Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiknek érdemes adományozni?...

Kiknek érdemes adományozni? Eddig mindig "átvertek"

Figyelt kérdés
Mindig érdekelt a jótékonykodás, más emberek segítése. Középiskolában ifjúsági vöröskeresztes voltam, aktív tagja voltam a közösségnek. Mikor egyetemre kerültem, ez abbamaradt, de elhatároztam, hogy minden nap félreteszek 100-150Ft-ot. Ez az összeg mára elérte a 30 ezer Ft-ot. Tudom, ez nem túl sok, de ez is valami. El is mentem boldogan a párommal 100Ft-os boltokba bevásárolni. (Pénz nem szoktam adományozni, mert gyakran nem oda jut, ahová szeretném - tapasztalat.) Vettem tisztítószereket, alapvető háztartási kellékeket illetve olcsóbb játékokat. Összeállítottam belőlük 9 csomagot gyerekek, 7 csomagot háztartások részére. Utána büszkén hívtam fel a kinézett segélyszervezetet. Mikor mondtam, hogy nem pénz formájában juttatnám el az adományt, a hölgy igen flegmán tudatomra adta, hogy ők ilyesmivel nem szándékoznak foglalkozni. (A felhíváson viszont az állt, hogy "bármilyen felajánlást szívesen veszünk"!) Mondanom sem kell, már az egésztől elment a kedvem. A Vöröskeresztnem azért nem adnám oda, mert a közös karácsonyozáskor a rászorulók szülei elvették a gyerekeiktől a játékokat és másnap már a piacon árulták. Szörnyű látvány volt.. A legszebb ajándékokat pedig (köztük amiket mi is adtunk a párommal) az ott dolgozók vitték haza.. Mindenképp olyan helyre szeretném eljuttatni, ahol tényleg szükség van ezekre a dolgokra és nem a személyzet gazdagszik meg belőle. Ha tudnátok ajánlani pár szervezetet, örömmel fogadnám!
2011. szept. 10. 18:06
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Ismerősök közt nincsenek rászorultak, kivéve egy nagyon aranyos néni, itt lakik pár házra tőlünk. Köszönöm a tippet, mindenképp postán keresztül juttatom el hozzá az egyik csomagot - nem tudom, hogy reagálna, ha én adnám át neki. Nem szeretném megsérteni :)

A családsegítőben azért nem bízok, mert nálunk az ott dolgozók egyben vöröskeresztes feladatokat is ellátnak és sajnos tényleg kiválogatják a jobb darabokat.

2011. szept. 10. 18:36
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi a múlt héten kerestük fel a VIII. kerületben lévő Béke Otthona nevű szervezetet telefonon, hogy vinnénk egy nekünk feleslegessé vált (de amúgy természetesen használható) kétszemélyes, rugós ágymatracot. Mondta a telefonban a hölgy, hogy persze, vigyük csak, meg is beszéltük, hogy néhány nap múlva újra jelentkezek. Felhívtam őket aznap, hogy akkor most vinnénk a matracot, mondták rendben. Két utcát átcaplattunk gyalog az ágymatraccal - ami mondanom sem kell, nem volt könnyű, de gondoltam majd biztos fognak neki örülni.. Mikor odaértünk, pont akkor volt ételosztás. Az ott állók kedvesek voltak, rögtön félreálltak, hogy be tudjuk vinni, de a hölgy, aki adta az étkezési jegyeket a kapuban, lefitymáló tekintettel nézett ránk, hogy mégis mit képzelünk, mit keresünk ott azzal a matraccal... Kb háromszor mondtam el neki, hogy kétszer is beszéltem valakivel telefonon.. dehogy miért nem mondtam, hogy egy matrac, mert azt mindig mondani kell, hogy ruhanemű, vagy egyéb.. Újra elismételtem, hogy telefonon kétszer határozottan kiemeltem, hogy ágymatracról van szó, és mind a kétszer tudtunkra adták, hogy egész nyugodtan vihetjük. Szinte számon voltam kérve, hogy de kivel beszéltem?! Már majdnem azon voltam, hogy egy szomszédos üres telek kerítéséhez támasztom, nem szórakozok én vele, biztos elviszik öt percen belül, mikor végül nagy nehezen beleegyeztek, hogy bevihetjük a kerítésükön belül. Persze még utána is nézett bután az ajtónál álló nő, és kérdezte, hogy de ugye használható-e, és nincs semmi baja? Mondtam neki, hogy költözés miatt kell csak megválnunk tőle, mert nem tudjuk szállítani, de amúgy semmi baj nincs vele.. majd hogy nem még mi köszönhettük meg, hogy elvihettük nekik.. iszonyatosan felháborodtam, és a jövőben meggondolom, hogy mit viszek oda vagy bárhová máshova el (inkább eladom a neten vagy bárhol)...
2011. szept. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Gondolom, mit érezhettél ott. Sajnos ilyen világ ez, pedig biztosan örülne neki több család.

Remélem, hogy vannak pozitív tapasztalatokkal rendelkezők is, akik ajánlanának pár szervezet, legyen az akár egyházi, bármilyen valláson belül. A Máltai szeretetszolgálattal pedig hétfőn megpróbálom felvenni a kapcsolatot.

2011. szept. 10. 18:48
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Tipp: ad6kap6.hu. itt biztos találsz neki helyet!
2011. szept. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
90%
Mi Jehova tanúinak adtunk egy nagy zsák felesleges használt ruhát.Maguk szállították el és nagyon örültek.Hogy kié lesz, nem érdekel, bízom benne, hogy jó helyre kerül és valaki hasznát veszi.Tehát nekik is fel lehet ajánlani.
2011. szept. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Szintén tippek:


www.adhat.hu

www.szivesseg.net

www.istentisztelet.hu


Ezeken az oldalakon vannak segítségkérések, de te is meghirdetheted a csomagokat.


Sok sikert!

2011. szept. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Én esetleg még egy anyaotthonnal próbálkoznék, ahol az egyedül álló (sokszor bántalmazott) anyát és gyermekét fogadják be. Itt Pécsen is van direkt olyan ami kisebb gyermekekkel érkezőket fogad be, jártam bent. Az egyik kislány szó nélkül jött oda és nyomta a kezünkbe a kis játékait.

Ezeknek a családoknak határozott időn belül el kell hagyniuk az intézményt..

2011. szept. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2011. szept. 10. 19:22
 19/22 anonim ***** válasza:

Szia!


Én egy cicák mentésével foglalkozó alapítványnál vagyok önkéntes. A szervezet még elég új, áprilisban jegyezték be, így adó 1%ot még nem kaphatunk. Már több éve munkálkodnak a cicák befogásán, oltatásán, ivartalanításán és örökbe adásán. Mindezt főleg magán pénzből, felajánlás gyakorlatilag csak akkor van, amikor elvisznek onnan egy cicát. Éves szinten nagyjából 500ezer forintból gazdálkodunk, ez idő alatt viszont több száz cicát látunk el és adunk örökbe. Meg lehet nézni a nagy menhelyek "teljesítményét" (itt megjegyzem: mi nem menhely vagyunk, magán embereknél/bérelt helységekben vannak cicáink szabadon). A rex és a noé is évi 100-120 milliós bevételből gazdálkodik - és ez csak a cicákra fordított összeg. És ők ennyi pénzből évente 50-100 cicát tudnak ellátni és gazdához adni.


Ha többet szeretnél megtudni az alapítványunkról, írj privátban és minden elérhetőséget megadok és akár egy személyes találkozót is meg tudunk beszélni!

2011. szept. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Még annyit elfelejtettem, hogy nekünk ugyanakkora segítség, ha cicaeledelt/almot (ami nagyon gyorsan fogy..) ajánlanak fel, mintha pénzt utalnának a számlára.
2011. szept. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!