Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi jobb? Ritkán együtt lenni...

Mi jobb? Ritkán együtt lenni igazán értékes emberekkel, vagy gyakran, olyanokkal, akik nem igazán érdekelnek?

Figyelt kérdés

Az utóbbi egy évben naygon sok ismerősről leváltam, sok emberrel megszakítottam a barátságot. Elegem lett abból, hogy olyanokkal legyek körülvéve, akiket nem is szerete igazából. Egyik hazudozó, pletykálkodó, sz.arkavaró, másik meg alkoholista, nagy a piának és a buliknak élő társaság.

Elegem is lett belőlük, meg időm se volt rájuk, munka, egyetem, párkapcsolat, házasság, háztartás miatt, aztán szépen lemorzsolódtak, olyan siznten, hogy már nem is hívnak sehova, ami, bevallom, kicsit rosszul esik. Persze, nem várom el, hogy hívjanak, de most talán kicsit bánom, sokszor csak itthon ülünk a férjemmel, vagy csak kettesben járunk el, mert nincs kivel. Igaz, hogy mostmár csak értékes emberek vannak körülöttem, de a legjobb barátaim külföldön vagy más városban vannak, ritkán jönnek haza, bár akkor mindig nagyon szép napokat, heteket töltünk együtt.

Szerintek hülyeséget csináltam? Vagy jobb így? Inkább legyünk ritkán barátokkal, de akkor építő jellegű, értékes emberekkel, akiket szeretünk, vagy jobb, ha mindig sok ember van körülöttünk, akikkel semmi értelmeset nem lehet csinálni, de legalább van kivel kijárni?

24/N


2011. okt. 3. 12:31
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Az apróbetűt csak átfutottam, a válaszokat nem olvastam. A kérdésedre az a véleményem, hogy a társasági életnek minőséginek kell lennie. Nekem apám mondtotta és mondja sokszor, hogy egy emberi kapcsolatba (legyen az bármi, haverság, barátság, szerelem, stb) csak annyit szabad "beletenni", amit "ki is tudunk venni". Tehát kerülendő az egyoldalú jellegű kapcsolat, kerülendő a túlzottan felszínes, csak az idő elütését szolgáló találkozgatás. Nem mondom, hogy néha nem jó az is, hogy egy kis 'lébec' közepette, tökre lazán az ember ne marhuljon valakivel, akivel nem szoros a kapcsolata az embernek, de alapvető, hogy a minőség fontosabb a mennyiségnél.
2011. okt. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Jó olvasni,amit leirtàl. Szinte mi is ugyanebben a szituban vagyunk.Lemorzsolódtak a baràtok, nem is bàntam, mert nem volt jó hangùlat közöttük. A màsik legrosszabb az volt, hogy majdnem mind rossz hàzassàgban élt. Szinte sokszor màr azt éreztem, hogy nekem is elõ kell adnom, hogy a hàzassàgunk nincs rendben. Nagyon vàgyok baràtokra én is. Viszont olyan nehéz, talàlni,akik tényleg jól meg vannak.
2011. okt. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Igen, itt is jellemzőek a rossz kapcsolatok. Megcsalják egymást, havonta szakítanak, 7 éve együtt vannak, de még össze sem költöztek, veszekedések, ilyenek. Nagyrészének meg nincs is kapcsolata, mert az hülyeség...

Ott kezdődtek a konfliktusok, mikor tavaly bejelentettük, hogy idén összeházasodunk. Mindenki jött a hülyék vagytok szöveggel, meg minek sietni, meg minek összeházasodni, a férjemnek is súgdosták a fülébe, hogy milyen hülye, ha megnősül. Elegünk lett, hogy ezt kell hallgatnunk, nem kerestük őket, nem hívtuk meg őket az esküvőre. Aztán ez lett a vége. Most, hogy jobban belegondolok, hogy milyenek, tényleg nem bánom, hogy megszabadultam tőlük, csak egy kis laza baráti társaság hiányzik.

2011. okt. 3. 13:53
 24/27 anonim ***** válasza:

Szia!


Az alapján amit írtál róluk, szerintem csak jól jártál, hogy lemorzsoltad őket!

Sajnos vannak ilyen társaságok, akik mindig együtt vannak mindenhol és hívják egymást ide-oda, viszont ők már nem hívnak téged...

Nekem sok ilyen "csalódásom" volt már.Veled egy idős vagyok és sajnos én is csak ritkán tudok talizni a barátaimmal, viszont az minőségi és tényleg jó! Most már tényleg csak olyanokkal vagyok, aki hozzám hasonlóan gondolkodik, közös az érdeklődés.Általában havi 1, maximum 2 tali van. Most nekem párom sincs ráadásul, úgyhogy tényleg többet vagyok magányos, de feltalálom magam.

Szerencsére azért tudom tartani ezen kívül a kapcsolatot, telefonon, interneten.


Valaki írta, hogy még az jó dolog, ha valaki hétközben dogozik keményen, és hétvégén meg lazul, ettől még lehet értékes a tali. Ki kell engedni a gőzt. Mindig meg kell találni a módját.

2011. okt. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

13:05


"Mindig ugyanoda járnak, ugyanabba a lepukkant, füstös kocsmába, és csak az a téma, hogy ki hogy rugott be előző hétvégén, hova, milyen hányt, milyen hülyeséget csinált, vagy jobb esetben a sz.arkavarás, hogy ki kit csalt meg, meg ki kit beszélt ki a hátánál."


Hát ez tényleg nem túl érdekes, de mit csinálnak ezzel szemben az "értékes emberek"?

2011. okt. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Közös nyaralás, vagy ha itthon vannak, beülünk valahova iszogatni( kultúráltan), esetleg bulizni is elmegyünk, vagy átmegyünk egymáshoz, vacsizunk, filmezünk, moziba megyünk, bowlingozni, korcsolyázni, kirándulni, társasozunk, és legtöbbet, rengeteget beszélgetünk.
2011. okt. 3. 14:21
 27/27 anonim ***** válasza:

Én is pont ezen filóztam mostanában...

A gyerekem születésével kb egy időben kezdett nagyon elegem lenni az un. baráti társaságunkból. A pasik egy része alkoholista lett, a nők az asztal másik végében sutyorognak pityókásan, hogy mikor mit csinált a Béla részegen, meg hogy bánt a barátnőjével, egymást páronként beszélték ki, tehát amelyik pár épp nem volt ott, azoknak a szennyesei ki lettek teregetve...

Ha az egyik lány felhívott, dumcsi közben a másik hármat egyenként fikázta, de a másik 3 sem csinált mást.

A mai napig azt gondolják, hogy nekem a gyerekszülés tett be így, hogy nem megyünk el semmilyen borozásra, házibulira, stb... pedig most is, mikor felhívnak, mikor leteszem a telefont hálát adok mindennek, hogy nem tervezek velük programot, csak negatív energia áramlik belőlük.

2011. okt. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!