Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Önmagára...

Mit csináljak? Önmagára veszélyes a húgom?

Figyelt kérdés

Húgommal és anyukánkkal élünk hárman.

Húgom lelkileg gyenge, sokat stresszel, sokszor teljesen feleslegesen, de hiába mondjuk neki.


21 éves, van egy éve barátja. Nagyon sokszor összevesztek, legtöbbször azon, hogy a srác nem ismeri a pontosság fogalmát, rengetegszer elkésik, hiába beszélik meg, hogy X órára ideér, ő nincs itt. Ha húgom rátelefonál, akkor az a válasz, hogy bocs, közbejött a mama vagy valami-valaki más. A drága mama egy hárpia, minden létező rokona lesz.arja, mert pénzéhes.


Lényeg az, hogy az ilyen viták nem csak telefonon történnek, ugyanis amint a srác megérkezik hozzánk, a húgom próbál vele beszélni, ami rendszerint ordibálásba csap át. Az ilyenek után jópárszor láttam húgomon kék foltokat. Combján, karján. Azt hittem, hogy a srác bántja, de azt mondta húgom, hogy nem...


Ma reggel jöttem haza (éjszakásból), és amint beléptem visszahőköltem. Szét volt dobálva minden, iszonyatos rendetlenség volt, az ágynemű a lakás különböző pontjaira eldobálva, a ruhák a szekrényből kiszórva. Sírást hallottam a fürdőből, és ahogy benyitottam, láttam, hogy húgom a mosógép előtt kuporog, ököllel üti a combját, zokog a fájdalomtól (gondolom testi-lelki, mert iszonyatos erővel ütötte magát), utána meg karmolta a combját, karját. Nem igazán tudtam mit csináljak, bementem hozzá, lefogtam a kezeit, hogy elég volt. Erre a nyakamba borult, hogy ő sz.ar, meg bárcsak meghalna meg hasonlók, vele bőgtem.


Ha ez nem lenne elég ijesztő: mikor sikerült kikönyörögnöm a fürdőből megkérdezte, hogy mégis mi történt a lakásban, miért van ennyire szanaszét minden...


Mondtam, hogy én most értem haza, anyu szintén korán ment el, csak ő volt a lakásban.


Annyit mondott, hogy valami halványan dereng neki, hogy ideges...


Most mégis mit csináljak? Húgom tombol, szétdobál mindent, saját magában tesz kárt, és nem emlékszik a felére?


Félek, hogy egyszer durvább lesz a helyzet...Nem a rendetlenség a gond, hanem az, hogy ilyen rohamai vannak.


Mit tegyek? Kérlek segítsetek, féltem őt nagyon.


2011. szept. 12. 08:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
84%

Mivel máskor is voltak rajta kék-zöld nyomok, valószínűleg az önbántalmazás nem először fordul elő.

21 éves lányról van szó, vagyis nem egy ostoba tiniről.

Először is beszélgess el vele, és próbáld meg rávenni, hogy szakítson a barátjával, mert ez a pasi csak tönkre teszi. Illetve forduljatok orvoshoz, mivel a szakrendelésre csak beutalóval juttok el, ezért a házi orvos az első pont.

A húgodnak is el kell ismernie, hogy valami nincs rendben és törekedni kell, hogy a belső feszültségeit másképp vezesse le, amíg meg nem szűnnek.

Remélem megoldódik a helyzetetek.

2011. szept. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,hogy ez betegség-e,de annak idején 17 évesen én is csináltam ezt. Vágdostam a kezem pengével,mígnem egy heg örökre itt csúfoskodik az alkaromon. Anyuék soha nem vették komolyan. Rosszul esett. Énis akkor csináltam mikor veszekedtünk a barátommal. Soha nem tennék már ilyet többé,nem lennék ilyen hülye. (Bár a valódi okát azóta sem tudom. Azt hiszem nem tudtam megoldani a problémákat máshogyan.)Azt hiszem kinőttem belőle és annak a kapcsolatnak is szerencsére vége lett. 24 L
2011. szept. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
96%
az utolsónak. Biztos, hogy anyudék nagyon komolyan vették. Mert mi is annó komolyan vettük a hugomat. Én naponta többször bementem hozzá és volt hogy egy órát üldögéltem az a szobájában. Beszélgetni nem akart. Anyum meg nagyon maga alatt volt, és kerestük a problémát. Nála a suli volt. Nálad meg a pasid. Kérdezem én: ha eltiltottak volna a sráctól szakítottál volna vele vagy mégjobban ragaszkodtál volna hozzá???? Hát igen... sokszor nehéz a szülő dolga és biza nem kell mindig az orvostól várni a csodát.
2011. szept. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
lemaradt a lényeg, sokszor nehezebb kivárni hogy a másik belássa a problémákat és nem beleavatkozni, csak mellette lenni és támogatni. Gondolt el ha megvertek volna érte, vagy szobafogság.... isten tudja hova fajult volna a dolog.
2011. szept. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

9:34 esnek

Igazából én tényleg úgy éreztem anno,hogy csak hülyének néznek e miatt és nem foglalkoznak velem.

Pedig azért szerintem komoly dolog ez,talán el is fajulhat mégjobban. De szerintem tényleg a figyelem kellett volna. És egyébként meg úgy éreztem,hogy megpróbáltam sírással ezt megoldani,azzal nem ment,utána jött ez.

Valljuk be nem volt egy normális dolog. Bár visszacsinálhatnám és nem lenne itt ez a heg. Jó volna ha nem kérdezné meg mindenki ,hogy mi az. Nagyon szégyenlem. El se mondom senkinek.

2011. szept. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Biztosan nem drogozik.


Sikerült kicsit lenyugtatnom és beszélgetnünk is.

Máskor is bántalmazta magát, azoknak a nyomait láttam. A barátja idióta felfogásán dühíti fel magát ennyire. Ha szól neki bármiért, akkor a "jólvan" a válasz. Nem változtat, húgom meg képtelen volt megmondani, hogy miért van vele. Javasoltam, hogy építse le a kapcsolatot, vagy állítsa válaszút elé, de csak azt hajtogatta, hogy "de hát én próbáltam, de hát én mondtam".


Sikerült rábeszélnem, hogy pihenjen le, szerencsére elaludt. Felhívtam anyát, mondta, hogy amint tud jön haza.


Kb ennyi az esemény.


Ha felébred, akkor komolyabban is elbeszélgetek vele, most csak annyit szerettem volna elérni, hogy lenyugodjon, és kibeszélje magából a problémáit.



Nem tudom ki írta, hogy több figyelem kell neki. Amíg nem volt ezzel a pasival nem volt ilyen gond. Sosem hisztizett-tombolt... Remélem idővel belátja, hogy így csak tönkreteszi magát.


Köszönöm a segítségeteket:)

2011. szept. 12. 09:54
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Ide pszichológus kell, ha a pszichológus úgy látja akkor pszichiáterhez utalja el. Minden esetre tanácsolom hogy a barátjával is beszélgess el hogy ő ezeket a dolgokat mennyire észleli főleg ha ez mostanában történt. Mindenképp keress fel egy szakorvost akiket korábban említettem mert a végén lehet már az lesz hogy magára gyújtja a házat vagy már késsel vagdossa az ereit, vagy begyógyszerezi magát. Ide mindenképpen kell egy külső segítség mert ez így nem állapot és ez lehet még durvább is sokkal durvább. Az is tuti hogy idegbajai vannak ami szintén kihathat erre szóval egy ideggyógyászt sem ártana fel keresni. Lehet hogy beutalják befekvős intézetekbe ahol rendesen ki kezelik lehet hogy erre végül is nem kell sort keríteni. De ha ezt a tudatán kívül csinálta főleg a kuplerájt akkor már komoly gond lehet, és lehet hogy közveszélyessé fog válni más emberekkel szemben. Ezeket nem rosszból mondom, csak nem ártana ha felkészülnétek ezekre.
2011. szept. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

na az vesse a húgodra az első követ akinek még nem volt hiszti rohama, és nem volt idegbajos időszaka.

Az én húgom egy évig vagdosta pengével a bőrt a kezén, tizsta vágás volt a csuklójától a hajlatig. Nála a középsulival volt gond, átvittük másik suliba és teljesen rendbejött.

valószínű még taknyos kis nyálas, és még szakítani sem mer ezzel a fiúval.

Ha elviszed orvoshoz az is azt fogja mondani, hogy változtasson az életén, ennyi.

Ez még nem idegösszeomlás.



Ez nem "sima" hiszti, ez autoagresszív cselekedet, ami igenis orvosi kezelést igényel.

2011. szept. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
100%

Mindenképp forduljatok orvoshoz!

Ha a hugod belátja,hogy probléma van akkor egyszerűbb a dolog...

2011. szept. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
na ez jó, mindenki aki orvost javasolt 100 %-ot kapott:) ezért utálom ezt az oldalt, mert mindenki lezárja annyival menj orvoshoz azt jól van!
2011. szept. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!