Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi jobb? Ritkán együtt lenni...

Mi jobb? Ritkán együtt lenni igazán értékes emberekkel, vagy gyakran, olyanokkal, akik nem igazán érdekelnek?

Figyelt kérdés

Az utóbbi egy évben naygon sok ismerősről leváltam, sok emberrel megszakítottam a barátságot. Elegem lett abból, hogy olyanokkal legyek körülvéve, akiket nem is szerete igazából. Egyik hazudozó, pletykálkodó, sz.arkavaró, másik meg alkoholista, nagy a piának és a buliknak élő társaság.

Elegem is lett belőlük, meg időm se volt rájuk, munka, egyetem, párkapcsolat, házasság, háztartás miatt, aztán szépen lemorzsolódtak, olyan siznten, hogy már nem is hívnak sehova, ami, bevallom, kicsit rosszul esik. Persze, nem várom el, hogy hívjanak, de most talán kicsit bánom, sokszor csak itthon ülünk a férjemmel, vagy csak kettesben járunk el, mert nincs kivel. Igaz, hogy mostmár csak értékes emberek vannak körülöttem, de a legjobb barátaim külföldön vagy más városban vannak, ritkán jönnek haza, bár akkor mindig nagyon szép napokat, heteket töltünk együtt.

Szerintek hülyeséget csináltam? Vagy jobb így? Inkább legyünk ritkán barátokkal, de akkor építő jellegű, értékes emberekkel, akiket szeretünk, vagy jobb, ha mindig sok ember van körülöttünk, akikkel semmi értelmeset nem lehet csinálni, de legalább van kivel kijárni?

24/N


2011. okt. 3. 12:31
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

heti 1-2x élek társasági életet, nekem ennyi bőven elég, pszichikailag fáraszt, ha sokat vagyok sok ember közt.

szeretek hétköznap esténként itthon ücsörögni az urammal, vagy elmenni 1-2 helyre. hétvégén pedig elmegyek mulatni a társaságommal.


igyekszem a saját szellemi szintemnek megfelelő, üdítő emberekkel együtt tölteni a szabadidőmet, munkaidőben vagy egyéb helyen így is találkozom elég sok olyannal, aki kívül esik ezen a körön.

2011. okt. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Egyértelműen ritkán együtt lenni értékes emberekkel. Azokkal nem vagyok együtt, akik nem érdekelnek...
2011. okt. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Nem csak egy barátőm van máshol, hanem 6... Más nem igazán van, a férjemnek van itt egy haverja, akivel szoktunk találkozni, de ő egyedül van, hármasban meg nem olyan jó. Új barátságok, igen, jó lenne, de nem olyan egyszerű már ebben a korban új barátságokat kötni. Mesterin jóban vagyok 1-2 csajjal, szoktunk néha talákozni, de ők nem kijárósak, nekik sincs nagy társaságuk, elfoglaltak ők is.
2011. okt. 3. 12:52
 14/27 anonim ***** válasza:

"Ritkán együtt lenni igazán értékes emberekkel, vagy gyakran, olyanokkal, akik nem igazán érdekelnek?"


Mi az az "értékes" ember? Ha azt érted ezen, hogy akinek értékes a társasága számodra, akkor az első lehetőség nyilván jobb. Egy üveg jó bor többet ér, mint tíz üveg rossz lőre.


Viszont ha elvi okokból, sznobizmusból szakítottad meg a kapcsolatodat olyan sok emberrel, hogy most már relatíve magányos vagy, az teljesen más eset, mintha arra figyeltél volna, hogy mennyire élvezhető az ismerőseid társasága. Tehát itt összemosol két szempontot, azt, hogy mennyire magas presztízsű ("értékes") emberekkel jársz össze, meg hogy jó-e azoknak a társaságában lenni, akikkel találkozol. Lehet, hogy az utóbbi szempontot áldoztad be az előzőért, csak még ezt nem vallod be magadnak. Sokakkal előfordult már, de később át lehet ezt gondolni.

2011. okt. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Mondok neked valamit,en tudod h vagyok?Elegem van az ertektelen baratsagokbol,igy nem tartom veluk a kapcsolatot,csak sajnos nekem nincsennek ertekes barataim,ugyhogy semmi baratom nincs,igy marad a teve delutanonkent,meg a parom,akinek vannak baratai,csak azoknak nincsen baratnojuk,vagy akinek van felesege az nem az en baratom,ugyhogy szivas.Nagyon szeretnek baratokat,de igaz baratot nem lehet talalni minden bokorban sajnos:(
2011. okt. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Ritkán együtt lenni értékes emberekkel.

Fölösleges gyakran találkozni uncsi, semmitmondó alakokkal.

Úgyis csak lefárasztanak.

2011. okt. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Lehet sznob vagyok, de számomra nem értékes az olyan társaság, akik alig alig dolgoznak valamit, akiknek csak az az életcéljuk már évek óta, hogy hétvégén legyen pénz piára meg cigire. Mindig ugyanoda járnak, ugyanabba a lepukkant, füstös kocsmába, és csak az a téma, hogy ki hogy rugott be előző hétvégén, hova, milyen hányt, milyen hülyeséget csinált, vagy jobb esetben a sz.arkavarás, hogy ki kit csalt meg, meg ki kit beszélt ki a hátánál.
2011. okt. 3. 13:05
 18/27 anonim ***** válasza:

Én is 24 vagyok, házas. Azonban a fősuli alatt nem éltem eleget, még most is elmennék diszkóba néha, vagy jó lenne megint kolibulizni, de már nincs kivel..

Persze mindenki igyekszik körülvenni magát értelmes emberekkel, de mindig csak ezekkel az emberekkel unalmas. Ha pörgésre vágysz, meg bulira, vagy pont az alkeszebb réteggel mennél dizsibe, azt a másik csoport nem fogja tudni neked megadni:)

Viszont van arany középút,lehet még találni olyan fiatalokat, akik értelmesek, műveltek és dolgoznak a hétköznapokban, de hétvégén lazulós fiatalok lesznek és jókat lehet velük hülyülni :)

2011. okt. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Lehetni biztos lehet, de egy kisvárosban, ahol szinte teljesen kihalt az értelmes fiatalság, ahol mindenkit leköt a munka és a család, elég nehz. Pesten pl, biztos, hogy könnyebb lenne, de innen kb mindenki elment, aki vinni akarta valamire. Én sem itt végeztem el az egyetemet, de hazaköltöztem a férjem miatt, akinek itt jó munkája van.
2011. okt. 3. 13:20
 20/27 anonim ***** válasza:

Én nyíregyházán lakom, és alapból a barátaim ha átmennek egy szűrőn, akkor azokról tudom, hogy jó emberek, akik nem keverik a micsodát, és lehet velük menni mulatni.

Keress fiatalosabb embereket, akik attól, hogy nem egy múzeumban kapcsolódnak ki, még értékes emberek. Pl. járj el kondiba valamilyen csajos fitnessz órára, ott biztos fogsz találni értelmes csajokat, akik dolgoznak, de lejárnak mozogni, és hétvégén akár mehetnétek együtt bulizni, vagy csak úgy vásárlás közben beszélgetni.

2011. okt. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!