Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem a beteg kérése kellene...

Nem a beteg kérése kellene hogy az első legyen?

Figyelt kérdés

Páromat ma reggel műtötték.elvileg rutinműtét,gyakorlatilag retteg a betegségektől,korháztól.

Befektették tegnap,vele voltam végig,ő kérte,végigremegte a napot,este alig tudtam otthagyni.

Reggel bementem hamarabb,hogy műtét előtt még lássa,ott leszek végig,doki aranyos volt,menjek vele,stb.

Párom mamája viszont nem jött,mondván ugyse tud semmit csinálni,telefonáljak.

Mintha én tudtam volna bármit csinálni,de páromat a tudat megnyugtatta hogy ott vagyok a műtőajtó túloldalán.

Aztán egész mostanáig.

Nem volt altatva,csak érzéstelenitve.

Egyik nővérke műtét után mondta,10 perc,és menjek el.

Párom ennek hallatára még nyugtatózva is remegni kezdett,sirógörcs jött rá,dehogy hagytam ott,megigértem,nem hagyom.

Egész hétre szabit vettem ki mig benn fekszik,hogy vele lehessek,csak ennek tudatában feküdt be (nem életmentő műtét,"csak" sérv).

Délután bejött a mamája,nővérke meg fél épület hallatára elkezdte ecsetelni hogy azért nem indult be a vizelete páromnak,mert én ott voltam,ezért kellett megkatéterezni.

Másik nővérke meg azt mondta,maradjak nyugodtan,legalább figyelek rá.

Aludt is igazából majdnem egész nap,otthon is ugy alszik el csak ha ott vagyok,egyébként nyugtalan,korházban miért lenne másképp.

Erre párom mamája-hiába kértem hogy legalább most mellőzze a sopánkodást,jajjgatást-elkezdett jajjveszékelni hogy hagyni kellett volna aludni,meg nővérkékre bizni,meg jajj igy jajj ugy,párom vérnyomása rögtön duplája is lett,ennyit a beteg nyugalmáról.


Nem birta megértetni vele,hogy de a nővérkék egész nap rá se néznek,ha én nem vagyok benn akkor a kutya se itatja meg, nem takarja be,nem maszirozza ki a lábából a görcsöt,nem szól,hogy fájdalmai vannak,gyógyszer kellene,vagy hogy nézze már meg valaki,miért nem tud pisilni,stb. (párom magától sosem szól semmi bajáról csak nekem,azt is ugy hogy látom a szemén és rákérdezek 6x)


Most én vagyok a gonosz,mert 5ből 1 nővérke szerint nem hagytam páromat pihenni (miközben hajnal 5kor is felhivott éjjel,hogy mi van)


Tényleg én vagyok a hülye,hogy ha azt kérte,akkor vele voltam egész nap?


És még 3 ilyen nap van,és nem szándékszok egy klimaxoló idóta miatt páromat hagyni egyedül szenvedni egész nap


2011. szept. 20. 17:50
1 2 3 4 5 6
 31/53 A kérdező kommentje:

miért irracionális vágy hogy hagyjanak békén?

semmi mát nem szerettem volna


miért nem lehet az én és a párom dolga hogy eldöntsük hogy legyen?


amig azt nem zavarom akivel egy szobában van,nem mind1 nekik? (Bácsit nem zavarom,amit kér,segitek neki is)

2011. szept. 20. 20:42
 32/53 anonim ***** válasza:
84%
De ez akkor se így működik, vannak szabályok, legközelebb azzal jönne valaki, hogy bent szeretne lenni műtétnél, úgyse zavar senkit.
2011. szept. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 A kérdező kommentje:

A főnővér mondta hogy reggel 8tól este 7ig benn lehet lenni,csak ha vizit van,ki kell menni.

A műtő orvos mondta hogy amig viszik át a műtőbe,menjek én is,fogjam a kezét,jobban megnyugszik mielőtt benyugtatózzák.


volt egy másik nővérke,sajnos csak 4 órás,annyit mondott hogy amikor ő korházban volt,de örült volna ha valaki egész nap őt babusgatja

2011. szept. 20. 20:49
 34/53 anonim ***** válasza:
66%
Mindegy, milyen a pasid végülis Neked kell, hogy jó legyen, vannak ennyire kórháztól, orvostól félős pasik. Nyugodtan menj be hozzá, legyél mellette, ezt tenné mindenki, aki szereti a párját!
2011. szept. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem nem kellene annyira lehurrogni a kérdezöt, Ö csak segiteni akar a szerelmén, az meg igényli is azt! Az az igazság hogy aprópénzzért dolgoznak M.O-n a növérek, nyugaton viszont elég szépen meg vannak fizetve és mégis annyira pökhendiek, annyira hiányzik többségéböl az empátia hogy az már undorító, 80 %- uk tutti nem oda való.(Félreértés ne esék, én is orvos asszisztens vagyok) Ilyen körülmények között még egy "apró" sérvmütét is igazán fájdalmas lehetett, tény hogy egy teljes napig kiszolgákltatott a beteg mint egy kutya...amig ki nem megy belöle sz érzéstelenítö, nem beszélve a fájdalmakról..aki átment ilyensmin az tudja miröl beszélek!!!!Én személy szerint Ausztriába hasonló helyzetbenben voltam és "csak császár" és nem betegség után 5 órára felkeltettek, a kedves növérek. Másnap meg 39,5 ° fokos seblázzal, magas vérnyomással,és hidegrázással lazán kijelentették hogy, igyak sok folyadékot és menjek langyos zuhanyozni...hát köszönöm, ilyen helyzetben igen is elfér egy családtag aki segít a betegen, és jól jár az akinek van olyan kedves hozzátartozója aki ezt megteszi. Bocs az off-ért, kérdezö, tedd azt ami neked és a párodnak jó, a növéreket hagyd fontoskodjanak ahol akarnak, de azt ne veletek tegyék. Gyógyulást!
2011. szept. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
96%

OFF:

Ennek a dolognak két oldala van. A beteg szemszögéből (és a hozzátartozó szemszögéből) a nővérke szemét és mi az, hogy nem foglalkozik többet a beteggel, amikor ez a dolga? Ez teljesen normális, mindenkinek a 'saját érdekei' a legfontosabbak. Másrészt a nővérkének sem könnyű, sőt. Rengeteg a beteg,(minimum) 12 órát dolgozik ráadásul nevetségesen kevés fizetésért. Szóval picit empatikusabban ebben a témában. :)


ON:

Feltetted a kérdést. Cuki, hogy a párod mellett vagy, de ha valaki nem a te álláspontodon van, az már nem jó és úgyis mondhat bárki bármit, az lesz amit a pároddal megbeszéltél. És ez valahol érthető, de akkor miért is tetted fel a kérdést? :))

2011. szept. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak akik átérzik.


Nem minden férfi bátor hős harcos ha dokiról van szó...

sőt,inkább nagy részük inkább dokihoz se megy,úgy fél...és igényelné a babusgatást,törödést,csak ciki bevállalni...

Én szeretem hogy párom tud ilyen is lenni

(hozzátéve ha én vagyok beteg,ő ennél jobban babusgat,fizetett már le nővérkét hogy maradhasson éjszakára mikor nem ment le a lázam sehogyse)

2011. szept. 20. 21:16
 38/53 A kérdező kommentje:

on-offra


senmi nem kérte hogy foglalkozzon többet vele,nemtudom hol olvastad

én csak azt kértem hogy NE foglalkozzon már azzal hogy mennyit vagyok benn vele,nem az ő dolga,örüljön,1 beteggel kevesebb akinek apró cseprő dolgaival foglalkoznia kell (vagyis 2,mert a mellette fekvő bácsinak is megcsinálok amit tudok,merek)


csak felháboritott hogy gyakorlatilag rámuszitotta párom anyját...

elhiszem hogy sok dolga van kevés fizuért,de ne rajtam élje ki a gondjait

2011. szept. 20. 21:34
 39/53 anonim ***** válasza:
87%
Tudod egy kórházban vannak szabályok. Pl. nem lehet minden beteg mellett ott ülni valamelyik hozzátartozónak egész nap, mert akkor egy kórteremben 6 beteg helyett 12 embert kellene kerülgetni. Miért várod el hogy miattatok felrúgják ezeket. A párodnak csak egy banális sérvműtétje volt! Ez nem jár észvesztő fájdalmakkal amitől ne tudna mozogni vagy megszólalni hogy elmondja valami baja van. Én is kiakadnék egy ilyen életképtelen pasin ha nővér lennék, de hogy nem adnám alá még a lovat az tuti. Persze ha te ebben partner vagy, lelked rajta, de ez sem utal ép lelkivilágra.
2011. szept. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
57%
Két oldalról közelíteném meg a dolgot,egy,hogy "sima" sérv műtéttel műtötték az egyik haveromat és iszonyat szarul volt,szóval nem olyan kis dolog ez azért a beteg szemszögéből,főleg,ha kórház fóbiás,én is az vagyok.Viszont én magam nem viselném el,hogy egész nap bent legyenek mellettem,mert már nem vagyok kisgyerek és olyan hülyén néz ki,mint ha nem lennék képes pár órára egyedül maradni.Ja,és eszembe jutott az is,hogy ha én lennék az ápoló ember,akkor sokkal inkább fontosabb lenne számomra,hogy kicsit később megyek be,de viszek neki,finom,meleg ebédet,vagy a kedvenc gyümölcsét,elmegyek és megveszem a kedvenc könyvét,tehát hagyok néhány órát a betegnek is,hogy valami hasznos kedvtelésének hódolhasson.Így jobban megy az idő is.Félre ne érts,nem ítélem el,hogy egész nap mellette vagy,hiszen az a fontos,hogy a beteg mit szeretne,csak nekem már furcsa kicsit,hogy nem te akarod-e annyira,hogy non stop vele légy,lehet nem akar megbántani vele és nem mondja.
2011. szept. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!