Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenképpen el kellene mondjam?

Mindenképpen el kellene mondjam?

Figyelt kérdés

Egy eltévedt csók párom kollegájával, nem beszámítható állapotban.

Félek ha elmondom minden megváltozik benne és dobhatom a 10 éves kapcsolatom. Borzatsztó lelkiismeret furdalásom van.

Elfelejthető, kiderülhat?


2011. szept. 13. 09:33
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem joga van tudni. Egyszer már átverted amikor megcsaltad, mért akarod még egyszer azzal hogy még hazudsz is?! Normális, felnőtt emberek vagytok. Hadd döntsön a saját élete felől. Ne hazugságban éljen ha nem érdemli meg.
2011. szept. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
én, aki az őszinteséget javaslom, igen, alá tudom támasztani, hogy miért mondja el. igaz, nem tíz éve vagyunk együtt a párommal, de elég hosszú ideje. csókolóztam már mással ezalatt, többször is. de írtam én is és más is, hogy nem kattognál rajta, kérdező, ha nem számított volna, mint ahogy én is csak 2 esetben gondolkoztam azon nonstop, hogy elmondjam/nemondjam. első esetben, mikor az egyik legjobb barátja "nem beszámítható" állapotban megcsókolt, én pedig (úgylátszik) nem tettem számára elég egyértelművé, hogy nem akarok tőle semmit, és hülyeséget csinál. pont azért nem akartam elmondani, hogy megcsókolt, merthogy jóbarátok, Ő ne szenvedjen miatta, meg a barátságuk is rámenne... és eléggé leamortizálódtam idegileg és kedvileg, amiért titkolóznom kell az előtt, aki a legfontosabb nekem. de a jóbarát megoldotta, közölte ő a párommal részegen. (ez is bizonyítja, hogy előbb utóbb valakitől megtudja). megbeszéltük, ahogy két felnőtt embernél ez elvárható, és minden rendben volt. a második eset miatt szégyellem magam, mert ott én is viszonoztam a csókot, több alkalommal is (nem hosszantartó viszonyom volt, csak egy este többször is megcsókolt az illető). ezt azért nem mondtam neki el időben, mert személyesen akartam, de épp utaztam, másrészt zh-t írt, és nem akartam előtte kiborítani. de végül én mondtam el, személyesen, az egészet, csakhogy addigra megtudta egy közös ismerőstől, aki látott engem mással. látszhatott rajtam, hogy legszívesebben elásnám magam, és bármit megtennék azért, hogy ne haragudjon, mert megbocsátott, és utána (és azóta is) sokkal szorosabb lett a kapcsolatunk. továbbra is azt mondom: mondd el neki. nem szórakozásból vagy vele egy évtizede, hanem mert szereted... ha fontos vagy neki, akkor semmit nem fog változtatni ez az egy csók. ha meg emiatt szakít, akkor az a kötődés köztetek ennyit is ért... de erre nem sok esélyt látok:)
2011. szept. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Hogyne számítana, hogyne kattognék rajta? Hisz ezzel megcsaltam a párom!!!

Maga ez a tett semmit nem jelentett nekem, viszont a páromban egy világ dölne össze, amit persze nem akarok. És én ezen kattogok.

2011. szept. 14. 08:40
 24/31 anonim ***** válasza:
64%
Hagyd őket.. Könnyű messziről, másnak azt tanácsolni, hogy tegye tönkre az életét, ha róluk lenne szó hallgatnának. Hülyeség és szemétség lenne elmondani. Egyedül szórakoztál, egyedül szenvedj miatta. Ne bánsd meg a párodat azért, hogy neked ne legyen bűntudatod. Az nagyon önző lenne.
2011. szept. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
91%

"Egyedül szórakoztál, egyedül szenvedj miatta. Ne bánsd meg a párodat azért, hogy neked ne legyen bűntudatod. Az nagyon önző lenne."


Tökéletesen egyetértek.


Ez a "büntetésed" úgymond, hogy egyedül viseled el a bűntudatot, és nem osztod meg vele.


De, szerintem próbáld elfelejteni!


Hibáztál, ez van.


Más hidd el, hogy sokkal nagyobbakat hibázik.


Bocsáss meg magadnak, amilyen bűntudatod van, úgysem fordul elő többet, és felejtsd el.


Emberek vagyunk, nem tökéletesek, hibázunk.


Az a lényeg, hogy tanuljunk belőle!

2011. szept. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Az biztos hogy ezt egy életre megtanultam.

Próbálnám elfelejteni, és abban bízni hogy az a másik emberke is így vélekedik. Próbálja elfelejteni és nem kikotyogni. Fogalmam sincs, hogy ő ilyen téren hogyan gondolkozik. Bár ha nem így vélekedne, már lehet fény derült volna az egészre. (2 hete)

2011. szept. 14. 10:59
 27/31 anonim ***** válasza:
Ne mondd el.
2011. szept. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
A kollégaja a férjednek emlékszik rà? Most mit érnél azzal, hogy megmondanàd a férjednek, te megszabadulsz a lelkiismeretedtõl a férjednek meg bogarat tennél a fülébe.
2011. szept. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs hogy emlékszik e. Azóta nem is láttam, viszont ők már beszéltek egymással azóta nem is egyszer.
2011. szept. 16. 17:47
 30/31 anonim válasza:
100%

Mondd el neki, sokkal rosszabb ha kiderül, és gondolj bele, hogy te melyiknek örülnél, ha látod a párodon, hogy megbánta, és elmondott mindent őszintén, akkor meg is bocsátasz neki egy idő után, és újra régi a kapcsolat, viszont ha kiderül, gondolom nem bíznál benne utána, mindig azon rágnád magad, hogy mikor történhet meg megint, ezzel ugyanígy lenne a párod is.. de az a verzió amikor elmondod neki, akkor az pár hónap alatt szerintem rendeződni tud, mivel elég régóta vagytok együtt..


Szerintem ne rontsd el azzal, hogy nem mondod el.. sokkal jobban fog örülni neki ha őszinte vagy, és vállald fel amit tettél. Ha szeret meg tud bocsátani, és szerintem inkább egy két hónap káosz, mint utána gyerekes anyaként esetleg otthagy, mert többé nem bízik benned, és neki nem megy így..


Még egyszer írom: HA SZERET, MEG FOG BOCSÁTANI

2011. szept. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!