Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiknek érdemes adományozni?...

Kiknek érdemes adományozni? Eddig mindig "átvertek"

Figyelt kérdés
Mindig érdekelt a jótékonykodás, más emberek segítése. Középiskolában ifjúsági vöröskeresztes voltam, aktív tagja voltam a közösségnek. Mikor egyetemre kerültem, ez abbamaradt, de elhatároztam, hogy minden nap félreteszek 100-150Ft-ot. Ez az összeg mára elérte a 30 ezer Ft-ot. Tudom, ez nem túl sok, de ez is valami. El is mentem boldogan a párommal 100Ft-os boltokba bevásárolni. (Pénz nem szoktam adományozni, mert gyakran nem oda jut, ahová szeretném - tapasztalat.) Vettem tisztítószereket, alapvető háztartási kellékeket illetve olcsóbb játékokat. Összeállítottam belőlük 9 csomagot gyerekek, 7 csomagot háztartások részére. Utána büszkén hívtam fel a kinézett segélyszervezetet. Mikor mondtam, hogy nem pénz formájában juttatnám el az adományt, a hölgy igen flegmán tudatomra adta, hogy ők ilyesmivel nem szándékoznak foglalkozni. (A felhíváson viszont az állt, hogy "bármilyen felajánlást szívesen veszünk"!) Mondanom sem kell, már az egésztől elment a kedvem. A Vöröskeresztnem azért nem adnám oda, mert a közös karácsonyozáskor a rászorulók szülei elvették a gyerekeiktől a játékokat és másnap már a piacon árulták. Szörnyű látvány volt.. A legszebb ajándékokat pedig (köztük amiket mi is adtunk a párommal) az ott dolgozók vitték haza.. Mindenképp olyan helyre szeretném eljuttatni, ahol tényleg szükség van ezekre a dolgokra és nem a személyzet gazdagszik meg belőle. Ha tudnátok ajánlani pár szervezetet, örömmel fogadnám!
2011. szept. 10. 18:06
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Én itt, a gyakorin találtam egy fiatal várandós hölgyre. Kértem, hogy keressen emailben, ahol rögtön leszögezte, hogy nem kell pénz. Pénzt nem is tudtam volna adni, de összeszedtem a kisfiam feleslegessé vált dolgait (bodyk, ruhák, kórházi apróságok). Mivel elég közel lakik, gondoltam, nézzük meg. Szegény, majdnem elsírta magát, amikor átadtuk a csomagot neki.

Hidd el, vannak, akik valóban rászorulnak, de ők nem nagyon hirdetik, inkább csendben nyomorognak. A Nők Lapjában is vannak, akik segítséget kérnek.

Sajnos, jártunk rosszul is, egyszer 500 Ft-ot adtam egy "segélyt" gyűjtő nőnek (nagyon profin volt megcsinálva minden dokumentum), 10 perc múlva csengettek a rendőrök, hogy járt-e erre, aki alapítványnak gyűjt, mert csaló az illető. Na, azóta mindenkit elhajtok, aki pénzt kér.

2011. szept. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
39%

Afrikai gyerekeknek is tudsz segíteni. Havi 3000 Ft-ért egy hónapig ellátják őket. [link] itt tudsz körülnézni.

Egyébként, ha nyitott szemmel jársz az életben, te is találsz olyan családokat a környezetedben, akiknek nem megy olyan jól. És akkor nekik segíthetnél.

Az, hogy valaki roma, nem azt jelenti, hogy nem szorul segítségre. Sőt! Ott is vannak, akik tisztességesek, dolgoznak, mégis szegények. Én a nőket segíteném ott is, mert többnyire a férjek, akik elisszák a pénzt.

Én, ha pénzem lenne, a gyermekeiket egyedül nevelő szülőket segíteném, mert látom, és tapasztalom, hogy nagyon nehéz az élet nekik.

Néha a tévében is látni olyan családokat, akik megérdemlik a támogatást. Csak fel kell venni a kapcsolatot az adott tévécsatornával, biztos segítenek, legalább a címet megadják.

Vagy lehet támogatni a NANE-t. Vagy az anyaotthonokat. Szerintem számtalan lehetősége van az embernek. Egyet kell kiválasztani, ami szimpatikus, ami mellett el tudod magad kötelezni, és akkor uccu!

2011. szept. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!