Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt kéri írjak végrendeletet...

Azt kéri írjak végrendeletet a világ végére való utazásom előtt, szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
A páromról van szó, van egy lakásom és ezért akarja, hogy írjak egyet, próbált már célozgatni, de most konkrétan ki is mondta. épphogy egy évesek vagyunk. Ti mit mondanátok erre, vagy mire gondolnátok. Bennem felmerült, hogy egyáltalán szeret-e, ha ilyet kimond.
2011. okt. 8. 22:42
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:
én vagyok az első komoly kapcsolata és nem tudta, hogy van lakásom, amikor már tudtam, hogy szeret, de azóta, hogy tudja hogy van megkattant és úgy érzi nem ő a férfi a kapcsolatban
2011. okt. 8. 22:48
 12/43 anonim ***** válasza:
65%
Ha nincs olyan ok, ami miatt KIZÁRHATod atörvényes öröklési rend szerinti örökösöket,akkor ugyis 50%-ot örököl csak, mert a törvényes örökösöknek JÁR a köteles rész.
2011. okt. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:
tehát, a pl.a gyerekemet kizárom a végrendeletemből akkor is joga van megkapni az 50%-ot?
2011. okt. 8. 22:50
 14/43 anonim ***** válasza:
92%

még mindig nem tudjuk, hol van a világvége? hova is mész?

a pasid meg nem normális... az én páromat is sokszor zavarja, hogy több pénzem van, többet keresek, de ő nem úgy akar kompenzálni, hogy el akarja tőlem szedni! inkább fel van háborodva, ha olyat osztok meg vele, amit én vettem egyedül, stb.

2011. okt. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:
mármint a gyerekemnek joga van-e megkapni, kizárása után az 50%-ot? És mi az, hogy ő kap bármit is? semmi közöm hozzá hivatalosan, miért kéne kapnia bármit is?
2011. okt. 8. 22:52
 16/43 A kérdező kommentje:
európán kívül megyek.
2011. okt. 8. 22:52
 17/43 anonim ***** válasza:
100%

"azóta, hogy tudja hogy van megkattant és úgy érzi nem ő a férfi a kapcsolatban"


Ez érthető, de erre nem orvosság, ha megpurcansz, és ugy szerez egy lakast, mert akkor mar kapcsolata nem lesz, amiben ő lehetne a ferfi.:)

Esetleg ha megkerdezné Tőled/szuleidtol, hogyan sikerult lakashoz jutni, es eltanulná a fortélyát, akkor szerezhetne magának, és akkor egyenrangu lehetne. Egeszseges embernek ez volna a reakcioja. Valahogy üres ő belul, ha ennyire felboritja az egyensulyt benne a kulso kulonbseg koztetek...

2011. okt. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:
ha kérek valamit akkor az van, hogy ez az én lakásom ő csak egy vendég itt.
2011. okt. 8. 22:54
 19/43 anonim ***** válasza:

"mármint a gyerekemnek joga van-e megkapni, kizárása után az 50%-ot? És mi az, hogy ő kap bármit is? semmi közöm hozzá hivatalosan, miért kéne kapnia bármit is?

"


Lapozd fel a Google-ban az öröklési rendet, és tanulmanyozd. Vannak rokonok (férj is az), akik egy bizonyos erősorrend szerint törvényesen orokolnek. Ezt a törvényes öröklési rendet csak akkor borithatod fel, ha KIZÁRSZ valakit az oroklesbol, de ennek olyan komoly okai kell legyenek, mint pl. hogy az életedre tört, és errol jogeros birosagi itelet kell legyen. A végrendelet csak annyit csinal, hogy akinek a javara végrendelkezel, aközött és a törvényes örökösök között 50-50%-ban oszlik el az örökség.

2011. okt. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:

A párod semmit nem kapna, a gyereked pedig mindent, ha nincs akkor a szüleid, esetleg a tesód, bár ez nem biztos!


A gyereket nem lehet kizárni a végrendeletből, neki mindig jár valami!

2011. okt. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!