Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lett divat, hogy a...

Miért lett divat, hogy a szülők a gyerekeikkel aljamelót végeztetnek?

Figyelt kérdés
Egyre több ismerős gimisről, egyetemistáról derül ki, hogy nyáron vagy az egyetem mellett gyárban műszakban, vagy valamilyen hasonló kategóriájú helyen dolgoznak. Anyagilag nem áll úgy a család, hogy ez indokolt lenne. Mire jó ez? Én a 90-es évek elején voltam diák, de akkor meg sem fordult senkinek a fejében, hogy egy leendő diplomás értelmiségi minimális fizetésért fizikai munkát végezzen. Vagy most divat csak azért sem adni zsebpénzt a gyereknek, hiába telik rá?
2011. szept. 8. 20:38
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
79%
neked se ártana bunkókám
2011. szept. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 A kérdező kommentje:
Azért aljameló, mert piszkosul fárasztó, sokszor lehangoló környezetben kell végezni, és nagyon rosszul fizetik. A fiataloknak a nyári szünetben feltöltődésre, kikapcsolódásra van szükségük, nem arra, hogy egész nap robotoljanak.
2011. szept. 8. 20:45
 13/52 anonim ***** válasza:
90%

Megkérdezhetem, hogy amúgy mi baja származik valakinek ilyen munkából? Csak mert diplomája lesz, nem kell megtanulnia a munka értékét? Egy fiatal, ha tud dolgozzon, még akkor is, ha megengedheti magának, hogy ne. Tanulja meg, hogy nincs semmi sem ingyen, mert a szülők sem fogják mindig eltartani. Ha gyárban, akkor gyárban, ha irodában, akkor irodában... alapvetően mindegy. Legalábbis szerintem.

Nekem amúgy nincs gyerekem, viszont ha jön végre jómódban fogjuk tudni felnevelni. De én is arra fogom nevelni, hogy egyrészt ne nézzen le bizonyos munkákat, valamint, hogy álljon meg a saját lábán. Nem tervezek megadni neki mindent és szeretném, ha a kemény munkáról is lenne majd fogalma. Nekünk sem jött ingyen a jólét és volt, hogy diplomával kellett takarítani, de megérte... jobb, ha az ember megtanulja minél hamarabb, hogy nem kell kétségbe esni, ha épp nincs menő meló a közelben. Azért mert az ember elvállal egy rosszabb melót, nem kell csinálnia azt élete végéig. 34N

2011. szept. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
87%

Alja meló??

Hát gratulálok...


Megkérdezhetem, hogy te mivel foglalkozol, vagy fogsz foglalkozni?

Csak kíváncsiság, hadd tudjam már, mi nem alja meló. :)

2011. szept. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
75%
Te most dicsekszel, vagy sajnáltatod magad?
2011. szept. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
93%

Nézd, a főnököm nem csinált ilyen melót. Most úgy beszél az átlag melóssal, mintha a se..géből húzná elő, ritka beteg egy ember, és kb. mindenki utálja.

Azért mert diplomás, még nem nevezném értelmiséginek, mivel buta, amit nem rágtak a szájába ezerszer, azt nem érti, még az ún. józan paraszti ész se szorult belé, műveletlen, tájékozatlan, sok minden eszembe jut róla, az értelmiségi pont nincs közte.

Egyszerűen úgy beszél azzal, akinek nincs diplomája, mint a rabszolgájával, egy állattal, vagy nem is tudom...

Rá ráfért volna három hónap egy gyárban, emberek között, tudná hányas a kabát.

Kicsit gáz, mikor a diplomás ápolónő végzettségű hölgyet leostobázza, vagy a harmadéves műszaki főiskolást, aki jó eséllyel 2 év múlva akár a főnöke is lehet, mert neki esze van, csak pénze nincs...

Senkinek semmi baja nem lesz attól, ha megtapasztalja, milyen reggel felkelni, megdolgozni azért a kis pénzért, amit egy ilyen helyen adnak, és megtanulja, hogy a másik is ember, csak kevésbé volt szerencsés. Megtanulja azt is, hogy a boltban senki se fogja megkérdezni, mivel kereste a pénzét, és lesz előtte becsülete a tisztességes, kemény munkának, és nem fog ilyen ökörséget írni, hogy "aljameló".

Nekem ez a lányfuttatás, adócsalás, drogterjesztés, pénzbehajtás, uzsorázás, vagy színesfémátvétel kategória.


Senkit se nézek le azért, mert nem menedzserként dolgozik egy multinál.

Rád is rád férne egy kis élettapasztalat...

2011. szept. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
62%

Off vagyok, de miért baj, hogy a kérdező kimondja, hogy ezek bizony aljamelók? Attól még, hogy a válaszolók egy része azt csinálja, maga a munka nem lesz jobb.

(amúgy szerintem az az aljameló, aminek nincs értelme, és egy gép is el tudná végezni. Ilyen a legtöbb szalagmunka, de például a pénztárosság is. Akkor is, ha rengetegen dolgoznak benne, én is.)

2011. szept. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
89%
Hány olyan milliomos gyárigazgatóról lehetett olvasni, aki a gyárában MINDEN helyen dolgozott: karbantartóknál, szerelőknél, stb. mert ismerni, tudni akarta, mi történik a gyárában.
2011. szept. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
89%

Aljameló????


Éppen ezért...

Abban reménykednek, hogy nem lesz az ő gyerekükből is ilyen igénytelen, elkényeztetett felnőtt, mint te!


Úgy látszik a taníttatásod nem volt kielégítő, úgyhogy most korrepetálunk egy kicsit.

Nincs olyan, hogy "aljameló" MUNKA van, amit el kell végezni, mert különben ez a világ nem működne!

Szükség van ugyan olyan emberekre, akik sokat tanulnak, hogy a a többi munkásnak legyen orvosa, jogi segítsége, mérnökei, stb...

De mit csinálnál te pl. kedves kérdező, ha nem lenne aki aljamunkában elkészíti a lakásodat, legyártja a használati eszközeidet, kiszippantaná az emésztődet, elkészítené az ételedet, stb...


Értem én a kérdésed lényegét és tudnék is rá normálisan válaszolni, de egy pöttyet felb@sztál a fogalmazásoddal. Ha újraértelmezed a kérdésedet, akkor talán megpróbálok rá "értelmesen" is válaszolni.


Egy aljamunkás!

2011. szept. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
79%
Ja és semmi lenézés nem volt szerintem a kérdésben. És egyáltalán nem igaz, hogy aki ilyen munkát végzett, az toleránsabb. Rengeteg olyan munkás van, aki amint egy kicsit feljebb kapaszkodott, két lábbal tapossa az alatta lévőket. És rengeteg olyan intelligens ember is, aki akkor is megbecsüli a munkát, ha adott esetben sosem csinálta.
2011. szept. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!