Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem a beteg kérése kellene...

Nem a beteg kérése kellene hogy az első legyen?

Figyelt kérdés

Páromat ma reggel műtötték.elvileg rutinműtét,gyakorlatilag retteg a betegségektől,korháztól.

Befektették tegnap,vele voltam végig,ő kérte,végigremegte a napot,este alig tudtam otthagyni.

Reggel bementem hamarabb,hogy műtét előtt még lássa,ott leszek végig,doki aranyos volt,menjek vele,stb.

Párom mamája viszont nem jött,mondván ugyse tud semmit csinálni,telefonáljak.

Mintha én tudtam volna bármit csinálni,de páromat a tudat megnyugtatta hogy ott vagyok a műtőajtó túloldalán.

Aztán egész mostanáig.

Nem volt altatva,csak érzéstelenitve.

Egyik nővérke műtét után mondta,10 perc,és menjek el.

Párom ennek hallatára még nyugtatózva is remegni kezdett,sirógörcs jött rá,dehogy hagytam ott,megigértem,nem hagyom.

Egész hétre szabit vettem ki mig benn fekszik,hogy vele lehessek,csak ennek tudatában feküdt be (nem életmentő műtét,"csak" sérv).

Délután bejött a mamája,nővérke meg fél épület hallatára elkezdte ecsetelni hogy azért nem indult be a vizelete páromnak,mert én ott voltam,ezért kellett megkatéterezni.

Másik nővérke meg azt mondta,maradjak nyugodtan,legalább figyelek rá.

Aludt is igazából majdnem egész nap,otthon is ugy alszik el csak ha ott vagyok,egyébként nyugtalan,korházban miért lenne másképp.

Erre párom mamája-hiába kértem hogy legalább most mellőzze a sopánkodást,jajjgatást-elkezdett jajjveszékelni hogy hagyni kellett volna aludni,meg nővérkékre bizni,meg jajj igy jajj ugy,párom vérnyomása rögtön duplája is lett,ennyit a beteg nyugalmáról.


Nem birta megértetni vele,hogy de a nővérkék egész nap rá se néznek,ha én nem vagyok benn akkor a kutya se itatja meg, nem takarja be,nem maszirozza ki a lábából a görcsöt,nem szól,hogy fájdalmai vannak,gyógyszer kellene,vagy hogy nézze már meg valaki,miért nem tud pisilni,stb. (párom magától sosem szól semmi bajáról csak nekem,azt is ugy hogy látom a szemén és rákérdezek 6x)


Most én vagyok a gonosz,mert 5ből 1 nővérke szerint nem hagytam páromat pihenni (miközben hajnal 5kor is felhivott éjjel,hogy mi van)


Tényleg én vagyok a hülye,hogy ha azt kérte,akkor vele voltam egész nap?


És még 3 ilyen nap van,és nem szándékszok egy klimaxoló idóta miatt páromat hagyni egyedül szenvedni egész nap


2011. szept. 20. 17:50
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
27%
Előző vagyok,szóval azt akartam kihozni valahogy,hogy felnőttként ciki lenne számomra,hogy úgy viselkedek,mint egy kisgyerek,vagy mint ha egy haldokló beteg lennék és állandóan vigyázni kéne rám.Szóval ezért írtam,de ezek az én érzéseim,nem kell,hogy mindenki így érezzen.Csak kérdezted és én leírtam.A párodnak mielőbbi gyógyulást kívánok és szerencsések vagytok,hogy ennyire szeretitek egymást!Ez nagyon nagy kincs manapság!Szerintem most ez a legfontosabb és ne törődj az ápoló személyzettel,mert a magyar egészségügy iszonyat szarba van és sajnos nagyon elfásultak és egyáltalán nincsenek megfizetve.Én is mindig megállapítom,hogy csak beteg ne legyen az ember!
2011. szept. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 A kérdező kommentje:

-2 ágyas szobában nem hiszem hogy zavaró 1-el több ember,bácsit nem zavarom,hozzá nem igazán járnak,addigis rá is van nézve


-szerintem az elég rosszul lét,hogy a 2 decis kiüvegéért nem tud elnyúlni,annyira nem tud mozogni egész nap,vagy egyéb amihez mozogni kell.

Nem evett tegnap,ezért nem vittem neki meleg ebédet,semmit,estére a pár falatka megvolt,vittem.

Ma úgy megyek be,hogy viszem a reggelit,ebédidiő előtt hazaugrok,most fő a zöldségleves meg a krumplipüré kis csirkemellel,vacsira meg majd amit még kiván,5ig vagyok,jövök haza,főzök,viszem vissza vacsira.

Nem én akartam vele lenni ennyit,még hétfőn be akartam menni melóba,mondván aznap ugysincs még egy vizsgálat se,ő kérte hogy maradjak.

Tegnap dettó.annyi időre elküldött mig megpróbált egyedül pisilni,hátha úgy megy,de utólag azt mondta kár volt,nem volt kinek szoritani a kezét annyira fájt.


-Nem ciki neki,vagyis ciki,de mondta hogy úgy van vele,nem érdekli,remélhetőleg ugyse látja többet ezeket az embereket. Kevésbé ciki az állanadó babusgatásom mint az pl hogy háta közepéig pisis lett :)

2011. szept. 21. 07:11
 43/53 anonim ***** válasza:
89%
Amit művelsz az már túlmegy a gondoskodás a szeretet fogalmán. Tudod, a kórházakban van úgynevezett látogatási idő, nem véletlenül. Képzeld el, mi lenne ha minden beteg mellett egész nap ott ügyködnének a hozzátartozók. A gyermekosztályokon van rá lehetőség hogy a szülők a gyermekkel lehessenek, helyenként esetleg éjszakára is, ami mondjuk egy 5 éves kisgyereknél teljesen érthető. Ha a párod ennyire elveszett ember nélküled, kérd át a gyerekosztályra és akkor benn is alhatsz vele. De egyikőtök sem viselkedik normális felnőtt emberként, mi köze a fél világnak itt ahhoz, hogy mit főzöl neki reggelire, ebédre, vacsorára és hány perces időközönként szorongatod a kezét? Mi lenne veletek, ha egy-két hónapot kéne a párodnak kórházban tölteni?? Hahó, felnőtt emberek vagytok, állítólag. Na de a ti dolgotok, ha nektek ez így jó, hát csináld, de ne a nővéreken akard elverni a port, mert itt nem ők hibásak.
2011. szept. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
2011. szept. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
91%

"-2 ágyas szobában nem hiszem hogy zavaró 1-el több ember,bácsit nem zavarom,hozzá nem igazán járnak,addigis rá is van nézve "


1. A kórházakban létezik egyfajta ÁLTALÁNOS szabályzat, amely minden osztály minden részlegére vonatkozik, és éppen kunkoriban lesz@rja, hogy a te párod egy ágyas, vagy hat ágyas szobában tartózkodik. Többnyire kivételt képez - mint fentebb írták is -, a gyerekosztály, de annak is megvan az oka.


2. A nővéreknek (azoknak a szemét szittya szipirtyóknak) pedig valószínűleg tanítottak pszichológiát is, ha nem is docensi szinten. Viszont legalább azzal tisztában vannak (a laikus rokonokkal ellentétben), hogy ha valaki ennyire körülugrálja a beteget, akkor semmi mást nem ér el vele, mint a betegségtudatot erősíti. Ergo: minél inkább nyalogatod párod sebeit, annál betegebbnek érzi és érezteti magát. Sokkal hamarabb erőre kapna, ha kicsit kimásznál a végbeléből (már bocsánat), és csak egy napra is otthagynád. Mindjárt nem érezné magát olyan betegnek, mert neki kellene megküzdenie például azért a kisüveges üdítőért.

És ezt tapasztalatból írom.


3. Igazán nem értem, hogy miért van az, hogy ha mai napság XY-nak nem tetszik egy nővér viselkedése, vagy az elvei és elvárásai ellen való, miért kell egyből az alulfizetettségre, meg a bunkó nővéri mentalitásra hivatkozni? Nem lehet esetleg, hogy az a nővér pontosan tisztában volt vele, hogy mit miért mond, és tesz - és tette mindezt a saját stílusában?

Amikor 10 évesen kivették a mandulám, másnap nem bírtam enni, mire egy drabális nővérke bejött és szó szerint MEGTÖMÖTT egy fél zsemlével. Sosem jutott eszembe, hogy azért tette, mert szemét bunkó, vagy mert alulfizetett. Csak pontosan tudta, hogy muszáj ennem, mert ha nem teszem, annál nehezebb és fájdalmasabb lesz a gyógyulás.

Erről ennyit.


A párodról meg... hát inkább hagyjuk. Ilyen pasim lenne, már régen felkötöttem volna magam, szóval emelem kalapom a kitartásod előtt.

2011. szept. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
89%

előre is bocsi, de nem fog tetszeni a válasz...


Egy pasi, egy felnőtt, egy nő, tök mindegy melyik, de ne viselkedjen ovis módjára. a kisfiam mikor betörte a fejét, szó nélkül tűrte, hogy összenyomják a sebet, egyedül ment be röntgenre, pedig 4 éves...


csak egy példa, hogy más helyzetben nem lenne erre lehetőség. Nálunk a szülészeten csak úgy van látogatás, ha kimész. Császárral szültem, azaz: volt egy 15cm-es vágás a hasamon, és egy egy újszülött mellettem, úgy, hogy a fejemet sem szabadott emelgetni. És lám, túléltem... Egy nő ezt is kibírja.


Én nem tudnék felnézni ezek után a párodra. Ne hagyja már el ennyire magát, nagyon gáz.

És egy sérv műtét miatt 1 hét szabit kivettél??? Jesszusom... Ha hazajön, akkor még kiveszel 2 hetet, vagy felfogadsz mellé valakit?

2011. szept. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
88%
Nincs igazad,egy kórházban szabályok vannak.Van látogatási idő és ennyi.Ezzel az erővel bárki ott ülhetne a beteg mellet egész nap,milyen káosz lenne.A párod feltalálná magát,mert muszály lenne neki,nem halna bele ha nem lennél ott,persze jó azt érezni hogy nélküled elveszne de ez nem igy van.Ő ott ugyanolyan beteg mint a többi.
2011. szept. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
79%

mi az hogy a szobában lévő bácsit nem zavartad?!

neki is szüksége van a pihenésre nem viccből van kórházban, szóval igen is zavartad, és jó bunkó vagy ha egész na ott ültél és nem vetted figyelembe azt az idegen embert aki rajtatok kívül még ott volt.

Napi 10 ezerért bármelyik kórházban adnak egyágyas szobát, legközelebb fizess és utána pofázz ha nem tetszik valami.

2011. szept. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
90%

Az a szomorú,hogy az ilyen elferditett sztorik miatt vannak szarnak titulálva egységesen az eüsök,mert egy pár kényes anyámasszonykatonája azt hiszi normális lenne,hogy egy sérv mütét után a 30 centire lévő üveget a szájába rakják az embernek.

Nem tud pisilni?fájdalmai vannak? van nővér hivó,a nap 24 órájában nem fogja senki kérdezgetni tőle,hogy van e valami baja.De egyébként felnőtt embereknél ez természetes,hogy szólnak,hogyha fájdalmuk van.

néma gyereknek anyja se.. egyébként egy beteg embert pihenni kell hagyni,nem körülötte ugrálni egész nap.Ettől még nem lesz a nővér sem klimaxoló idióta.összeilletek a pároddal esküszöm..a két nebánts virág.

2011. szept. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 A kérdező kommentje:

akkor sorban:

-7:57: látogatási idő reggel 8tól este 7ig van, szokatlan,de tényleg ennyi.

Ha 2 hónapot kellene benn töltenie,akkor 2 hónap betegszabi,és mellette vagyok


-8:11 igen,én kérdésem,és?


-8:42 szabályzat vagy sem,főnővér mondta ezt a látogatási időt,had tudja ő jobban.Ma voltam benn,mai nővérke tök aranyosan mondta hogy szóljak ha ma is benn leszek,mert akkor oda nem járogat be felkelteni őket,szóljak én ha kell valami.Érdekes ő tudott normálisan beszélni velem. És tudta szépen mondani hogy nyaggassan addig páromat mig meg nem eszi amit elétettem.akaratos vagyok én is,megette,kész.nővérkének kevesebb meló.

Még jó hogy nem a te párod,túl érzékelten vagy.Azért az én párom,mert hozzám illik.


-9:30: lehet a te gyereked ilyen,nekem nem attól férfias egy férfi mert eltudja titkolni ha fáj valamije.

tudod,jóban,rosszban,egészségben,betegségben.Most beteg,mellette a helyem.Forditva is igy lenne.

És igen,héten csak ma és hnap ugrottam be melóhelyre 2 órára,hazahoztam a melómat,most fogok dolgozni-látogatási időn kivül.Következő 2 hétben pedig 8 helyett 4 órában dolgozom valószinű meg itthon.de ha azt kérné,2 hét szabi,és csak benézek néha és intézem ami sürgős (irodai meló előnye)


-9:47: esküszöm nem tudtok olvasni.Reggel 8tól este 7ig van látogatási idő.egyedül az intenziven van délelőtt és délután is 2-2 óra,mindenütt máshol 8-19-ig ...


-11:11: nem hiszem hogy azzal túlzottan zavarnék hogy a szoba másik végében ücsörgös.Nem hangoskodok,nem is beszélgetünk sokat.Bácsi öreg,megfigyelésen van benn,egyedül az zavarja hogy nem megyünk vele cigizni. (ő napi 1 dobozzal korházban is,inkább páromat zavarja a füstszaga)


-18:20 senki nem kérte hogy tegyék a szájába,erre ott vagyok én


Sokkal jobb hogy vele vagyok majdnem egész nap (hazajöttem 11kor ebédet főzni neki délre,meg 2kor elugrottam melóba,4re vissza hozzá,7előtt meg vacsiért)

Végre feltud állni.

remélem hétvégére mát hazaengedik.

2011. szept. 21. 21:07
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!