Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen az olyan nő, aki 42...

Milyen az olyan nő, aki 42 éves korára egy ebédet nem tud megfőzni, mert túl elfoglalt?

Figyelt kérdés

20 éve házas nőről van szó, van 2 gyerek: 19 és 15 évesek. A nő soha sem szokott főzni, mert egy boltban dolgozik és ha hazaér akkor már túl fáradt. Reggel 8-16ig dolgozik. Az édesanyja főz a férjére + gyerekekre + 5 emberre még. Magyarul a nagyi főz 65 évesen 9 felnőtt emberre, és még csomagol is nekik mindig kaját hogy otthon is legyen mit enniük.

Ez nem fura? Hétvégén mikor meg nem dolgozik, akkor az anyósáéknál esznek.


2011. szept. 7. 22:17
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
92%

"A mai fiatal csajok nagy része egy kva rántottát nem tud összeütni de nem is akar mert annyira azért nem fontos a pasi,"


Miért az a lényeg, hogy "CSAJOK"? Egy férfi is elég nagy baj, ha nem tud főzni. Ha egyedül fog lakni, vagy a felesége - ilyen is van - dolgozik, nem ér rá, vagy elválnak, vagy a felesége kórházba kerül, stb. stb. akkor éhen fog halni?

2011. szept. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
97%
A mártírkodó válaszadó meg férfi, aki próbálja kiadni magát a házicselédséget szerető nőnek. Mindig is sejtettem, hogy az ilyen magasztos kommenteket a nő családkiszolgáló szerepeiről, kötelességeiről elkeseredett pasik írják, akiknek katasztrófa, hogy nekik, becses f.aroktulajdonosoknak meg kell fogniuk egy edényt, vagy fakanalat :D
2011. szept. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
miért? és a férjnek nincs keze?...ő nem tudna főzni?
2011. szept. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
38%
Bocs nem mondtam hogy minta mama, minta nő, az egy másik kommentelő volt, nem vagyok zavart csak jól el kéne olvasni és értelmezni az irományt. Én pusztán oda akartam kilyukadni, hogy lehet hogy ez a nagyi is fáradt már csak nem szokás panaszkodni mert neki ez a természetes. Ahogy aktív korában úgy most is kiszolgálja a családját pedig már ő is kidolgozhatta magát az életben. Persze már nincs állása ez van neki lehet tényleg élvezi de talán szeretne ő is pihenni egy kicsit.De nem teszi így igenis tiszteletet érdemel.Én igenis úgy érzem hogy a kérdező nagymamája -szereti csinálni vagy sem- igenis ki van használva. És érdekes hogy az öreg ugrál a fiatal körül pedig azért még nem is oly rég a gyerekek gondoskodtak a szüleikről de legalábbis az öregebbekről. Később sokan eljöttek vidékről pestre megszűnt sok helyen a többgenerációs együttlét. Nagyi ott, szülő itt. Ezek voltak a mai közel negyvenesek szülei akik elláták a családot. És valljuk be: mi többségben legalábbis tudtuk mi az a család meg anyu főztje. És sok akkori apával ellentétben nem ülhetünk sörrel a kezünkben mert az tényleg szemétség lenne az asszony felé elvégre nekik is kell legyen életük. És igen: közös munka a család ezt jól látod. Szerintem a kérdező is jól látja a dolgot. Ott nincs semmi közös csak a nagyi. És ha ő már nem lesz akkor mi lesz ezzel a fáradt negyvenes nővel, ki fog a családról gondoskodni? Hamár közös munka és ott a nagyi is akkor anyuka is felemelhetné magát. Nézzetek szét a környezetetekben a családosoknál. Egyeseknél nagyi sürög- forog máshol meg anyuka-apuka közösen is megcsinálja ugyanazt amit máshol a nagyi.Pedig ők is dolgoznak akkor ők is mártírok ahogy itt az egyik beíró? Csakmert megcsinálja amit úgyis meg kéne? Szerintem csak a dolgukat végzik. Ha én tehetném elhoznám pár hónapra a nagymamát pihenni de mindig azzal jön hogy akkor ki fog gondoskodni a családról? Felnőtt emberekről beszélünk. Olyanokról, akik gyerekkorukban segítettek otthon. Hogy most miért nem, rejtély nem vagyok pszichomókus de ez van. Én is szoktam fáradt lenni. Meg a nejem is. Piszokul. De hogy az öreg nagyim tenne mindent a seggünk alá... Még az anyám csak nagy családi összejövetelnél jön át segíteni. Igaz ő korrektül kijelentette nem szól bele egy feleség háztartásába.Ő még melózik de nem sokáig itt a nyögdíj és nagyi példájából kiindulva nem fogom neki engedni hogy nyüzsögjön. A gyereket nem az ő terhére csináltuk ő a mi felelősségünk. Gürizett eleget most már tegye le a seggét nehogy már ő szolgáljon ki két életerős negyvenest.
2011. szept. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

01:15

Nem tudom, hány éves vagy, és hány családnál láttál sürgő-forgó nagyit, aki családi cseléd, de én egynél sem.


Továbbá szerintem a nagyi, aki kiszolgálja a családot, csak mert nem mer szólni, az nem tiszteletreméltó. Inkább sajnálatra.

Felnőtt ember, ha valami nem tetszik, lehet szólni. Ha meg nem szól - na, az a mártírkodás.

2011. szept. 8. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
26%

Jaj! Tessék kérem szelektálni és figyelmesen olvasni.Én a 40-es férj vagyok csak ezen az oldalon.

Mártírka más tészta én a kérdezőre kommenteltem de sokban osztom Mártírka véleményét még ha kissé sarkalatosan is fogalmazott.

Ne legyünk már ilyen gonoszak. Sajnos én is hajlamos vagyok bő lére ereszteni de már dolgozom rajta senki se tökéletes.Bocs.

2011. szept. 8. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
38%
Azaz most látom szóval csak az előző oldalon.
2011. szept. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
24%

"A nők ugyanannyit dolgoznak, mint a férfiak, azzal a különbséggel, hogy utána még ott a háztartás, meg a gyerekek.

A férj munka után meccset néz, stb. Főzhet ő is..."


Jajj, de jó az általánosítás!


"meccset néz" – már aki szokott, ugye. Képzeld el, hogy vannak férfiak, akik nem sportb.zik és utálják a meccset. Egyből egy tehát kilőve.


Ezek után már csak arra kérnélek, fejtsd ki, mit takar az általad leírt "stb". Mert ezt a szót olyankor szokás leírni, ha már nem jut eszünkbe semmi több.


Tehát: Mit csinálnak a gonosz, náci, önző férjek munka után, míg az asszonynak meg kell gebedni a háztartásban?

2011. szept. 8. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
60%
23.30-nak: mit szívóskodsz? 3 generációval ezelőtt más volt az élet. A részeges férj leírása csak azt jelenti, hogy annyival nehezebb volt az élete. Te szerencsétlen. Ettől még nem kell a szegény boldogult nagyit szidnod. Pfuj!
2011. szept. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
16%

Sajnos a mai meghülyült világban, nem sikk, ha tud főzni egy nő.

Nem csak, hogy nem tud, de nem is akar!

A legtöbb nő elvárja, hogy eltartsa a pasija, amíg ő otthon -gyesen- egész nap a brazil tv-sorozatokat nézi.

Azután amikor meg hazajön fáradtan a férje, akkor még álljon neki főzni, meg mosogatni, mert ha nem, akkor beír a gyik-ba, hogy "milyen lusta pasija van".

Persze a többi otthonülő agyhalott is rögtön a pártját fogja, mert ők is egész nap a brazil Don Padrafos-t bámulják!!

2011. szept. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!