Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem képes a párom...

Miért nem képes a párom megbeszélni az anyjával a dolgokat? Engem személy szerint már nagyon idegesít a dolog.

Figyelt kérdés
Nos, az a helyzet, hogy barátom meg én ott élünk anyujáéknál, de ő viszont másik városba lakik, mivel ott dolgozik,(ideiglenesen) szóval nincs itthon, de húga még itt jár iskolába, szóval ő is velünk van. Ezt még letudom nyelni, hogy nekem kell állandóan utána takarítani, mert pl felvesz 20 percre egy pólót már megy a szennyesbe, szóval 2 nap alatt már van vagy 4-5 adag ruha.. Ha eszik azt mindig új tányérból, szóval 1 nap 10 tányér meg stb., elmosogatni nem tud, összetakarítani se, pedig már 13 éves! De, nem teszem szóvá, mert nem akarok én lenni a szemét. De már felháborító, hogy mindig mikor hazaérek, hulla fáradt vagyok, de biztos hogy takarítanom kell, még akkor is ha előtte való nap gyönyörű szép rendet csináltam. Na de mindegy, ez csak az egyik dolog. A legeslegidegesítőbb az hogy barátom kb 100-120ezer ft-ot keres, változó. De, ebből kb mindig a felét leadja anyjának számlákra stb, a többit ott fogja kajára nekünk. De!, az a durva az egészbe, hogy mikor hétvégente jön haza anyja, akkor nekem meg ott panaszkodik, hogy jajjj még ezt a számlát se tudtam befizetni, ezzel is elvagyunk maradva, meg azzal is... De közbe, szinte minden hétvégén van valami új ruhája, meg ilyen kis apróságok. Mi meg nem tudunk eljárni sehova szórakozni, pl beülni valahova meginni valamit, vagy megenni egy pizzát, mert azon aggódunk hogy nem jövünk ki a pénzből. Én már rengetegszer szóltam barátomnak hogy tegyen valamit, mert rohadtul ki van használva, szinte azért dolgozik, hogy anyja elherdálja a pénzt, nem pedig arra költi amire kéne. Elmennénk albérletbe testvéremékhez, de ő sajnálná otthagyni anyját, mert attól fél hogyha mi esetleg összevesznénk, akkor neki nem lenne hova mennie. Mit tegyek, mert ez már kibírhatatlan.
2011. szept. 22. 09:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A kérdező dolgozik, aki azt írta, h nem dolgozik.

Namármost, én nem adnék pénzt anyósnak, hanem átvállalnám a rezsi felét. Összegyűjteni a csekkeket, elkérni anyóstól a felét, és fizessétek be ti.

Vagy ha ragaszkodik ahhoz, h ő fizet, akkor mutassa be a csekkeket, és hajszál pontosan adjátok oda a felét neki. Amúgy meg én azon gondolkodtam el, h az milyen kapcsolat már, ahol azon agyal az egyik fél, h mi lesz,ha szakítunk?

A kiscsajt meg próbáld meg a bizalmadba fogadni, legyél vele kedves, jófej, és ha ez megvan, akkor lehet viccesen is megkérni, h segítsenvagy mosson teregessen vagy legalább segítsen. Dumcsizz vele, hiszen szegénynek biztos hiányzik az anyja. Még ha nem is mondja.

2011. szept. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Ezt a megoldást, hogy számoljuk ki hogy mi mennyi áramot használunk, már én is mondtam, de szerinte szarabbul jönnénk ki. Még nem számoltam utána, de majd megnézem, mert szerintem nem jönnénk ki szarul, mivel kb csak este vagyunk otthon. Amúgy én még suliba járok, amit kapok pénzt magam után, azt odaadom, de úgy hogy azt abba a kajába adom bele amit megveszünk. Húga meg direkt csinálja a dolgokat, múltkor pl odaraktam mosógéphez barátom ruháit, hogy ha lejár az előző adag kimosom, erre kiválogatta belőle a rövidgatyákat (2 darabot) és kimosta, azelőtt meg EGY kispárnát mosott ki.. Szóval ezért is csinálom meg inkább én, mert ahogy ő csinálja az katasztrófa, és vágom hogy azért csinálja szarul hogy többet ne kérje meg rá az ember. Mosogatni is úgy mosogat, hogy fele cucc rajta marad a tányérokon, szóval kezdhetem előröl. De, ha van szólva anyjának hogy elbeszélgethetne vele, akkor mindig azt kapjuk, hogy mert ne várjunk már el ilyet tőle, hisz még csak 13 éves.

Anyja meg hát tényleg egy külön fejezet. Igazatok van, teljes mértékbe, én is mondtam már neki, hogy ez hülye kifogás, hogy mert akkor ő hova menne.. Lenne hova. Nem tudom miért nem képes otthagyni anyját, visszafogja mindenbe, nem tud soha 1-ről a 2re jutni, ha így folytatja. Múltkor is pl megcsinált olyat, hogy hazajött, megbeszéltük, hogy mi is elakarunk menni este, mondta hogy oké, akkor lánya meg bnőjének a lánya, ellesznek otthon este. Erre mire elindultunk volna hogy na akkor megyünk szórakozni, anyja vérig volt sértődve, hogy mert akkor ő nem megy sehova, mert hogy akkor ki marad otthon kiscsajjal. ÉS AZ ANYJA MENT EL SZÓRAKOZNI, mi meg maradhattunk otthon, kb következő hétvégéig nem is beszéltek, de utána megint szent volt a béke. Én elhiszem hogy szereti anyját, de azért azt már nem hogy így beletud törődni hogy ki van használva, főleg hogy közbe nekem meg állandóan mondja, hogy valamit kéne már tenni... Nagyon értelmetlen számomra ez az egész.

2011. szept. 22. 10:30
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy nektek mennyi lehet a rezsitek, fizettek-e hitelt a lakásra vagy nem, de leírom mi mennyi fizetünk kb rezsit összesen. 4-en vagyunk,+1 baba.

gáz: nyáron kb. 4.000.- télen kb: 40.000.- ha ezzel fűtünk

víz: csatornával, szemétdíjjal, 2 havonta: 10.000.-

villany: kb 14.000.-

Egyébként láttatok már valamilyen rezsi csekket vagy eldugdossa? Kérjétek meg,hogy mutassa meg őket minden hónapban!

2011. szept. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
hát eléggé idegesitő.. énis ilyesmi helyzetbe vagyok.. vagyis voltam. de ráadásul még az én barátomnak az anyja meg állandóan veszekedett velünk, ezt már a barátom sem türte, így elköltöztünk először albérletbe utánna meg vettünk egy baro kertes házat. azóta minden a legnagyobb rendbe van! szóval azt javaslom hogy ti is kölözzetek el minél hamarabb !
2012. nov. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!