Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt kéri írjak végrendeletet...

Azt kéri írjak végrendeletet a világ végére való utazásom előtt, szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
A páromról van szó, van egy lakásom és ezért akarja, hogy írjak egyet, próbált már célozgatni, de most konkrétan ki is mondta. épphogy egy évesek vagyunk. Ti mit mondanátok erre, vagy mire gondolnátok. Bennem felmerült, hogy egyáltalán szeret-e, ha ilyet kimond.
2011. okt. 8. 22:42
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
szép is lenne, ha nyíltan kimondaná,
2011. okt. 8. 23:53
 32/43 anonim ***** válasza:

ma 23:09


Akkor nincs hozzá semmi joga.


Végrendeletet akkor írunk, ha valakiről így akarunk gondoskodni, aki ha történik velünk valami, jog szerint nem örököl.

De nehogy már ő döntse el, hogy márpedig hagyj rá bizonyos dolgokat, amikhez köze nincs.

2011. okt. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%
Üldözési mániád van. Ő is nagyon jól tudja hogy nem illeti őt semmi, pláne nem 1 év után. Az meg tisztán látszik hogy te sem szereted, szakíts azonnal.
2011. okt. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:

Van egy férjem és egy házam. A férjem viszont mondta - egyszer szóba került, hogy mi van, ha elüt egy busz - hogy ne hülyéskedjek, a házat 8 éves koromban iratták a nevemre a szüleim, ezért nekik jár és ez így van jól.

Az ő dolgai meg a lányának (nem közös gyerek).


Viszont jó fej voltam, a munkaszerződésemmel együtt adott papírt (ha a munkahelyemen murdálok meg) úgy töltöttem ki, hogy a kártérítési összeg fele az övé :) Ezen meg ő volt felháborodva, mondta, hogy inkább maradjak életben, azzal többet ér.

2011. okt. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:
Miért nem látszik, hogy szeretem? Azért mert ha szeretek valamit, akkor bármit kérhet tőlem, nekem mint a bólogató kutya, úgy kell reagálnom rá? Pont azért akar íratni velem, hogy egy év után jusson neki valami. Különben mi a nyavalyának hozza fel?
2011. okt. 9. 00:04
 36/43 A kérdező kommentje:
bocs, nem valamit, hanem valakit.... jobb lesz, ha alszom
2011. okt. 9. 00:08
 37/43 anonim ***** válasza:
100%

23.54


Nincs igazad! Apám is írt végrendeletet, mivel 3 gyereke van és abból az egyik más anyától és rá teljesen mást hagy, mint rám meg a tesómra- h értsd, a fél "tesónk" nem kaphat semmit a mamám házából, aminek a papa halála után egy része apámé lett, ő mást örököl hasonló értékben. Tehát ilyen formán fontos a végrendelet, ha a család nem egységes és nincs szívjóság szeretet a felek között.

2011. okt. 9. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

"Nincs igazad! Apám is írt végrendeletet, mivel 3 gyereke van és abból az egyik más anyától és rá teljesen mást hagy, mint rám meg a tesómra"

Jó, de ez nem erinti az oroklesi rendet, mert ő is ugyanolyan erteket kap, tehat ez a vegrendelet csak a targyak elosztasat érinti. A feltett kerdesben egyertelmu, hogy a fiu egy bizonyos ingatlannal kapcsolatban kér a torvenyestol eltérő rendelkezést. Az apukad nem a torvenyestol tért el a vegrendeletében.

2011. okt. 9. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

Kedves 23:56-Vanegyférjemmegegyházam!


Jogilag hogy tutatok arrol rendelkezni, hoyg ne aferjed, hanem a szuleid legyenek a haz orokosei? Én is iylet szeretnek most csinalni, de ugy tudom, csak erdemtelensegi indokkal lehet valakit kizarni, hogy vegul az orokoljon, aki nekem a hazat vette.

2011. okt. 9. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

23:56-os vagyok. A ház ági vagyonnak minősül, mert adott esetben a bíróság vélelmezné, hogy 8 évesen nem a saját erőmből szereztem a házat, hanem eléggé valószínű, hogy ajándékba kaptam - ami így is van. Keresőképességet nehéz lenne bizonyítani, másrészt házasság előtt szerzett vagyok különvagyonnak számít. A férjem lakása is a különvagyona, mert az esküvő előtt vette.


A baleseti halál más tészta, ott én rendelkezhetek róla, hogy ki legyen a kártérítés kedvezményezettje. Akár egy szomszédot is beírhattam volna, de inkább a nekem legfontosabb emberek között osztom szét, ha netán valami bajom esne a munkahelyen (erre nagyon kicsi az esély, de kötelező bizotsítást kötnie a munkahelyemnek a dolgozóira).

2011. okt. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!