Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lett divat, hogy a...

Miért lett divat, hogy a szülők a gyerekeikkel aljamelót végeztetnek?

Figyelt kérdés
Egyre több ismerős gimisről, egyetemistáról derül ki, hogy nyáron vagy az egyetem mellett gyárban műszakban, vagy valamilyen hasonló kategóriájú helyen dolgoznak. Anyagilag nem áll úgy a család, hogy ez indokolt lenne. Mire jó ez? Én a 90-es évek elején voltam diák, de akkor meg sem fordult senkinek a fejében, hogy egy leendő diplomás értelmiségi minimális fizetésért fizikai munkát végezzen. Vagy most divat csak azért sem adni zsebpénzt a gyereknek, hiába telik rá?
2011. szept. 8. 20:38
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
94%

én is melóztam 16 éves koromtól. estin érettségiztem,diplomáztam. nem ártott meg sőt! megtanultam becsülni a munkát, a pénzt,és nem utolsó sorban a szüleimet mert láttam h ők mit tettek meg azért h engem felnevelhessenek.


ilyen hozzáállással neked semmilyen munkád nem lesz,mert az ilyen beképzelt ki csicskákat sehová se fogják felvenni,ugyanis az egyik legfontosabb tulajdonság amit a munkáltatók szeretnek,az az alázat. javaslom egy értelmező szótárban nézz utána,mert ahogy elnézem apuka nem tanított meg rá

2011. szept. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
85%
Addig jó, míg az embert nem pótolják géppel. Egy gép elvégzi 150 ember munkáját, de akkor 150 embernek felkopik az álla. Vannak, akik empátiából nem visznek be gépet, hogy kenyeret adhassanak az embernek.
2011. szept. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
91%

Engem sosem kényszerítettek a szüleim, hogy nyáron menjek el dolgozni. Magamtól mentem, viszont megtanultam értékelni és beosztani a pénzt. Illetve sokkal jobb érzés volt, mikor a boltban vásároltam magamnak szükséges dolgokat, akár ruhákat (nem felesleges holmikat, hanem tényleg amik kellettek), hogy azért a dolgokért én dolgoztam meg. Saját munkám, keresetem gyümölcse. Én pl. bolti eladóként dolgoztam, nem esett le az ujjamról a gyűrű, viszont szerettem ott lenni, szívesen jártam oda dolgozni. Persze, nem ez a célom, hogy bolti eladóként dolgozzak életem végéig, de nem becsülöm le az efféle munkákat sem.

21/L

2011. szept. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
86%
okoska! tanultál te vezetéselméletet? nos,Japánban pl mindenki alulról kezdi,pont senkit nem érdekel hány diplomája van,max lépkedhet feljebb, HA méltó rá. ennyit az alja munkáról. a munka sosem "alja",mert pénzt keresel vele. akármennyit is,az is több mint a semmi. majd rájössz
2011. szept. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
77%
Egy kettőt talán, hogy letörjék a szarvát. Egyébként máshogy is meg lehet egy gyerekkel becsültetni a pénzt. Én ha lehet, nem gyárba fogom küldeni, tudom, hogy gáz, de én se szívesen dolgoznék ott. Nem azért, mert lenézem, hanem itthon az nem munka, hanem rabszolgatartás.
2011. szept. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
84%
Alja meló nincs. Munka van és fizetés, ha valaki olyan szerencsés hogy talál munkát ne logatja a lábát hanem dolgozzon szerinted egy felnőtt egyetemista teljes eltartása a szülő feladata mert ciki neki a fizikai munka 20 évesen, a tini se hallnak bele ha nem bámulják egész nap a facebookot.
2011. szept. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
89%

Már más is írta, de leírom én is.

Aki egyszer belekóstolt, mit küzdenek a szülei három szakban, heti hat nap, hogy neki legyen étel, ruha, mobiltelefon, külön óra, legyen lehetősége főiskolára menni, és csak tanulni, az sokkal jobban meg fogja eztán mindezt becsülni.

Sok mai fiatal meg csak annyit lát, hogy a szülei aljamunkát végeznek, ő bezzeg főiskolára ment, tehát különb.

Ja, ezt a szót még a helyesírás ellenőrző program se ismeri fel, aláhúzza hibaként. Pedig az csak egy program.


Sokan lebecsülnek bizonyos szakmákat, aztán mikor nem tudnak elhelyezkedni a diplomával, de a számlák gyűlnek, meg amikor nettó 70 ezret visznek haza, akkor jó lesz nekik az ilyen aljamunka is. :P

2011. szept. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem a gyár egyáltalán nem aljameló,hidd el én csináltam már aljamelókat és a gyár nem az.

Persze,nekem sem életcélom gyártósoron dolgozni,de egy diák számára nincsen semmi gond vele,egyszerű,gyorsan betanulható.Kicsit monoton. A munkát nem lenézni kell,hanem megcsinálni.

2011. szept. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
33%
Ha majd egy gép elvégzi 150 ember munkáját, akkor a 150 ember tanul, és magasabb színvonalú munkát végez. Nem hinném, hogy bárki visszasírja pl. azokat az időket, amikor kaszával arattak, nem géppel, pedig sok ember tudott egy aratáson dolgozni :)
2011. szept. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
86%

Nekem pl arra volt jó a nyári munka gyárban (tavaly meg idén is dolgoztam),hogy 80-85 ezres fizetést kaptam. Annyi zsebpénzt meg nem hiszem, hogy sokan kapnak. És ezt maximálisan arra költöm, amire akarom, senki nem döntheti el.

A másik meg az, hogy rengeteg új embert megismertem. Felnőtteket meg diákokat is. Sok olyan ember van, akivel azóta is tartom a kapcsolatot. Úgyhogy ilyen téren is megérte.

Ja, és sokkal másabb lettem. Előtte alig mertem idegenekkel beszélni meg saját ügyeimet intézni, munka alatt meg 1000szer rákényszerültem, hogy szóljak ennek-annak, meg beszélnem kelljen másokkal. Azóta sokkal nyíltabb vagyok.

Ja, és egy maximálisan tiszta (kb a földről enni lehetett volna) és korrekt gyárban voltam, úgyhogy nem minden gyár egyenlő a koszos, lepukkant hellyel.


18/L

2011. szept. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!