazán beteg legyen a lányod...


A volt gimis osztálytársam is kitűnő tanuló lett,felvették neves egyetemre.Gyönyörű lány volt,szuper testalkattal.Nem tudni mitől,de kialakult benne a betegség...Hiába állt le a keringése,hiába volt 172cm-el 38 kiló 22évesen,hiába állt le a szíve,még mindig nem tudott leállni az anorexiáról.(előtte bulímiás volt).Szörnyű amivé vált.43kilósan nagy mosollyal dicsekedett,hogy a célja most az 50kiló elérése....50kilósan is csak egy csontváz lesz,és egy merő borzalom.Ezt az elrettentő példát direkt írtam, hogy jobb lenne a lányoddal több közös program,sport,jó kajálások és a bizalom-önbizalom felépítése...

2011. szept. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

155 cm vagyok, egyszer stressz miatt nem tudtam enni és lefogytam 44 kg-ra. Mehettem volna auschwitzi filmbe statisztának, minden létező csontom kilógott. Szóval ha az én mélységemmel ijesztően kevés ez a súly, az ő magasságával pláne...

Az egészségével játszik, akár el is ájulhat, vagy egyéb szövődmény alakulhat ki.

Itt már nem beszélgetni kellene, hanem az életét menteni, mert ez lassú öngyilkosság.

2011. szept. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Cipeld el pszichiáterhez ! Most...!

Minden valószínűséggel anorexiás.Ezt mint gyógyult anás mondom ... Az anorexiások egyik 'jelmondata' , hogy sosem lehetsz elég vékony...Never thin enough!

Ráadásul ez a testsúly iszonyúan kevés a magasságához...

Ha ezt tovább folytatja csomókban fog hullani a haja,és lépten nyomon össze esik...meg a többi...Én tavaly ilyenkor 160 centivoltam...és 35 kg.

Na szerinted?

14 évesen.Igen...Most?A csontritkulás következtében 155 centi vagyok...és 54 kg..Igen..valahol 45 körül kéne lennem.Tiszta tigris csíkos vagyok,és undorító hájas...még az izmaim is eltűntek..kockás volt a hasam..És mindez miért?Mert a kedves szüleim ahelyett,hogy elvittek volna orvoshoz,és az előírt volna egy olyan étrendet amivel szépen LASSAN egészségesre ehetem magam....elkezdtek tömni...Szóval ezt ne tedd.Vedd a fáradtságot,és vidd el.Segítsd,de ne úgy hogy felhízlalod,mert attól a lelki problémái nem szűnnek meg,sőt!Én most ugyanúgy fogyókúrába kezdtem,és előre látom,ha nem tudom magam tartani a normál étrendhez,és édesanyám nem mutat hajlandóságot a fogyókúrám segítéséhez....akkor biztos,hogy visszaesek,és még kitudja meddig csinálom ezt.Ez egy ördögi kör.A lányod még fiatal...ne hagyd hogy tönkretegye magát.

2011. szept. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Ne haragudjàl de a lànyodnak a sùlya nagyon aggasztó. Màr eleve abból észre kellene venned, hogy felkelt azzal, hogy 44 kg lett és 167 cm-hez mérve, hàt mit mondjak......

A lànyodnak szüksége van ràd alaposan.

2011. szept. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Pszichiáter, egyértelmű.

44 kiló az ő magasságához... Bár az orvos mellett rád is maximálisan szüksége lesz, de ezt egyedül nem tudod megállítani, az anorexia amúgyis elsősorban lelkiprobléma.

És igen, ki lesz kelve magából, de ha jobban lesz, majd megköszöni.

2011. szept. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

egyértelmű, hogy orvos.


Fiatal, fejlődő szervezet, szüksége lenne a normális étkezésre, súlyra, ha ez így megy tovább, akkor egy örök életre tönkre teszi magát, meg is halhat.

Vérzés kimaradás, mert a hormonok is megváltoznak, lehet nem lehet majd gyereke, a szervezet a kevésbé fontos részekből vonja ki a szükséges anyagokat magának, önmagát emészti majd fel és meg is halhat.

2011. szept. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!