Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiknek érdemes adományozni?...

Kiknek érdemes adományozni? Eddig mindig "átvertek"

Figyelt kérdés
Mindig érdekelt a jótékonykodás, más emberek segítése. Középiskolában ifjúsági vöröskeresztes voltam, aktív tagja voltam a közösségnek. Mikor egyetemre kerültem, ez abbamaradt, de elhatároztam, hogy minden nap félreteszek 100-150Ft-ot. Ez az összeg mára elérte a 30 ezer Ft-ot. Tudom, ez nem túl sok, de ez is valami. El is mentem boldogan a párommal 100Ft-os boltokba bevásárolni. (Pénz nem szoktam adományozni, mert gyakran nem oda jut, ahová szeretném - tapasztalat.) Vettem tisztítószereket, alapvető háztartási kellékeket illetve olcsóbb játékokat. Összeállítottam belőlük 9 csomagot gyerekek, 7 csomagot háztartások részére. Utána büszkén hívtam fel a kinézett segélyszervezetet. Mikor mondtam, hogy nem pénz formájában juttatnám el az adományt, a hölgy igen flegmán tudatomra adta, hogy ők ilyesmivel nem szándékoznak foglalkozni. (A felhíváson viszont az állt, hogy "bármilyen felajánlást szívesen veszünk"!) Mondanom sem kell, már az egésztől elment a kedvem. A Vöröskeresztnem azért nem adnám oda, mert a közös karácsonyozáskor a rászorulók szülei elvették a gyerekeiktől a játékokat és másnap már a piacon árulták. Szörnyű látvány volt.. A legszebb ajándékokat pedig (köztük amiket mi is adtunk a párommal) az ott dolgozók vitték haza.. Mindenképp olyan helyre szeretném eljuttatni, ahol tényleg szükség van ezekre a dolgokra és nem a személyzet gazdagszik meg belőle. Ha tudnátok ajánlani pár szervezetet, örömmel fogadnám!
2011. szept. 10. 18:06
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Ti kerültetek már hasonló helyzetben? Mindenféle tapasztalatot szívesen várok.

(A fentebb említett szervezet nevét direkt nem említettem, nem akarok rossz fényt vetni rá. Lehet, hogy csak ez a hölgy volt ilyen kiábrándító... Az biztos, hogy nekem elvették a kedvemet)

2011. szept. 10. 18:08
 2/22 anonim ***** válasza:
81%
Az a helyzet, hogy szervezethez egyáltalán ne fordulj! Kutakodj rászoruló családok után és nekik add, ha te személyesen adod a kezükbe, akkor valóban megkapják. Ha pedig nem akarod, hogy utána értékesítsék: magyaroknak add, ne romáknak... Nagy százalékban ők tesznek pénzzé adományt, hogy aztán italra, játékgépre, cigire költsék...
2011. szept. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos ez van, nem oda kerülnek a dolgok ahova kellene. Az egyik ismerős ételcsomagot kapott az önkormányzattól, undorodva hozta, hogy ezzel mit csináljon, mi megvettük és levittük vidékre az egyik rokonunknak.Helyi védőnőnek vidd be, ő tudja, hol lesz jó helye.
2011. szept. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
77%
Jártam már így szervezettel és magánemberekkel is. Be is befejeztem a jótékonykodást, amit tudok azt az állatoknak adom. Embereknek nem érdemes segíteni, csak rosszat kapsz cserébe. Rajtunk akkor se segített senki, amikor mi még az embereket támogattuk, úgyhogy erről ennyit. Nem várok senkitől semmit.
2011. szept. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Én egy időben a Máltásoknál voltam önkéntes, ott nem tapasztaltam ilyeneket, és tényleg minden felajánlásnak örültek. Igaz, főleg ruhákra (azon belül is gyerekruhára), pelenkára, meg hasonló gyerekholmikra volt szükség. De lehet, hogy más cuccokat is vittek, ezt nem tudom, én olyan részen dolgoztam, ami már tényleg nagyon durva volt, azok igazi nyomornegyedek voltak (földes utak, se víz, se áram, utcánként egy-két közkút).
2011. szept. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
A helyi családsegítő nálunk nagyon örült a tárgyi ajándékoknak! Háztartási szereket, használt, de jó monitort, billentyűzetet, ilyesmiket adtunk nekik, egy nagyon kedves hölggyel egyeztettünk, biztos vagyok benne, hogy jó helyre került minden.
2011. szept. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
82%
Én tudnám hová adni. Sokszor hozzám kerülnek az ilyen dolgok (mivel a látszat ellenére mi is elég pocsékul vagyunk), és nincsenek nagy igényei a családunknak, így továbbadjuk, olyanoknak, akikről tudjuk, hogy KELL nekik!!! Volt, hogy erről tudomást szerzett egy roma család is, és csengetett hozzánk mindig, hogy nekik is "jár"?-mi alapon? Ismertem őket, hogy úgy öltöznek, úgy esznek,- amiről mi álmodni sem merünk, és cigiznek, az alig 10 éves gyerekek is, így elküldtem jóóó messzire.
2011. szept. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vannak ismerőseid, akik nem a legjobb helyzetben vannak, gondolkozz el az összes ismerősödön, idős emberek, volt osztálytársak, szomszédok, rokonok, stb,biztos van, aki szívesen fogadná.Lepd meg ezeket az embereket egy csomaggal, csak úgy..Vagy karácsony táján majd.Biztos örülnének neki.Vagy ha titokban akarod tartania kiléted, küldd el nekik csomagban, postán.

Szervezeteknek ne adj, ott is szokás szerint az ügyintézők, vezetők kiválogatják a jobb dolgokat,a szegénynek meg megy a selejt.

2011. szept. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
45%

"A helyi családsegítő nálunk nagyon örült a tárgyi ajándékoknak! Háztartási szereket, használt, de jó monitort, billentyűzetet, ilyesmiket adtunk nekik, egy nagyon kedves hölggyel egyeztettünk, biztos vagyok benne, hogy jó helyre került minden."


Én nem vennék rá mérget... Persze, hogy kedves volt, el tudja adni magát, mint a többi házaló...

2011. szept. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
94%

A szeretet inditson el, es legy onzetlen az adakozasban!

En pl. mindig segitek, de nem vasarlok be, mindig ugy segitek, ahogyan tudok, s ugy, ahogyan a masiknak, vagy raszorulonak arra szuksege is van.

pelda: patikaban egyszer egy idos asszony nem tudta kifizetni a gyogyszeret, es minden gondolkodas nelkul kifizettem a hianyzo osszeget helyette, ami 300 Ft volt.

Van egy ozvegy asszony, aki nem reg veszitette el a fiat, takaritonokent dolgozik ott, ahol En. TEhat tudom, hogy segitsegre szorul. Voltak ruhak, es vasaroltam rizst, olajat, tobbet, aztan atadtam az asszonynak, es kertem, hogy a rizst-olajat, adjon meg a szegenyeknek, a raszoruloknak.

Tehat a kornyezetedben figyeld meg, hiszen ma mar mindenhol vannak szegenyek, es altalaban ezek is, akik ugyan dolgoznak, de ravannak szorulva.

Hajlektalan szallon pl., hiszen ott is nagyon sok olyan ember el, aki onhibalyan kivul kerult abba a helyzetbe.

2 honapja tortent, Siofokon mentem az utcan, es egy szerencsetlen idos ciganyasszony keregetett, s minden gondolkodas nelkul adtam 100 Ft-t. Nagyon meglepett, amikor egy jol oltozott holgy lenezoen azt mondta az asszonynak, hogy elkell menni dolgozni!?

Egy idos asszony, aki talan felnevelt egy csapat gyermeket, tehat ha mar eliteli a szarmazasat, akkor megteheti, hogy nem ad penz, de ezt a megjegyzest mar miert kellett tennie?

TEhat En inkabb azt javaslom, hogy amikor ilyen szegenyeket latsz, akar a kozertben, vagy barhol, azokat szolisd meg, es adj, de soha ne azt nezd, hogy hova teszi azt, szivedbol segits!

2011. szept. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!