Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? Minden...

Mit gondoltok erről? Minden ismerősünk felesége háztartásbeli, nagyon furcsa.

Figyelt kérdés

A férjem munkája révén nagyon jó egzisztenciát értünk el, elhozott magával külföldre (Nyugat-Európa), ahol ő menő alkalmazott egy menő cégnél, én meg folytatom az otthoni munkámat távmunkásként. Egy kisvárosban élünk, és itt új ismerőseink lettek, értelemszerűen főleg az ő munkatársai. Egyik feleség sem dolgozik, és komolyan mondom, hogy "lefitymálnak", amiért én igen. Nem tetszik a nőkhöz való hozzáállás, érezhetően lenéznek. A nők is, amiért dolgozok. Úgy tesznek, mintha ez csak valami hülye hobbi vagy hepp lenne, amihez én ragaszkodok.

A férjem is elkezdte mondogatni, hogy jó lenne, ha meleg vacsora várná, ha hazajön, meg megjegyzéseket tesz a munkámra, látom, hogy nem tetszik neki, hogy szakmailag még fejlődni akarok, és döntésekeket akar hozni helyettem a karrieremben. Soha nem volt ilyen régebben, otthon! (Amíg csórók voltunk :) )

Hozzátartozik, hogy idősebb nálam, családos korú, én 29 vagyok.


Mit gondoltok erről? Ez lenne a híres nyugati egyenjogúság? Vagy ezekben a társadalmi rétegekben ez így "szokás"? Milliomos családokról, párokról van szó.

Mert nekem szánalmasnak tűnik...


2011. szept. 15. 15:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
37%

Melyik orszagban elsz? A sajat sztorim csak azert irtam le,mert itthon mar ingyenelo lennek, de egy kapcsolatban nincsenek ingyenelok, ez az amit itt nem tudnak felismerni,mert nalunk mindenki csak a penzre gondol eloszor...

Masodszor meg, nekunk igy volt a legoptimalisabb,ha a penzt nezzuk,azt isv isszahoztam mar, ezzel arra akartam celozni,hogy azoknek a noknek meg nyilvan az,es ha kivulallokent belegondolunk egy tavmunkaba, ha csak nem szuperjo allasod van,amit meg egy epeszu nem valtana at tavra,kiveve ha csak 1-2evig maradtok kint,de akkor meg itthon mar nem fog olyan jol futni a szeker, akkor valo igaz,hogy a tavmunka kb,mint egy hobbi. Legalabbis egy KIVULALLONAK, mielott te vagy barki mas nekem esne.

2011. szept. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Itt nagyon sokan dolgoznak távmunkában, nem csak én. Például mindkét szomszédom is, de ők férfiak. Nem hiszem, hogy ebbe logikusan bele lehet kötni, a cégnek is jó megoldás és neked is.
2011. szept. 15. 16:37
 13/20 anonim ***** válasza:
42%
En csak ugy ertettem,hogy ok csak azt latjak,hogy otthon vagy,es ugy dolgozol. Ezek alatalaban mennek par honapig,max 1-2evig,aztan abbamaradnak,kiveve ha nem valami nagyon specko teruleten dolgozol,ahol potolhatatlan vagy. Kulfoldon tovabbkepezni is ritkan kuldenek,mert nincs mindig erdekkepviselet az adott orszagban,es az arfekves is teljes mas. Persze ezt az en ismeroseimnel tapasztaltam nem torvenyszeru. Az azert mas,ha valaki ugy dolgozik tavmunkaban,hogy a munkaado orszagban van, pont a fentebb emlitett okok miatt. De ez megint csak az en velemenyem,csak valaszt adok a kerdesedre, ha csak nem sult bolondok,nyilvan emiatt "neznek le". Mar ha leneznek,en is nagyon sokszor felreertettem dolgokat,aztan rajottam,hogy Europan belul is nagyon masok a szokasok,lehet csak te erzed igy,mert erzekenyebb vagy,de az is lehet,hogy igazad van. Ezt a sajat boromon tapasztaltam.
2011. szept. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy félreérthető, ahogy fogalmaztam, nem "bedolgozó" vagyok. Egy multinál dolgozok, minden vezető munkatársam távmunkás, a világ minden részén, ahol nekik tetszik. Ez az előremenetellel jár.
2011. szept. 15. 16:42
 15/20 anonim ***** válasza:
65%
Na de hol elsz? Mert azert az sem mind1...
2011. szept. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Hollandia.
2011. szept. 15. 16:43
 17/20 anonim ***** válasza:
26%

Nem azonos szitu,ha egy nő dolgozik és mellette ellátja a háztartást,főleg,ha a férj is besegít. De ha karriert akar építeni,arra rámehet idővel a házassága is. A karrier építés egyre több idődet veszi el,és semmi másra nem jut időd és energiád. Lehet ugyan házvezetőnőt fogadni,de az nem helyettesíti a háziasszonyt.

A karrierista nőnek nem szabad gyereket vállalni,mert nincs ideje velük törődni.

De ha nincs gyerek,akkor mire jó a nagy vagyon?

2011. szept. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
64%
Számomra inkább az a felfoghatatlan, ha valaki a mai világban háztartásbeli. Nincs már az embereknek konyhakertje, állatok stb,hanem bemegy a multihoz, megveszi a gyorsfagyasztott izét és ez a főzés. Meg kitakarít hetente két szobát. Erre büszke valaki? Nevetséges. Nem tudom téged miért néznek ki, a munka szerintem a legnagyobb büszkeség a világon.
2011. szept. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
73%
Mennyi idős a párod?
2011. szept. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Hát,ha milliomosok vagytok és még sem tudsz meleg vacsorát adni a férjednek,minek mentél férjhez?A nyavalygás helyett melegítsd meg azt a kaját,vagy a bejárónővel melegíttesd meg,amellett még tudod a távmunkádat csinálni,oszt'akkor gond egy szál se!Ezt a h....t!
2013. febr. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!