Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engednétek a saját esküvőtökön?

Engednétek a saját esküvőtökön?

Figyelt kérdés

Mondjuk alacsony és kissé duci menyasszonyt képzeljetek el, aki boldogan tervezget a leendő férjével. Egyszer csak jön egy nagyrokon, és kezdi mutogatni, hogy milyen szép lesz az ő lánya koszorúslánynak az esküvőn, mikor a pár nem is kérte meg koszorúslánynak (nem terveztek ilyet), és a "koszorúslány-ruha" egyértelműen egy menyasszonyi ruha, fehér, kevés bordóval. A leendő viselője pedig majd 10 centivel magasabb a menyasszonytól, és eltökélt szándéka, hogy ő megy majd be elsőnek a templomba, mint esküvő-indító, valamint kijelenti, hogy énekeli fog az esküvőn, hogy mindenki hallja, milyen szép a hangja.

Mit szólnátok ehhez? Mi kissé ledöbbentünk, és nem tudjuk, hogy mondjuk meg, hogy nagyon nem így képzeltük, nem kérünk másik menyasszony-hasonmást az esküvőre, sem bevezetőt, sem éneket (ismervén a hangját). Hogy közöljük, hogy ne most robbanjon a bomba?


2011. szept. 13. 16:46
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
91%

Én az ilyen jeles napokkal kapcsolatban nagyon egoista vagyok. Én valami ilyesmit mondanék: YX, ne haragudj, igazán nem akarok sem összeveszni, sem megbántani, de nem szeretnék sem énekes sem koszorúslányt. Ha ezt megtudod érteni, szeretettel várlak, mint vendéget. Ha nem akkor minden harag nélkül mondom, hogy kettőnk érdekében ne gyere el...Bár én szeretném, ha el tudnál jönni, de meg kell értened, hogy ez a mi napunk ZC-vel és úgy szeretnénk megtartani, ahogy mi elképzeltük. Mit mondasz erre?

Kb, ezt.

23N

2011. szept. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
85%
Vagyis ők már közölték veletek, hogy mi lesz. Ti mit válaszoltatok ott és akkor? Gondolom azt, köszönjük, még meggondoljuk. Tehát: vedd fel a telefont (úgy könnyebb lesz mint személyesen) és mondd meg, hogy átgondoltuk, köszi, de marad minden úgy, ahogy eredetileg terveztük. Remélem megértitek, puszi. És kész. Azért ilyenek, mert mindenki eltűri tőlük ezt a viselkedést, ők meg az egész rokonságot lekezelik. Nehogy már!
2011. szept. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
85%
Szervezzetek neki egy saját ünnepséget, azzal a feltétellel, hogy az esküvőre legfeljebb vendégként megy.
2011. szept. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Ott rögtön pofán röhögtem volna, és ha tovább köti az ebet a karóhoz, elküldöm a fenébe. Nem szabad finomkodni, nincs "még átgondolom", meg "majd meglátjuk", mert azt bátorításnak veszi. Ahogy ő kerek-perec kijelentette, hogy a lánya így meg úgy, te is egyszerűen csak jelentsd ki, hogy márpedig nem. Ne hagyd magad, őt sem érdekelte a te véleményed, akkor te miért izgatod magad? Amúgy kíváncsi vagyok, kicsoda ő neked.
2011. szept. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
17-11-et és 17-12-t csak ismételni tudom. Mondjátok meg szépen és kedvesen, hogy a tervek szerint nem lesz koszorúslány, és a pap sem lelkesedett az éneklős ötletért, meg amúgy is hosszú a szertartás, úgyhogy nagyon köszönitek, de nem.
2011. szept. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Mondj nemet. Nincs más választásod, ha azt akarod, hogy az esküvő a tiéd legyen, ne az övé.
2011. szept. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
hát tudod, én is alacsony és duci vagyok lásd 150 cm alatt és sajna 60kg fölött. Nekem egyébként is bántó lenne az alkatom miatt, de még az esküvőmön... ne röhögtessen már. Én tuti megmondanám, egyszerűen előadnám, hogy ez a terv, bemegyek én, aztán a koszorús lányok, milyen szépek lesznek a bordó ruhájukban... vagy mindegy, csak te határozd meg... és mondanám, hogy ez ide, az oda. és ha megkérdezik, hogy miért? elmondanám, hogy ne haragudj, de őt nem kértük fel, nem szeretnétek, ha ő is az lenne, ha mégis szeretne klány az lenni, azzal a feltétellel, hogy hátul megy, és olyan ruhában, amit te választasz ki. Ha megsértődik, akkor az ő baja. Tudom, hogy nehéz, de te legyél már a menyasszony, ne te kísérd őt, hanem fordítva :D
2011. szept. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Mi lett a vége? Megmondtad a magadét?
2011. nov. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Igen, megbeszéltem a férjemmel is, és elmondtuk, mit szeretnénk. Elsőre nem értették meg, majd keményítettük, és elmondtuk, ezek nem próbálkozások, hanem tényleg, szóval ha nem tetszik, sajnáljuk. Nem jöttek el. Azóta egyszer hívtak, hogy megkérdezzék, ugye mennyire bánjuk, hogy nélkülük kellett bulizni, és hogy nem kaptuk meg az ajándékot? Hát, nem bántuk meg, mert az esküvő és a lakodalom is nagyon jó hangulatban telt.
2011. nov. 23. 14:38
 30/31 anonim ***** válasza:

No látod, így kell ezt!

LEGYETEK NAGYON BOLDOGOK! :)

2011. nov. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!