Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Miért teszitek lelkile...

Szülők! Miért teszitek lelkileg ronccsá a gyereketeket? Miért nem figyeltek rá jobban?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Budapest egyik legnívósabb gimijébe járok, rengeteg barátom van, fiúk-lányok, főleg korosztályom-beliek. De vannak 14 és 25 éves barátaim is.


A legtöbb szülő a gyerek előtt kiabál, veszekszik, ócsárolja a másikat, rosszabb esetben magát a gyereket. Akár hiszitek, akár nem, már 1 ilyen veszekedés és elég komolyan érint egy gyereket.. Nem csak az anyuci-apuci kicsi kislánya/kisfiát, hanem pl engem is, pedig én egy nagyon "erős" lány vagyok.


A kérdésem adott. Miért kell a gyereketek előtt veszekedni? Miért kell a gyereketek ócsárolni? Miért nem tudjátok felnőttek módjára lerendezni a problémáitokat? Miért kell lelkibeteggé tenni a saját véreteket?


És a legrosszabb, hogy még csak közel sem sejtitek, hogy ez milyen bajt okoztok.. Rengeteg barátom pl füvezik, mert ettől jobbnak érzi az életét.. És elég jó családból származnak (havi 1-2 veszekedés csak, normális anyagi, szociális helyzet).


Amúgy a saját nevemben is beszélhetnék, mert én bevallom, hogy lelkibeteggé tettek a szüleim.


(Különben pszichológiát is tanulok, tehát nem csak paraszti ésszel próbálom ezt felfogni..)


2011. okt. 7. 20:01
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
96%
Ja és nekem eszembe se jutott füvezni soha vagy más szerekhez nyúlni, szóval ki lehet bírni nélküle is kedves füvesek! 20:12 voltam.
2011. okt. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Jó, akkor most tekintsünk el a füvezéstől.
2011. okt. 7. 20:15
 13/32 anonim ***** válasza:
87%

Marhasag.

Ha valaki iszik/fuvezik/cigizik/akarmi, az csak potcselekvest keres a problemak megoldasa helyett.

Ha valoban tanulnad a pszichologiat es nem csak jelen lennel az orakon, akkor fel sem tetted volna ezt a kerdest.

Attol, hogy neves gimibe jarsz - mitol neves, a falu egyetlen gimije? - attol meg nem a szulok a hibasak mindenert. Ez olyan kiskamaszos hibaztatas 18 eves korban. Fel kellene noni (mert assszongyaa az egyik hires ember, hogy megoregedni muszaj, de felnoni csak opcionalis)

2011. okt. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Mondtam, hogy akkor tessék eltekintetni mindenkinek a füvezéstől:)


Budapest amúgy elég kis falu.

2011. okt. 7. 20:19
 15/32 anonim ***** válasza:
58%

Attol meg ervenyes: a topikinditodban azt feszegeted, hogy a szulok kegyetlen es kimeletlen veszekedese/gyerek-cikizese milyen lelki karokat okoz szegenyeknek, peldaul teged is az oruletbe kergettek, es EMIATT MENEKULTEL a fuvezesbe.

Magyarul: potcselekves keresese, csinalt indokok alapjan.

Ha en lennek az apad, szarra vertem volna a fejed, ha tanittatlak, es te fuvezel es kertessze valsz (egyik melegagybol ki, a masikba be) es meg le is csukattalak volna a fuvezes miatt.

Fuvezz, ha akarsz, ha kiskoru/fiatalkoru vagy, akkor azert takarodj elvonora, ha nagykoru vagy, akkor az en hazamban nem lesz "marihonalja"-tanya.

Legyel rlbanc, ha akarsz, de ne az en hazambol indulj el estenkent. Ne tanulj, ha nem akarsz, nem kotelezo, de akkor takarodj.

2011. okt. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Én olyan válaszolókra vagyok kizárólag kíváncsi, akiknek az értelmi szintje közelíti az enyémet.


Nem ilyen evolúciós zsákutcára, mint az utolsó válaszoló. A te szavaiddal élve: "takarodj".

2011. okt. 7. 20:32
 17/32 anonim ***** válasza:
90%
De drága, akiknek az értelmi szintje közelíti a tiédet, azok most a parkban adogatják körbe a mariskát. Mit keresnének itt? Ne légy butus, próbáld megtalálni a saját felelősségedet abban, hogy a szüleidnek talán már nincs türelmük hozzád. (Gondolom takarodjak:))
2011. okt. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

azért durva, hogy 11 válaszolóból kb 1 fogta fel, hogy mi a lényege a kérdésemnek :))


Igazából nem is válaszokat vártam, mert magamban már rájöttem mindenre, nem kell hozzá a gyk.hu. Csak kíváncsi voltam, hogy milyen idióta, agyilag visszamaradott emberek írnak a kérdéshez :)

2011. okt. 7. 21:07
 19/32 anonim ***** válasza:
86%
Na, legalább már látod mekkora szerencséd van a szüleiddel. Szaladj oda, kérj bocsánatot tőlük, mondd, hogy rájöttél: nem a gyerek neveli a szülőt, hanem fordítva. És próbálj örülni annak, hogy ilyen jól megy a sorod. Jó éjt, szép álmokat! :)
2011. okt. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

és vajon te mit tettél hogy ideáig fajul nálatok a helyzet?te vajon olyan jó kislány voltál,hogy megkönnyítsd szüleid helyzetét,te vajon ott segítettél ahol tudtál?te vajon nyitott és segítőkész vagy?te vajon nem zárkóztál be este hogy hallgatásoddal bosszantsd a szüleid?

Szóval van ám az éremnek másik oldala is,okoljunk midig mást,ez nagyon megy már,most nézz egy kicsit magadba és próbáld megnézni magad kívülről.én nagyon nehéz kamasz voltam,most 40 vagyok egy 19 és egy 2 éves fiuval.nagyon sokat szenvedett tőlem anyukám,lázadtam ahol tudtam,ha bezártak az ablakon másztam ki.sosem fogadtam szót,sosem azt csináltam amit kértek.fiúztam,buliztam csavarogtam,ittam.szóval mindent amit most ti.egy dolgot nem tettem,sosem kérdeztem meg a szüleim ők mit várnak tőlem.?csak veszekedés,vita volt mindig,sosem próbáltam meg elmagyarázni én hogy látom az életem,én mit szeretnék,nem törekedtem kompromisszumra,most igy 40 évesen egy kamasz fiúval azt látom sokkal könyebb nekem,én alapjába nem vagyok veszekedős,de tudok pipa lenni,kivárom mit akar most kezdeni magával kamasz fiam,nem sürgetem,nem vitatkozom,igaz tanácsot adnák de azt nem kér...még.de majd ott leszek ha kér.egyszer mindenkinek benő a feje lágya a tied is.lenyugszol és másként látod a helyzeted és a szülő kamasz viszony is,ami hidd el senkinek se a legszebb korszak.

2011. okt. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!