Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van ez? Elkeserítö....

Miért van ez? Elkeserítö. (bövebben lennt)

Figyelt kérdés
Már régóta küzdök a súlyfeleslegemmel, igaz 3 gyereket szültem, de még van rajram 10 kg, vagyis most vagyok 68 a 164 cm-hez. 2 hónapja edzek, és kardiózok heti 3 alkalommal. Cm-re jó eredményeket értem el, de a kg nagyon stangálnak, pedig 1500 kcal bevitelem van naponta, ch szegény, és fehérjedús étrendem. Például a tegnap 67,7-et mutatott a mérleg, nagy örömömre, ma reggel meg 68,5!!!!Igaz ponnt ma jött meg a havim, talán ettöl van ez?- mert a kalóriadeficitem tegnap is meg volt!:(
2011. szept. 9. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok vele én is. Azt mondták azért, mert kevés súlyfeleslegtől nehezebb megszabadulni, az sokkal lassabban megy. Ha összességében nézed fogysz, de nagyon lassan. Én tegnap 58.5 voltam, ma 59.5 (ugyanabban az időben, ébredés után, 63-ról indultam, és 6 hete diétázom, kalóriadeficit + edzés. Szóval fel a fejjel! :)
2011. szept. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Annyira nem értek ezekhez a fogyókúrás módszerekhez, csak tapasztalat alapján írom Neked, hogy a menstruáció előtti napokban illetve az elején mindig megugrik a súlyom. Ebben a hónapban 2 kg felesleget mértem. Ahogy múlik a menzi, úgy csökken a súlyom. ilyenkor állítólag a szervezet lényegesen több vizet köt meg. Ez az egyik alapfeltétele annak, hogy meg tudjon jönni. Ezt orvos mondta.
2011. szept. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen,a mensid miatt lehet. Ilyenkor átlagosan 1 kilóval mutat többet a mérleg!
2011. szept. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Ne nézegesd magad naponta. ha mégis ezt szeretnéd, akkor legalább körülbelül egy azon napszakban pl mindig lefekvés előtt stb stb.

A fogyás nem egyenletes. De ha hosszútávon nézed, akkor fogytál igaz? Ez a lényeg. Emiatt jobb ha heti 1X méred a súlyod.


Amúgy az 1 kilós stagnálás nagyon könnyen összejön. Csak pár példa. Hidegebb lett, felvettél egy hosszú nadrágot és abban mérted magad. Mondjuk legyen fél kilóval nehezebb a ruha.(Bár legtöbben inkább mindent levesznek, hogy kevesebb legyen :D) Ittál 2 bögre valamit ---> máris 0,6 kg-al vagy "súlyosabb". Elmentél wc-re---> egy kis pisi egy kis kaki :D és -0,5 kg.


Kardiózol ugyan, de ettől még egy kevés izmosodás megindulhat, hiszen olyan területeket használsz amiket eddig nem. Az izom 3X olyan súlyos mint a zsír. Egy térfogati egységre nézve.


Javaslom az összességét nézd a dolgoknak. Amióta elkezdted fogytál? A cm-ek mentek lefelé? Ha igen, akkor így tovább. Nagyon könnyű fogyni csak kevesen tudják, az ő testüknek mi a legjobb.


Sokan, főleg a nők a kg-okkal harcolnak. Pedig két 20 éves 55 kg-os nő között hatalmas eltérések lehetnek. Az egyik tiszta zsír, a másik pedig szép izmos, feszes bőrű csaj.


10 kg-hoz idő kell, de nem olyan sok. Ha kitartó vagy 100% hogy sikerül.

2011. szept. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, a menzesz miatt is lehet.

Meg amiatt is, hogy többet ittál/ettél mérés előtt vagy régebben voltál wc-n.

Az előző napi kalóriadeficit vagy többlet nem számít, 1 nap alatt sem meghízni, sem lefogyni nem lehet.

2011. szept. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a bátorítást, nem adom fel!:D
2011. szept. 9. 09:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Amit nem értek, h azt írod h cm-re nézve jól haladsz a fogyással. Akkor meg mit érdekel a mérleg?? Ha eddig nem sportoltál ennyit, akkor teljesen természetes, hisz az izom mint tudjuk nehezebb mint a zsír. A napi méreckedés meg, ne haragudj, de hülyeség. Csak erre jó, hogy stresszeld magad és kudarcélménnyel gazdagodj.
2011. szept. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ok, ok ezután csak egyszer mérem magam hetente, a centikkel hála jól állok!
2011. szept. 9. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!