Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem a beteg kérése kellene...

Nem a beteg kérése kellene hogy az első legyen?

Figyelt kérdés

Páromat ma reggel műtötték.elvileg rutinműtét,gyakorlatilag retteg a betegségektől,korháztól.

Befektették tegnap,vele voltam végig,ő kérte,végigremegte a napot,este alig tudtam otthagyni.

Reggel bementem hamarabb,hogy műtét előtt még lássa,ott leszek végig,doki aranyos volt,menjek vele,stb.

Párom mamája viszont nem jött,mondván ugyse tud semmit csinálni,telefonáljak.

Mintha én tudtam volna bármit csinálni,de páromat a tudat megnyugtatta hogy ott vagyok a műtőajtó túloldalán.

Aztán egész mostanáig.

Nem volt altatva,csak érzéstelenitve.

Egyik nővérke műtét után mondta,10 perc,és menjek el.

Párom ennek hallatára még nyugtatózva is remegni kezdett,sirógörcs jött rá,dehogy hagytam ott,megigértem,nem hagyom.

Egész hétre szabit vettem ki mig benn fekszik,hogy vele lehessek,csak ennek tudatában feküdt be (nem életmentő műtét,"csak" sérv).

Délután bejött a mamája,nővérke meg fél épület hallatára elkezdte ecsetelni hogy azért nem indult be a vizelete páromnak,mert én ott voltam,ezért kellett megkatéterezni.

Másik nővérke meg azt mondta,maradjak nyugodtan,legalább figyelek rá.

Aludt is igazából majdnem egész nap,otthon is ugy alszik el csak ha ott vagyok,egyébként nyugtalan,korházban miért lenne másképp.

Erre párom mamája-hiába kértem hogy legalább most mellőzze a sopánkodást,jajjgatást-elkezdett jajjveszékelni hogy hagyni kellett volna aludni,meg nővérkékre bizni,meg jajj igy jajj ugy,párom vérnyomása rögtön duplája is lett,ennyit a beteg nyugalmáról.


Nem birta megértetni vele,hogy de a nővérkék egész nap rá se néznek,ha én nem vagyok benn akkor a kutya se itatja meg, nem takarja be,nem maszirozza ki a lábából a görcsöt,nem szól,hogy fájdalmai vannak,gyógyszer kellene,vagy hogy nézze már meg valaki,miért nem tud pisilni,stb. (párom magától sosem szól semmi bajáról csak nekem,azt is ugy hogy látom a szemén és rákérdezek 6x)


Most én vagyok a gonosz,mert 5ből 1 nővérke szerint nem hagytam páromat pihenni (miközben hajnal 5kor is felhivott éjjel,hogy mi van)


Tényleg én vagyok a hülye,hogy ha azt kérte,akkor vele voltam egész nap?


És még 3 ilyen nap van,és nem szándékszok egy klimaxoló idóta miatt páromat hagyni egyedül szenvedni egész nap


2011. szept. 20. 17:50
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
96%
én pedig megtiltottam,hogy bárki bejöjjön. Márcsak az kellett volna, hogy ott sipákoljanak nekem és 2 percenként azzal fárasszanak, hogy mit kérek. Műtétután az ember egy dolgot akar. Pihenni.És nem is kell neki más.
2011. szept. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 A kérdező kommentje:

Én nem sipákoltam egyszer sem:)

Ha láttam a fájdalmat rajta akkor rákérdwztem mi épp a baj és ennyi.

amit kért segitettem,de ezen kivül csak ültem mellette és néztem ahogy alszik,és fogtam a kezét (vagyis ő szoritotta az enyémet,el ne menjek véletlen)


Más az amikor a beteg nem szereti a látogatókat,rajtam és a szülein kivül senki nem is megy hozzá

2011. szept. 20. 19:45
 23/53 anonim ***** válasza:
86%
Tudod nem kéne lehülyézni a nővérkét, aki éhbérért dolgozik rengeteget, ráadásul olyan munkát végez, amitől más egy perc után elrohanna onnan. A nővér átlátja valószínűleg, hogy a párod full idióta és rád hagyja a kezelést.Te nyugodtan játszd az anyucit, de ne szídd az édesanyját, mert valószínűleg ő se szemüvegen keresztül néz.
2011. szept. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
72%
Hú, az elején azt hittem valami tragédia történt.. Főleg hogy már tegnap is előterjesztetted a történet bevezetését. Na mindegy, szeressétek egymást, ez a lényeg. A többihez no comment.
2011. szept. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 A kérdező kommentje:

Látni szenvedni azt akit mindennél jobban szeretsz,nekem eléggé tragédia.


Nővérke helyében én örülnék hogy 1-el kevesebb betegre van gondom

2011. szept. 20. 20:08
 26/53 anonim ***** válasza:
75%
Biztos örül, te meg láthatod, hogy a semmi forintért mit csinálnak és talán nem kéne leszólni.
2011. szept. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
93%

Ne is haragudj de a felháborodásod nevetséges. Az nem baj hogy a párod egy hisztis ember, mert te így szereted, biztos te meg baromi gondoskodó vagy és pont összeilletek, de a nővér igen is le fogja szarni hisz csak egy sérv műtétje volt, ráadásul ha nem szól hogy fáj valamije a nővér úgy veszi, hogy minden oké vele. Viszont biztos van az osztályon olyan beteg akit pelenkázni kell, mosdatni, infúziót kell cserélni, vért hány, üvölt a fájdalomtól, szimplán haldoklik. Nekik fontosabb hogy a totál leterhelt életunt nővér jelen legyen az ágyuk mellett. Ha pedig a nővér azt állítja hogy nem hagytad pihenni a párod akkor rossz hírem van azt nem a kisujjából szopta hanem valaki mondta neki. És nem értem milyen jogon mered szidni azt a nőt aki a világra hozta a párodat. Nem tudhatod mennyire ismeri, és csak azért mert nem kántál zokogva az ágya mellett egy hétig még nem lesz rossz anya, akit nem érdekel a fia fájdalma...

Ha neked normális hogy ilyen a párod és hogy erre te így reagálsz, akkor rendben van. De nem hibás az aki nem porcelántojásként tekint életed értelmére.

2011. szept. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
81%

20:17

Ott a pont

2011. szept. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 A kérdező kommentje:

Hisztis beteg,ez tény.

Én igy szeretem.

Azzal hogy benn vagyok,páromnak jót teszek.


A nővérrel nem,hogy nem neki kell körbeugrálnia?

Legalább foglalkozhat a haldoklókkal...


majd 30 éves férfi csak el tudja dönteni hogy egyedüllétet igényel vagy babusgatást...

2011. szept. 20. 20:26
 30/53 anonim ***** válasza:
76%
Rendben,akkor babusgasd. De ne várd elmástól is és ne legyél mérges másra,ha az irracionális vágyakat nem teljesíti.
2011. szept. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!