Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Önmagára...

Mit csináljak? Önmagára veszélyes a húgom?

Figyelt kérdés

Húgommal és anyukánkkal élünk hárman.

Húgom lelkileg gyenge, sokat stresszel, sokszor teljesen feleslegesen, de hiába mondjuk neki.


21 éves, van egy éve barátja. Nagyon sokszor összevesztek, legtöbbször azon, hogy a srác nem ismeri a pontosság fogalmát, rengetegszer elkésik, hiába beszélik meg, hogy X órára ideér, ő nincs itt. Ha húgom rátelefonál, akkor az a válasz, hogy bocs, közbejött a mama vagy valami-valaki más. A drága mama egy hárpia, minden létező rokona lesz.arja, mert pénzéhes.


Lényeg az, hogy az ilyen viták nem csak telefonon történnek, ugyanis amint a srác megérkezik hozzánk, a húgom próbál vele beszélni, ami rendszerint ordibálásba csap át. Az ilyenek után jópárszor láttam húgomon kék foltokat. Combján, karján. Azt hittem, hogy a srác bántja, de azt mondta húgom, hogy nem...


Ma reggel jöttem haza (éjszakásból), és amint beléptem visszahőköltem. Szét volt dobálva minden, iszonyatos rendetlenség volt, az ágynemű a lakás különböző pontjaira eldobálva, a ruhák a szekrényből kiszórva. Sírást hallottam a fürdőből, és ahogy benyitottam, láttam, hogy húgom a mosógép előtt kuporog, ököllel üti a combját, zokog a fájdalomtól (gondolom testi-lelki, mert iszonyatos erővel ütötte magát), utána meg karmolta a combját, karját. Nem igazán tudtam mit csináljak, bementem hozzá, lefogtam a kezeit, hogy elég volt. Erre a nyakamba borult, hogy ő sz.ar, meg bárcsak meghalna meg hasonlók, vele bőgtem.


Ha ez nem lenne elég ijesztő: mikor sikerült kikönyörögnöm a fürdőből megkérdezte, hogy mégis mi történt a lakásban, miért van ennyire szanaszét minden...


Mondtam, hogy én most értem haza, anyu szintén korán ment el, csak ő volt a lakásban.


Annyit mondott, hogy valami halványan dereng neki, hogy ideges...


Most mégis mit csináljak? Húgom tombol, szétdobál mindent, saját magában tesz kárt, és nem emlékszik a felére?


Félek, hogy egyszer durvább lesz a helyzet...Nem a rendetlenség a gond, hanem az, hogy ilyen rohamai vannak.


Mit tegyek? Kérlek segítsetek, féltem őt nagyon.


2011. szept. 12. 08:25
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

Tegnap sikerrel jártunk!

Anya hazaért 11-kor, Hugi még aludt. Elmondtam neki részletesen a történteket...teljesen ledöbbent.


Aztán Hugi felkelt és elbeszélgettem vele, hogy nem akarok neki rosszat, de ez veszélyes is lehet, főleg úgy, hogy nem tudja mit csinál...


Elmondta, hogy máskor is előfordult, hogy szétdobált dolgokat, és nem emlékezett rá, csak mikor "magához tért", akkor látta, hogy mit csinált...belátta, hogy segítségre van szüksége.


Ezen felbuzdulva felhívtam a drága párját és iderendeltem. Azonnal jött, és hármasban elbeszélgettünk (Anyu nagyon haragudott rá, úgyhogy inkább kimaradt a beszélgetésből). Lehet, hogy kicsit túlzásba vittem, de lényegében választás elé állítottam a srácot: vagy hajlandó változni, és normálisan viselkedni a húgommal, vagy takarodjon az életünkből.


Húgom egy szóval sem tiltakozott, a srác meg égre-földre esküdözött, hogy változni fog... Kíváncsi leszek rá...


De legalább ennyit sikerült.


Nagyon köszönöm a válaszokat és mindenkinek megy a zöld kéz:)

2011. szept. 13. 14:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!