Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megoldás lehet megcsalásra?

Megoldás lehet megcsalásra?

Figyelt kérdés

A párom megcsalt. Megbánta, sajnálja. Én nagyon szeretnék megbocsátani neki, de úgy érzem, ha nem fekszem le valakivel én is, nem fogok tudni túllépni ezen. Alkalmazta már valaki ezt a módszert? Bejött? Megszakad a szívem.

5 éve vagyunk együtt, én 28/N, ő 32/F.


(Ő biztos benne, hogy én ilyet sosem tennék, és ez is irritál. Úgy érzem, túl magabiztos ezt illetően.)


2011. szept. 9. 09:38
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
72%
Megpróbálhatod, de garancia nincs rá, hogy jobb lesz utána. Könnyen lehet, hogy rájössz például, hogy a pároddal nem is igazán jó a szex.
2011. szept. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
94%

'bosszu-hímmel' lesben?? biztos, hogy nem megoldás.

a végét jelentheti, amiben mindketten vesztesek lesztek, hiszen szeretitek egymást.


"Büszke mellemről, ki nagy, telhetetlen,

Akartam látni szép hullásodat

S nem elhagyott némber kis bosszuját,

Ki áll dühödten bosszu-hímmel lesben,

Nem kevés, szegény magad csúfolását,"


Ady Endre

2011. szept. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
89%
Ha ez megfordult a fejedben, valószínű, hogy amúgy is vonz az "idegen". Nem biztos, hogy megoldás lesz. Ha még soha nem tettél ilyent, nem tudhatod, hogy majd hogy éled meg lelkileg. Két verzió lehet: Vagy segít neked a megbocsájtásban és elfelejted, vagy felkavarja az érzéseid a harmadik és elindul valami megállíthatatlan folyamat.
2011. szept. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
55%

Mintha én tettem volna fel a kérdést...

Igen, én alkalmaztam ezt a módszert.

Őszintén: öröm nem volt benne, alig vártam, hogy vége legyen. De a lelkemnek jobb lett és meg sem mondtam a páromnak, úgysem hitte volna el.

Ez az én kis titkom maradt.

2011. szept. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
98%
Ha ő megcsalt és te is KÉPES lennél rá, hogy lefeküdj valaki mással, akkor nem hiszem, hogy van értelme folytatni ezt a kapcsolatot.
2011. szept. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
96%

Ezt csak azért érzed, mert bosszút akarsz állni a sérelemért és mert irritál a párod magabiztossága. Ha megteszed, hányni fogsz magadtól, mert nem azért teszed, mert kívánsz valakit, hanem azért, mert úgy érzed, hogy a párod "kényszerít" erre a lépésre a viselkedésével.


A megbocsátás azt jelenti, hogy megtorlás nélkül meg tudsz bocsátani. De: nem kötelező.

Én azt szoktam mondani, hogy megbocsátani meg lehet, elfelejteni, ami történt, nem. Meg azt is, hogy akit egyszer megcsalnak, az nem tehet róla, akit másodszor is, az igen. És kutyából nem lesz szalonna...

2011. szept. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Jó, igazából nem a teljes igazat mondtam el. Szakítottunk, 5 hónapra. És ez alatt volt egy kapcsolata. Mostanában megint találkozgatunk, és sejtettem, hogy ez benne lehet a pakliban, de nagyis szíven ütött mégis. Szakításunk után már 1,5 hónappal kezdte, és mostanáig tartott. Ritkán, havonta 3-4-szer találkoztak, azt mondja, az "nem olyan" kapcsolat volt, mint a miénk.
2011. szept. 9. 10:05
 8/39 A kérdező kommentje:
nagyis = nagyon
2011. szept. 9. 10:06
 9/39 anonim ***** válasza:
94%
Ennek a kapcsolatnak igy mi értelme?? Ha képes lennél megcsalni, és ha ő képes volt megcsalni, mi a garancia, hogy ebből nem lesz szokás??
2011. szept. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
97%
Akkor viszont nem is volt megcsalás! Ha komolyan újra akarod kezdeni, akkor ne feküdj le mással!!
2011. szept. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!