Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lett divat, hogy a...

Miért lett divat, hogy a szülők a gyerekeikkel aljamelót végeztetnek?

Figyelt kérdés
Egyre több ismerős gimisről, egyetemistáról derül ki, hogy nyáron vagy az egyetem mellett gyárban műszakban, vagy valamilyen hasonló kategóriájú helyen dolgoznak. Anyagilag nem áll úgy a család, hogy ez indokolt lenne. Mire jó ez? Én a 90-es évek elején voltam diák, de akkor meg sem fordult senkinek a fejében, hogy egy leendő diplomás értelmiségi minimális fizetésért fizikai munkát végezzen. Vagy most divat csak azért sem adni zsebpénzt a gyereknek, hiába telik rá?
2011. szept. 8. 20:38
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
78%
Azért, mert ők megbecsülik a munkát.
2011. szept. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
88%
18F vagyok, és nyáron dolgoztam két hétig egy nyomdában. Kb. 40 ezret kerestem. Volt olyan, hogy 8 órán át ugyanazt csináltam, de az mindennapos volt, hogy 2-4 óra monoton "aljamunka", pl. futószalagra pakolni, vagy onnan lepakolni. Engem nem a szüleim küldtek dolgozni, egyáltalán nem is mondták, de helyeselték. Nem vagyok valami gazdag, de azért eléldegélünk.
2011. szept. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
34%

Én tegnap voltam először és utoljára ilyen alja gyárimelón... Reggel közöltem a műszakvezetővel, hogy én csak azért vagyok itt, mert muszáj, nem a pénzért, hanem mert küldtek, és ne váron el tőlem semmi nagyobb aktivitást vagy kóperációt.

Én sem értem, hogy érettségivel, 1 évre a diplomától, egy pénzügy számviteli OKJ mellett miért csak gyári alja munkát tudnak adni az iskolaszövetkezetek.

Akik szerint ez nem alja meló, azok oda valóak a gyárba, nem a fizikai munkával van a probléma, inkább a közeggel. Én nem szeretem, ha nálam lényegesen butább emberek dirigálnak nekem, és az 5 órai kelés, rossz közeg, zaj, stb nem ér meg nekem napi 3000 forintot, azt összekoldulni gyorsabban összekoldulom, mint, hogy egész életemben egy gyárban szívjak. A legnagyobb baj az, hogy ebben az országban semmi nincs megfizetve.

2011. szept. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
95%
Diákmunkaként varrodában kell csomagolnom. Fél évvel a diploma előtt. Senki nem kezelt gorombán, amiért nekem diplomám lesz, ők meg maradnak a helyükön. Nem dirigálnak, ha valamit meg kell csinálni, akkor is kérnek. A többiek is mind kedvesek, a dolgozók, diákmunkások, műszakvezetők is. Te kifogtál egy rossz helyet. Nem mind olyan.
2011. szept. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
90%

Én is diplomás vagyok, és középiskolában egy mosodában dolgoztam elég jó pénzért nyáron. Nem érzem ezért rossznak a szüleimet, főleg mivel nem ők kényszerítettek hanem saját magam választottam ezt a munkát. Már nem emlékszem, végül mit vettem a fizetésemből de igazából jól jött. Dolgoztam gyárban is, szalag mellett és Tescoban is árufeltöltőként.

Én azt mondom, hogy ez arra nagyon jó volt , hogy tudjam, milyen munkákat NEM akarok végezni majd, és motivált a tanulásra. Máskülönben honnan tudná egy fiatal, hogy melyik munka miből áll, mennyire lehet nehéz?

2011. szept. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
89%
Kukáslegény, vagy sztárügyvéd. Melyik végez "aljább" munkát? Ki érzi magát tiszta embernek, ha lefürdik?
2011. szept. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
100%

Hogy miért dolgoznak gyárakban diákok?


1. mert pénzt szeretnének keresni, saját pénzt, nem a szülőktől kunyizni. Lehet, valami konkrétat is szeretnének venni, vagy esetleg éppen a NYARALÁSUKAT finanszírozzák belőle.


2. A cégek azokat a munkákat adják nyári diákmunkára, amiket bárki el tud végezni, mindenféle szakképesítés nélkül.


3 Kereslet és kínálat találkozik.


Én is voltam diákmunkán gyárban, de nekem épp elég volt, marha nehéz munka, és többet nem csinálnám, és épp ezért minden tiszteletem azoké, akik ezt csinálják.

2011. szept. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
69%

"Kukáslegény, vagy sztárügyvéd. Melyik végez "aljább" munkát? Ki érzi magát tiszta embernek, ha lefürdik?"


Szerinted az emberek többsége melyiket választaná? Valószínűleg bólogatna hevesen a kukásra, de a senki nem látná, ügyvéd akarna lenni. Nem számít az embereknek a lelkiismeret tisztasága, ha jól megfizetik.

2011. szept. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
100%
"Akik szerint ez nem alja meló, azok oda valóak a gyárba, nem a fizikai munkával van a probléma, inkább a közeggel"-Innen is látszik,hogy az intelligencia nem a diplomával párosul.
2011. szept. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
100%

Aljamunka??????Es vegeztetik?Melettem senki nem allt ostorral a kezeben......

15eves koromba nyaron elmentem anya melle szabo muhelybe dolgozni.

16/17/18 evesen nyaron elmentem a Mcdonaldsba is.

Es kepzeld tudom ertekelni a penzt,semmit nem raktak a seggem ala.

Azota is dolgozom hiaba "csak" erettsegim es szakmam van.Mellesleg az orszagban ahol elek meg csak az erettsegim sot a vendeglato-uzletvezetoi szakmam sem erdekel senkit.Itt nem kell minden melohoz kepesites.

28eves vagyok vagyis 1998-ban kezdtem a melot.

De edesapam/edesanyam is dolgozott amikor nyari szunet volt pedig ok meg igencsak elotted eltek gimis/fosulis eveiket.

Egyebkent sem ertem teged miert zavar legalabb nem lesznek elkenyeztetve es megallnak majd a sajat labukon is.


"egy leendő diplomás értelmiségi minimális fizetésért fizikai munkát végezzen"

Attol hogy diplomaja lesz meg kieshet a kapa a szajabol,nem vonzza a diploma az ertelmiseget!!!!

2011. szept. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!