Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenképpen el kellene mondjam?

Mindenképpen el kellene mondjam?

Figyelt kérdés

Egy eltévedt csók párom kollegájával, nem beszámítható állapotban.

Félek ha elmondom minden megváltozik benne és dobhatom a 10 éves kapcsolatom. Borzatsztó lelkiismeret furdalásom van.

Elfelejthető, kiderülhat?


2011. szept. 13. 09:33
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
98%

Ne mondd el.

Csak fájdalmat okoznál vele a párodnak.

Úgysem szakítanátok emiatt, őt viszont ezzel a közléssel megaláznád.

Inkább tartsd titokban, és ne bántsd meg a társadat ezzel.

A csók már megtörtént, nem tudsz változtatni rajta.

Sokszor jobb, ha kíméletből elhallgatunk valamit.

2011. szept. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
De ha kiderül? Mit tegyek?
2011. szept. 13. 09:40
 3/31 anonim ***** válasza:
98%
Ha valóban eltévedt volt és semmit sem érzel a kollégád iránt, és nem lesz folytatás, akkor ne mondd el! Értelem nélküli fájdalmat okoznál a párodnak. Élj együtt a lelkiismeret furdalásoddal.
2011. szept. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Soha nem kerültem még ilyen helyzetben 29 éves fejjel kell ezt csináljam? Nagyon szomorú. Saját magamban csalódtam a legnagyobbat. Egy igazi idióta vagyok.
2011. szept. 13. 09:42
 5/31 anonim ***** válasza:
45%

nem, nem fogod tudni elfelejteni, bűntudatod lesz, ami szép lassan megmérgez titeket. senki nem olyan jó színész, hogy ezt el tudja rejteni, kivéve, ha tényleg nem számított neki semmit a dolog. de ha így lenne, nem lennének kétségeid. és igen, kiderülhet, ha egyszer a párod munkatársáról van szó...és az még rosszabb lesz, mintha te mondanád el. lehet, hogy az illető sem szándékozik, de mondjuk elmegy szórakozni a pároddal, és 'nem beszámítható' állapotban eszébe jut...

ez az egész tapasztalat, és bár én nem jöttem ki rosszul belőle, nem így kellett volna csinálni.

2011. szept. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
52%
szóval a legegyszerűbb minél hamarabb tisztázni. egymás mellett vagytok 10 éve, meg kell tudnotok beszélni egy ilyen dolgot.
2011. szept. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
88%
Álszent duma ez a nagy őszinteség... Mire jó? Egyedül csináltad, egyedül szenvedj miatta! Miért szenvedjen a párod is? Egy csók főleg nem olyan nagy dolog. Felejsd el, lépj túl rajta.( persze csak ha biztos, hogy nem derül ki, akkor talán jobb, ha te mondod el)
2011. szept. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
96%

amit nem tudunk az nem fáj.. felesleges köröket futsz azzal hogy idegesíted magad ezen.

Az előttem szólókhoz csatlakozom, ne alázd meg fölöslegesen azzal hogy elmeséled neki. Nem lesz könnyebb. Se neked, se neki. Pláne a részedről önzőség.. ezzel akarod terhelni őt, hogy te megkönnyebbülj? Gondold végig hogy mi motivál valójában...

Ugyanakkor nem izgatna ennyire ha nem számított volna egy pindurkát se.

Tudom mert átéltem ezt az egészet én is, és visszagondolva nem volt értelme elmondani neki. Senkinek sem lett jobb.

2011. szept. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Igen én is így gondolom ahogy írtátok. Én bűnöm szenvedlyek én miatta, nem bántom vele őt is azért hogy nekem könnyebb legyen. Megbírkózok vele, legalább is megpróbálok.

De mégis mi lehet akkor ha valamilyen úton módon kiderül. Hisz csak a kollegája. Mi van ha elkotyogja. Vagy a férfiak az ilyenekre nem olyan büszkék, vagy most ő mit gondolhat? Ő is ilyen elven lehet?

2011. szept. 13. 09:57
 10/31 anonim ***** válasza:
82%

Így is van, nem szabad elmondani! Neked nem jelentett semmit, de Ő nem fog tudni túllépni rajta.

Tapasztalat: a kapcsolatunk elején a párom megtudta, hogy még előtte lefeküdtem (szintén nem beszámítható állapotban) egy közös barátunkal. Nem ugyanaz a szitu, de az első fél évünk arról szólt, hogy Ő sz.rba se nézett engem, én meg vártam, hogy belémszeressen. Mire megtudtam, hogy mi a baja tulajdonképpen, már ott voltam, hogy inkább elhagyom, hiába szeretem. Végül rengeteg idő kellett, hogy Ő valahogy megeméssze azt, amire én alig emlékszem. Kiváncsi lennék, hogy akik ennyire az őszinteség mellett vannak, milyen tapasztalattal tudják alátámasztani.

Szóval szerintem is lapíts szépen, és ha kiderül, Te nem emlékszel semmire! Érezted, hogy forog a világ, szédültél, a következő amire emlékszel, hogy hánytatod magad a mosdóban. De hogy ilyen történt volna, nem emlékszel ugyan, de kizártnak tartod- vagy valami hasonló.

2011. szept. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!