Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ha egy családban...

Szerintetek ha egy családban a kamasz gyerek hazudik a szüleinek, akkor nem lehet, hogy nem feltétlen a gyerek a hibás, hanem inkább olyannyira nem bízik a szüleiben/olyannyira nem számíthat a támogatásukra, hogy egyszerűen nem mer igazat mondani?

Figyelt kérdés
Saját példámból kiindulva, ha rossz jegyet kapok, elég durva letolást kapok, így inkább azt mondom, nem kaptam jegyet, pedig ha csak annyit mondanának, hogy "oké, de javítsd ki", akkor gond nélkül elmondanám, hogy becsússzan 1-2.
2011. okt. 2. 11:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
81%
Én régen még 4.-be kaptam egy kis 1-est (!), amiért nem tudtam megcsinálni a házit csak hibásan. A szüleimnek elmondtam otthon, hatalmas lecseszést kaptam apám részéről. Azóta nem is mondok el neki egy jegyet sem...
2012. júl. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Kamaszként rengeteget hazudtam a szüleimnek. Ha igazat mondtam, akkor mindig, minden alkalommal jött a letolás és a retorzió, érzelmi zsarolás, cirkusz, egész apró dolgokból is. Így hát hazudtam inkább, még mindig jobb volt, mint az állandó feszültség hülyeségek miatt. Nem félelem volt ez, sokkal inkább csalódás a szüleimben. Egyszerűen el akartam kerülni az állandó cirkruszt.


Akkoriban azt hittem, annyira megszokom jad a hazudozást, hogy felnőtt életemben sem fogok tudni leszokni róla, hiszen már zsigerből és nagyon profin hazudtam mindenfélét. De nem így lett. Rájöttem, hogy kizárólag a szüleimnek tudok hazudni, senki másnak nem. A mai napig elpirulok, ha megpróbálok akár csak lódítani is, zavart leszek, és még a hülye is észreveszi rajtam, ha nem a teljes igazságot mondom. Mondjuk nem, mintha hazudni akarnék, de hozza az élet néha úgy, hogy a szocializálódott ember az ellenkezőjét mondja annak, amit gondol. (Pl. ha egy csúnya gyerek szülei megkérdezik, hogy ugye, milyen szép?)


A gyerekeimet egészen másképp nevelem. Semmiből nincs cirkusz, nincs harag, egyszerű következményei vannak a hibáknak. Hibázok én is, szabad is hibázni, kell is néha, hogy az ember tapasztalhasson. Aztán pedig, ha valamit elrontottunk, helyre kell hozni, ehhez többnyire segítséget is kell kérni. És megy minden, mint a karikacsapás.


Meggyőződésem tehát, hogy ha a gyerek hazudik, az nagyrészt a szülő hibája. A hazugság a következmények elkerülésére szolgál, ami következmény, ha nagyon kellemetlen, valóban elkerülendő. Mindez persze nem azt jelenti, hogy minden esetben a szülő a hibás, de ha a gyerek sokszor hazudik, akár kis dolgokban is, nem árt elgondolkodni, hogy valamit másképp kellene csinálni.

2013. jan. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahoj!


Sok kérdésnél jött elő hasonló témájú kérdés, a gyermek-szülő viszonyban. Igen, a mennyiség nagyon is számít, mert ha nagyon sok mindenben lehet sejteni vagy tudni a hazugságot, akkor a szülőnek el kell gondolkodnia azon, hogy rossz módon teszi-e a dolgát, hiszen ha a gyermek úgy érzi, hogy állandóan hazugágokra van szüksége, akkor a szülő gyakorlatilag hazudozásra neveli a gyermekét.


Azt viszont ugyanúgy kezelni kell tudni, hogyha manipulálásról, előnyszerzésről van szó a gyermek esetében, ugyanis semelyik gyerek sem buta. A szülőknek alapvető felelőssége, hogy ne csak elvárják az őszinteséget, hanem ennek teret adó környezetet is hozzanak létre, illetve, hogy ők maguk is őszintén viszonyuljanak a gyermekükhöz.

2015. febr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak ilyenek gyermekkoromban. Pl.: Vettem +1 ellenörzőt és kettős könyvelés folyt, 23 évesen kezdtem éretten gondolkodni. Akkor jött az hogy munka mellet kellett tanulnom, nagyon nehéz 3 év volt. Szerintem engem befolyásolt az otthoni környezet is, ha tehettem nem voltam otthon. Édesanyám mindig segített mindenben ő a legjobb dolog az életemben, mindig látta az én látószögemet is! Apámmal nincs jó viszonyom nem is szeretnék ezen változtatni. 27/F
2015. márc. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!