Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg a férjemet...

Hogyan győzzem meg a férjemet arról, hogy ne szakítsuk meg a kapcsolatot a szüleivel?

Figyelt kérdés
Második házasságomban élek, 2 pici gyerekem volt, amikor összekerültünk. Anyósomék elfogadtak, mindig nagyon kedvesek voltak velem is, és a gyerekekkel is. A férjem is, ők is szerették volna, ha közös gyerekünk is születik. Hát most ikreket várunk. A férjem jól keres, de tény, hogy sok elmegy a már meglevő gyerekekre is, így használtan vettük meg az ikreknek a kiságyat és a babakocsit, valamint más apróságot is. És ebből lett a balhé. Anyósomék ragaszkodtak volna az új, márkás holmikhoz, még pénzzel is hozzájárultak volna. De még így is többe került volna nekünk, mint amiket megvettünk. Erre a fejünkhöz vágták, hogy más fattyai miatt az ő unokáik fognak hiányt szenvedni. A férjem azonnal robbant, és most nem hajlandó szóba állni velük. Én azonban tudom, hogy alapvetően jó emberek, már rég megbánták a kitörésüket, és hát a két picinek is joga van ahhoz, hogy tarthassák a kapcsolatot a nagyszüleikkel. Ám a férjem hajthatatlan. Hogyan győzzem meg?
2011. szept. 20. 10:40
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Kedves 10:51!

Én is gondoltam arra, hogy a férjem más miatt is haragszik rájuk, de azt mondja, nincs ilyesmi, és én sem vettem észre. Ő nagyon szereti a gyerekeimet, sajátjaként neveli Őket, ezért fáj neki ez ennyire. Engem is nagyon megviselt ez az egy mondat, de mivel nekem nincs saját családom, tudom, mennyire fontosak az ő szülei számunkra.

Remélem úgy lesz, ahogy néhányan írtátok, és az idő mindent megold!

2011. szept. 20. 10:58
 12/22 anonim ***** válasza:
Érzelmileg még fel kell dolgoznia a férjednek. Kis időt adj még neki.
2011. szept. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Ha apósodnak hiányzik a kisfiad, akkor a férjed durcája ne akadályozza meg, hogy találkozzanak. Szerintem. Ez a férjed ügye a szüleivel, ne keverjétek bele a gyerekeket!

"aki nem is az unokája": szerintem apósod ezt nem így látja :)


Vannak ilyen lökött emberek, akik néha nagyon nem gondolkodnak mielőtt beszélnek, és nagy vihart tudnak kavarni vele, az én szüleim is ilyenek, a jelek szerint apósodék is. Ha egyébként jó emberek, akkor én nem látom okát, hogy te meg a gyerekek ebbe az egészbe belekeveredjetek. Majd a férjed és a szüleivel lerendezik a gondot, ti maradjatok ki belőle, szerintem. Nem vagytok összenőve, két külön ember vagytok, és a férjed nem diktálhat abban, hogy kivel hogyan tartasz kapcsolatot. De persze te sem neki!


(Érdekes egyébként, mert elvileg téged és a gyerekeidet bántották meg!)

2011. szept. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy az embernek kiszalad a száján olyasmi, amit aztán megbán, de ez azért nagy gorombaság volt. Ez a saját meg mostohaunoka dolog mindig terítéken lesz, akkor is, ha rögtön bocsánatot kértek érte, így fogják gondolni. Nem is tudom. Hagyj egy kis időt a párodnak, hogy lehiggadjon, és akkor sűrítsétek a látogatást, ha azt látjátok, hogy nincs kivételezés az unokákkal. Senki nem tehet arról, hogy hogyan érez, de arról igen, hogy mit mutat a világ felé, hogyan viselkedik.
2011. szept. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Nem szívesen megyek szembe a férjemmel, főleg, hogy értünk állt ki. ez olyan lenne, mintha hálátlan lennék.

Most ott tartunk, hogy én telefonon beszélek velük, és megfogadom a tanácsot, a gyerekeket engedni fogom hozzájuk.

2011. szept. 20. 11:10
 16/22 anonim ***** válasza:

Van Popper Péternek erről egy jó beszéde, ő azt mondja, "nem szeretni kell, hanem normálisan kell viselkedni". Milyen igaza van.

Apósodéknak ez nem megy, változni viszont nem fognak. Kérdés, hogy elfogadja-e az ember őket olyannak, amilyenek. Néha ez nagyon nehéz hasonló embereknél...

2011. szept. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Várni kell egy kicsit. Becsülöm a férjed, hogy kiállt érted. Ilyet nem lehet mondani. És mi a garancia, hogy ezt többé nem vágják a fejedhez? Vagy később nem éreztetik a másik két gyerekkel, hogy ők nem édes unokák? Felnőtt emberek, gondolták volna meg, mit mondanak. De értem, mire akarsz kilukadni. Majd lecsillapodnak a kedélyek. Egyébként 4 gyerek nevelése, ha édes, ha mostoha, akármilyen, nagy terheket ró a szülőkre. És nem kell mindenből újat venni. Minek? Ki emlékszik rá később, hogy ,,én használt kiságyban voltam babakoromban"? Úgyis mindent lemostok, kimostok. Kár, hogy nem maradtak ruhák a másik kettőtől. Most már viszont tegyetek el mindent. Lehet, lassan az unokáknak is jó lesz. Én megbántam, hogy szinte mindent kidobáltam. Nem romlanak meg, ha van hol tárolni, tároljátok. És a hiányszenvedés nem itt kezdődik. Nagyon gazdag emberek is egymásnak ajándékozzák a babájuk kinőtt ruháit. Nálunk nem szégyen? Ez egy olyan régi, hülye proli, vagy nem tudom milyen szokás. Én a lányomnak szinte mindent rutibutikban vettem. Pár percre hypós vízbe beáztattam mosás után, és kész. Semmi baja nem lett. Felesleges pénzkidobás ilyen gazdasági válság kellős közepén. Azt a pénzt félre lehet tenni a későbbi taníttatásukra.
2011. szept. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Gratulálok ahhoz, hogy ennyire családdá tudtatok kovácsolódni! Megértelek, hogy szeretnéd visszahozni a jó viszonyt. Ehhez szerintem is főként időre van szükségetek, főleg a férjednek. A gyerekeket pedig nyugodtan engedd át hozzájuk, miért kellene még őket is bántani?
2011. szept. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Független személyiségek vagytok. Ő lehet velük összeveszve,de te lehetsz velük jóban. Aztán majd ő is megbékél.
2011. szept. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ne csinálj semmit jót tesz ez a mosoly szünet mert addig nincs baj az előző gyerekkel amíg nincs saját és ez a mosoly szünet elzárja a jövő beli hisztiket, ha megszületnek a kicsik úgyis kibékültök.
2011. szept. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!