Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elkeserítő, szomorú helyzet....

Elkeserítő, szomorú helyzet. Van ki út? Hogyan? Hosszú nagyon.

Figyelt kérdés

18 éves vagyok.


Itthon most rettenetesen nagy balhé van.



Történet:

Anyukám nevel engem,2 féltestvéremmel.A 2 öcsém,még csak 12,illetve 8 éves.


Anyukám kétszer vált el.Egyszer az én apukámtól,nagyon régen,egyszer pedig a testvéreim apjától lassan 5 éve.


4-5 éve van együtt a jelenlegi élettársával ha nevezhetjük így.


Mindkét válás oka az alkohol volt.Apukám levágta az ujjait a bal kezén,emiatt elkezdett inni,anyát megverte nap mint nap.

Elváltak.Viszont apukám,rendbe tudta hozni az életét,azóta sikeres ember.

A második válás,is az alkohol miatt volt.A nevelőapám rengeteget ivott,de ezt akkor is letagadta,ha érezni lehetett rajta.Mivel keveset járt kocsmába,otthon rejtegette el.Engem szó szerint lelki terror alatt tartott.-De nem ez a lényege a kérdésemnek,meg nem is ez a fontos.


Szóval másodjára is elvált.Az emberek ilyenkor azért már suttognak,hogy ilyen olyan nőszemély pedig nem az.Az igaz,hogy a 2. válás előtt,1 hónappal a mostani élettársával megcsalta az akkori férjét ha ezt lehet csalásnak nevezni,mivel ő már fél éve folyamatosan berúgott szinte minden nap.Emellett hihetetlen rossz ember volt.Pl nekem földön kellett aludnom,ha nézni szerettem volna a tv-t.8os koromban fél8kor le kellett télen-nyáron feküdnöm.(gimnázium évekre elváltak)


Viszont a jelenlegi élettársa is iszik.Ő nem csinál olyanokat mint a az előző.-de sokkal rosszabb.


Nem annyiszor rúg be,mint az előző,hanem heti 1-2szer,de olyankor rettenetesen.

Emellett ő "színészkedik".Tudni kell,mielőtt anyával összejött,elhagyta a családját.Mármint elköltözött.-de azt mondta,amúgy is elköltözött volna,mivel nem tudta elviselni a feleségét.Szóval ócsárolta.


Hozzánk költözött.4-5 hónap alatt kiismertem annyira,mikor még mindenki """Istenítette""",hogy ő sem különb mint az előző férje anyának.-Akkor nagyon kaptam a fejemre,hogy "nekem senki sem jó"-mármint apa.Családtagok,közeli barátok mondták ezt.

Így én akkor megfogadtam,nem szólok bele.Teltek az évek,az élettársa,egyre jobban úgy érezte be van biztosítva,és egyre többször veszekedett,rúgott be.


Sajnos igazam lett.Tróger ember.

Anyát elhordja minden k.rvának,sajnáltatja magát a kocsmában,úgy adja elő a történeket mintha áldozat lenne.

Amiben valamelyest igaza van,mivel van egy férfi,aki anyának sokat segít.Anya nekem mindent elmondd,azt is elmondta,amikor az előző férjét megcsalta a mostani élettársával.Viszont most semmi sem történt.


3 éve van ez a férfi a háttérben,de soha nem történt semmi.Egyedül az,amikor anyagilag rossz helyzetbe kerültünk,önzetlenül támogatott,mivel neki rengeteg pénze van,és anyához bejár a presszóba.


Ez kibukott,hogy ő itt van a háttérben.Sajnos rosszkor.Akkor amikor anya már mondta az élettársának,hogy

menjen el.Viszont mindig gőgösen mondja,hogy elköltözik,de soha nincs annyi bátorsága hogy elmenjen.

Augusztus elejétől iszik folyamatosan szinte.Vagyi 2-3 naponta berúg.

Csapkodja az ajtót üvölt,káromkodik a kicsikre is.


Anya emiatt akarja,hogy elmenjen,de az élettársa minden k.rvának elhordja,mivel úgy gondolja a férfi miatt van ez,akivel még egyszer mondom semmi nem történt.Csak segített.


Ha ez a férfi nem lett volna,akkor iskolát sem tudtuk volna elkezdeni,mivel az élettársa a fizetését piára költötte,nem érdekelte,hogy 60ezres csekkek vannak,vagy,hogy miből megyünk iskolába.


Azt mondta,elfog költözni,de a pénzt elherdálta,jelenleg a munkahelyén az üzemben leállás van 1 hónapja.1 hónap alatt 1-2x kellett mennie,akkor is részegen ment be.Így biztosan kifogják rúgni.Mivel ma is,annyira részegen ment,hogy a biciklivel is felborult a kapu előtt.Olyanokat csinál,hogy "elköltözök",címszó alatt felmegy a padra,vagy a pincébe,csirkeólba és ott alszik.


Tegnap részegen leesett a padról,összetörte magát,alig bír járni,de a kocsmába vagy 5-6szor ment ma.


Anya meg is szólta,hogy nem is bír menni,mivel fáj mindene,és részegen a válasza,csak annyi volt,hogy "nem a torkom fáj"



Anya reggel 5től este 10ig dolgozik,mire bezárja a presszót néha éjfél is van.Alig alszik,alig van itthon,ez az ember pedig folyamatosan berúg,és idejár haza.


Augusztusban,3-4 havi olyan albérletet kitudott volna fizetni,ahol bútor is van.Keres 100-130ezret,így egyedül megis tudna élni.


Mit tegyek szerintetek?


Van egy húga,akitől viszonylag fél,mivel szülei meghaltak,de tegnap őt felhívta,és elhordta anyát minden k.rvának,emellett előadta,hogy ő áldozat,így anya nem hinném,hogy tud vele beszélni,hogy csináljon valamit.


Mit tegyek?Megszereztem a telefonszámát,hívjam el egy beszélgetésre,hogy miket csinál ez az ember,hátha hat rá,vagy segít,hogy elköltözzzön?



Mert magától sajnos szinte biztos nem fog.Nekem érettségiznem kell ebben az évben,szalagavatóra kellene készülnöm,de így értelme sincs,mivel itthon anya nincs,a 2 tesómnak kb szó szerint én vagyok az apja.Én nevelem,tanítom őket,háztartást is én rakom rendbe,emellett sok jószág is van amire figyelni kell.



Szóval hívjam fel a húgát,vagy mit csináljak?

Anya túl jószívű,hogy az utcára rakja,de lehet nekem kellene megtenni ezt a lépést.A ház az én nevemen van,igaz,az élettársa ide van bejelentve,itt lakik.Ha rendőrt hívok,eltudom vitetni rosszabb esetben?-(bár ezért anyától nagyon kapnék)



Sorolhatnám a rengeteg problémámat ezzel kapcsolatban,hogy közben,van egy 2 éves barátnőm,akit nem merek lassan ide lehozni,és így sokáig őt sem tarthatom bizonytalanságban.



Sajnos túl korán kellett felnőnöm.Nem egyszer fordul meg a gondolat,hogy megölöm magam.Minden hülyeség nélkül.A kertünk végén húzódnak a sínek,és rengetegszer indultam neki.


Lassan kilátástalan a helyzetem.Nem tudok mit tenni.Beleroskadok.A saját anyámban napról napra én tartom a lelket,miközben minden rokonnak,barátnak,osztálytársnak játszom a vicces vidám,vagány gyereket,aki egy átlagos 18 éves.Nem látszik a ruhámon,vagy egyéb dolgon,hogy szegények vagyunk.Kivétel a házunk lepukkant,de az sem vészesen.Egy két helyen van 3-4-5 méteres vakolat lehullva,meg a nyílászárók nagyon régiek.

Viszont rajtunk nem látszik,öltözködés,étel stb.Mivel anya a lelkét is kidolgozza.


Ha valaki megnézi mennyi a dolgozható munka egy hónapban,és számolja hozzá,hogy anya 5-től 10ig dolgozik,minimum 20 napot egy hónapban,olyna presszóban,ahol rosszabb napokon is 50-60ezer ft-os forgalom van.Teljesen kimerült.



Szóval utoljára:

Kérdésem:

Beszéljek a húgával,hívjak rendőrt,amikor anya elmegy dolgozni,vagy mit tudok tenni?



Köszönöm előre mindenki válaszát.Isten áldása legyen mindenkin,aki hozzászól.


2011. szept. 7. 19:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%
Akkor talán a legjobb jogi útra terelni a dolgot és akkor el kell mennie.Tudom drága az ügyvéd,de ha anyukádnak fontosak vagytok meg kell tennie ezt a lépést.No persze,ha meg akarja tenni.
2011. szept. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező!Őszintén remélem h valamelyest tudok neked segíteni:az én véleményem az,h kérd meg a húgát h segítsen.az egy jó megoldás lehet.a rendőrséget ne keverd bele,sztem.A barátnőddel mi lenne ha máshová mennétek?beülnétek egy kávézóba pl vagy elmennétek hozzá.Én azt mondom h lehet találni megoldást.Nem lehet úgy h vki szakembernek szólni,aki elviszi vmi ideiglenes helyre ahol lakhat?(lehet h ez hüyleség)Biztosan borzasztó lehet.én ha velem lenne ez,akk elájulnék vagy nemtom mi lenne.szóval,szólj szerintem a húgának.és a sínekre NE menj,Isten ments h ilyet tégy.Nem lehet könnyű,de ne hagyd h ,,tönkretegyen" ez az alak.Értékes ember lehetsz,aki nem érdemli h ez történjék.Ha nem az ő háza,akk biztos van erre vmi megoldás h elhagyja a házat.Én ezt gondolom.Remélem hasznos volt válaszom. Igyekeztem tippeket adni és segíteni.
2011. szept. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
87%
szerintem tegyétek ki azt a csávót mert csak elbassza az életeteket...ez nem normális így szerintem...mondd meg anyukádnak is ezt hogy változtatni kéne..
2011. szept. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Miért jogi útra?


Egy darab kő nincs,ami az övé itt a biciklijén kívül.

Alig dolgozott..


Akik anyukámat szidnák:

Attól,hogy egy embert,aki a saját,és nevelt gyermekét-eit nyomorban tartotta,megcsalt nem k.rva.

10 évig tűrt neki,könyörgött változzon meg.Nem tette.


Mégegyszer rossz fába vágta a fejszéjét.Ugyanez a helyzet.



Apukámmal,pedig ha apukám nem vágja le az ujjait,akkor még most is együttvannak.Nem anya miatt kezdett el inni,hanem mert az ujjait levágta,visszavarrták,és alig tudja használni..



Anyukám vallásos ember,3 gyerekéért a lelkét kidolgozza,szó szerint ölni tudnék érte.

A 2 testvérem is így vannak vele.Nem egyszer mondták már,barátaim,hogy ilyen anyukát akartak volna mindig.


Vele mindent meglehet beszélni..


Amiatt k.rva,hogy ezt az embert nem akarja utcára rakni?-Magától pedig ez az ember,nem képes,de nem is akar talpraállni?

Normálisak vagytok?

2011. szept. 7. 20:30
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

20:15 vagyok


talán tényleg jó lenne a húgával beszélned, de akkor ígértesd meg vele hogy ezt nem tőled tudja!! hiába mondta el mindennek anyukádat ez az iszákos, kizárt hogy ne hinne neked ha elmondasz szépen mindent. talán rá tudja venni hogy elvonóra menjen, vagy ilyesmi..és lehet jobban éreznéd magad utána, megkönnyebbülnél hogy tudtál tenni valamit.

2011. szept. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
86%

Sokkal erőszakosabbnak kell lenned, anyukáddal szemben is, különben a helyzet nem fog egykönnyen megoldódni.

Szerintem ismerem anyukád típusát: fát lehet vágni a hátán, mártíralkat, minden konfliktust tologat a végtelenségig.

Ahogy leveszem a soraidból, Te is ilyen vagy.

Az én anyukám is ilyen. Én nem örököltem ezt a tulajdonságát. Amikor megözvegyült, rá pár évre lett egy párja, én tizenéves voltam. Nem tartozik ide, hogy a pali milyen volt, röviden: egy ingyenélő. Évekig tartott mire sikerült rávennem anyámat hogy nézze őt reálisan és szabaduljon meg tőle, de addigra a semmire szült neki egy gyereket is (a terhessége felénél a hapsi eltűnt fél évre anyám kocsijával egyetemben, de mikor előkerült visszafogadta, egy kis életkép helyzetről).

Anyám egy áldott jó ember, és nagyon kapaszkodott abba, hogy ha már imádott férjét el kellett engednie fiatalon, akkor legalább teljes családban élhessen, legyen valaki akivel megöregedhet. Ez motiválta, de a végtelenségig.


Szóval: Ha azt akarod hogy a helyzet megoldódjon akkor változtatnod kell a saját hozzállásodon és ki kell harcolnod.

Azt hogy a húga milyen és érdemes e vele beszélned, azt nem tudom, de őszintén szólva nehezen tudom elképzelni, miről beszélgetnél vele. Nem hinném hogy rá fogja venni a testvérét arra, hogy költözzön el. Piás embert az atyaúristen se veszi rá arra, hogy ne igyon, azt neki kell akarnia, ami szemmel láthatóan nincs így, tehát ez se megy.

A kulcs anyukád kezében van.

2011. szept. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
mi rosszat mondtam?remélem semmit.
2011. szept. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy sok mindent meglehet anyukáddal beszélni, akkor elsősorban mondd meg neki, hogy szánja el magát és rakja ki azt az embert, mert nem érdemel sajnálatot, csak élősködik rajtatok és megkeseríti az életeteket!

Hívd fel ennek a pasasnak a húgát, hátha tud nektek segíteni, ha meg nem akkor te vedd kezedbe a dolgokat!

Tanulj vagy dolgozz keményen suli után, hogy jobb életed legyen és, hogy anyukádnak is tudj segíteni!

Őszintén remélem, hogy a sok rossz után most jobb fog következni!

Tarts ki! Én olyan badarságokra, hogy öngyilkosság ne is gondolj, azzal nem oldasz meg semmit, ilyenkor gondolj a szeretteidre:anyukádra, testvéreidre, barátnődre, hogy mekkora fájdalmat okoznál nekik!

Remélem, hogy helyre jönnek a dolgaid/dolgaitok!

2011. szept. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!