Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engednétek a saját esküvőtökön?

Engednétek a saját esküvőtökön?

Figyelt kérdés

Mondjuk alacsony és kissé duci menyasszonyt képzeljetek el, aki boldogan tervezget a leendő férjével. Egyszer csak jön egy nagyrokon, és kezdi mutogatni, hogy milyen szép lesz az ő lánya koszorúslánynak az esküvőn, mikor a pár nem is kérte meg koszorúslánynak (nem terveztek ilyet), és a "koszorúslány-ruha" egyértelműen egy menyasszonyi ruha, fehér, kevés bordóval. A leendő viselője pedig majd 10 centivel magasabb a menyasszonytól, és eltökélt szándéka, hogy ő megy majd be elsőnek a templomba, mint esküvő-indító, valamint kijelenti, hogy énekeli fog az esküvőn, hogy mindenki hallja, milyen szép a hangja.

Mit szólnátok ehhez? Mi kissé ledöbbentünk, és nem tudjuk, hogy mondjuk meg, hogy nagyon nem így képzeltük, nem kérünk másik menyasszony-hasonmást az esküvőre, sem bevezetőt, sem éneket (ismervén a hangját). Hogy közöljük, hogy ne most robbanjon a bomba?


2011. szept. 13. 16:46
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük, főleg azzal ne, hogy ki mit gondol és hogy sértődik meg. Ha ilyen pofátlanok, akkor mondd meg, hogy tévedés történt, mégsincsenek meghívva.
2011. szept. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy NEM!!!!
2011. szept. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mondd meg nekik, hogy nagyon szívesen látjátok az esküvőn, remélitek az egész család el tud jönni, de sajnos az eküvőt már megszerveztétek, minden részlet kész, és nem terveztetek ilyen jellegű fellépéseket, ezért sajnos nem lesz sem eküvőindítás, sem ének, de természetesen nagyon várjétok őket, és remélitek mindenképp eljönnek - vendégként.
2011. szept. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
mi tuti vmi ilyesmit mondanánk: "bocsi,de mi nem akarunk ekkora felhajtást.egyszerű esküvőt szeretnénk és nem gondoltunk koszorúslányra sem."
2011. szept. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen rokonok nélkül csak jobb lesz az életed. Nyugodtan küldd el a francba őket.
2011. szept. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg nem mindennapiak, de attól még rokonok, nem szeretem a haragot. Majd megpróbálom szelíden :S
2011. szept. 13. 17:16
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mnodanám,hogy igazán kedves gesztus,ohgy ő gondolt arra énekelne.. ezt még átgondoljuk. De mi úgy terveztük,hogy az esküvüőmön nem lesz koszorúslány.. nem endgedhetünk meg magunknak ilyne kiadást, vagy ha még is lesz az olyan szép lebnne ha csak kislányok lennénke stb. valami hasonlóval bujatok ki. sértődést elkerülendő.
2011. szept. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
jobb kerülni persze a konfliktust, de nem bármi áron. van egy határ, ezt ők bőven túllépik. ha megsértődnek, hát megsértődnek. habár szerintem sértődni max nektek van jogotok/okotok. osszátok ki őket szépen! hihetetlen, hogy mekkora arca van egyeseknek!
2011. szept. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Én nem engedném. A bomba mképp robbanni fog, mert az ilyen beképzelt emberek, mint a nagyrokon, a lehető legfinomabb, legkulturáltabb visszaszóláson is vérig sértődnek.

Én az alábbiakat tisztáznám:

-ez a ti esküvőtök, és a programról (meg nagyjából arról, hogy az esküvő hogy folyik) ti döntötök, így nem lesz ének, sem felvezetés

-nem szeretnétek, ha a koszorúslányruha ilyen puccos, esküvőis lenne, mert nem szeretnétek, és egyébként is ILLETLENSÉG... ráadásul fehér... (szerk. megjegyzése :P: eszem megáll, hogy mit meg nem engednek maguknak egyesek...), ráadásul ti már választottatok koszorúslányokat... ha ekkor már robban a bomba, simán meg lehet mondani, hogy rá nem gondoltunk, és pont ezek miatt az okok miatt...

-és meg lehet mondani, hogy ezen a napon azt szeretnéd, ha te lennél a középp9ontban, nem pedig egy random násznéptag

(mellékes megjegyzés: na, ezért nem lesznek nálam rózsasziromhintő, versmondó, gyűrűbehozó és koszorúslány kistörpök, mert ilyenkor szokott az lenni, hogy a szülők hathatós közreműködése miatt gyakran a "jajjjjjj, de cukiiiiiiii" gyerekek miatt egészen elterelődik a figyelem a szertartásról és a menyasszonyról)

2011. szept. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Két dolgot kell mérlegelned:


1. elrontják az esküvődet, ami egyszeri, és megismételhetetlen (ráadásul a temploni részt, ami szerintem a legfontosabb), és életed végéig keserű szájízzel emlékezel erre a napra


2. esetleg összeveszel pár rokonnal (akiket láthatólag amúgy sem kedvelsz túlságosan).


Neked kell eldöntened, melyik a vállalhatóbb számodra. Én egyértelműen a rokonommal vesznék össze, de nekem ilyen a természetem.

2011. szept. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!