Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 évesen lehet örökbefogadni?

20 évesen lehet örökbefogadni?

Figyelt kérdés
Mennyi a minimum korhatár és 20 évesen hány éves gyereket fogadhatok örökbe?
2011. szept. 28. 10:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
73%

10:20, persze, nem azt mondtam én sem, hogy egy 20 éves sem lehet elég érett a gyerekvállalásra. De lássuk be, aki 20 évesen megfelelő háttérrel rendelkezik anyagilag, érzelmileg és párkapcsolati téren, az ritka, mint a fehér holló.

Ez azért még bőven a tanulás, háttérépítés időszaka, ráadásul ennyire fiatalon egy életre lekötni magát elég nagy felelősség. A 22-24 éves barátai mondjuk épp bulizni fognak, mert leruccannak hosszú hétvégére Horvátországba, ő meg sehova nem megy, mert ott egy 3 éves... Nem az igazi. Inkább éljen előbb az ember, tapasztaljon, lásson világot, és vállaljon babát, amikor már lezárult ez a korszak. Akkor jöhet a befelé figyelés, családalapítás stb.

2011. szept. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
69%
Ha bizonyítottan nem lehet gyereked, meddő vagy, akkor talán engedik, de akkor is rendelkezned kell lakással, munkahellyel, fix kapcsolattal, jó anyagi körülményekkel. A csecsemőkre hatalmas a kereslet, hiszen mindenki azt akar, több éves a váró lista, viszont a nagyobb gyerekek már nem kapósak. Ha nagyobb gyereket szeretnél, előbb jutnál hozzá, de ahhoz meg túl fiatalnak fognak tartani.
2011. szept. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
56%

ma 10:25

Igen, örökbefogadott gyermekem van.

És nem kellett bizonygatnom, hogy meddő vagyok, mert egyrészt nem bizonyított dolog, másrészt, ha valaki ilyet kért volna, ráborítottam volna az asztalt. Ugyanis ez magánügy.

(10:21-es voltam)

2011. szept. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
65%

aki azt írta nem kell 20 évesen gyerek,mindenki magából indul ki lehet egy 18-20 éves is nagyszerű anya,gondoskodó,jó fej,felelősségteljes,és lehet egy 30-35 éves is borzalmas,éretlen,türelmetlen,nem kéne általánosítani,ha szeretne gyereket vállaljon

21 vagyok van egy 5 hónapos kisfiunk,és szerintem jó szülők vagyunk,szeretjük a fiunkat,gondoskodunk róla,van türelmünk hozzá,rugalmasabbak vagyunk mint a legtöbb 30 feletti szülő,nem a kor a lényeg, kedves kérdező a lényeg hogy nagykorú legyél,a családi állapot, az anyagi háttér,meg hogy van hol laknod az a lényeg,de ha jól tudom pszihológiai tesztet is végeznek

2011. szept. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Még annyit kérdeznék hogy a gyámság és az örökbefogadás között van-e különbség, ha igen mi?

2011. szept. 28. 16:11
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
11.18 vagyok persze pontozzatok csak le...de azt azért nem gondoljátok komolyan hogy akinek gyereke van nem élhet nem utazhat nem tapasztalhat újakat aki így gondolja vagy nincs gyereke vagy begyökösödött és befásult ember,gyerek mellett is lehet szórakozni,kikapcsolódni persze nem azt jelenti hogy minden hétvégén hullára issza magát az ember de a szórakozás kikapcsolódás nem a részegen fetrengést jelenti normális esetben,ha meg van anyagi háttér akkor hajrá lehet 20 évesen,senkinek semmi köze hozzá
2011. szept. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Felpontoztam mindenkit, nemtudom ki suttyóskodott :)
2011. szept. 28. 18:20
 18/18 anonim ***** válasza:
36%
Elméletben de nem engednék egyedül állók nem kaphatnak, anyagilag feltételek id kellenek, éd neked bármikor lehet még saját.
2011. szept. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!