Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt kéri írjak végrendeletet...

Azt kéri írjak végrendeletet a világ végére való utazásom előtt, szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
A páromról van szó, van egy lakásom és ezért akarja, hogy írjak egyet, próbált már célozgatni, de most konkrétan ki is mondta. épphogy egy évesek vagyunk. Ti mit mondanátok erre, vagy mire gondolnátok. Bennem felmerült, hogy egyáltalán szeret-e, ha ilyet kimond.
2011. okt. 8. 22:42
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
85%

23:49-nek igaza van, kérdező!


Honnan tudod, hogy bármit is magának akar??? Mondta?

A ffiak "egyszerű" lények: nem spekulálnak úgy, mint a nők. Ha gondolnak, akarnak valamit, általában kimondják.


Ha az én férjem veszélyes tevékenységre készülne, vagy hosszú utazásra, vagy beteg lenne (amiben akármikor meghalhat), akkor én is felvetném neki, hogy csináljon végrendeletet. És ebben semmi önzés nincs. Nem magamnak akarnék dolgokat, csak felhívnám a figyelmét, hogy sajnos bármi történhet, és ha nincs végrendelet, akkor nem úgy osztják fel a vagyonát a hagyatéki tárgyaláson, ahogyan ő akarja. Szerintem az egyik legfelelőtlenebb dolog nem csinálni végrendeletet.


Én azt javaslom, hogy kicsit lenyugodva gondold át a dolgot, és ne rögtön vádaskodj, és a MÁSIK HÁTA MÖGÖTT a másiknak nekiess, mert lehet, hogy teljesen jószándékú és felelős volt a javaslata!

2011. okt. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:

1. Misztikus köd lengi be, úticélod végpontját, az ember azt gondolná, indokolatlan a haláltól való félelem, de mivel te is homályban tartod, hogy hol landolsz, ehhez nem tudok hozzászólni


2. ha tényleg veszélyes, írj végrendeletet, de csak abban az esetben, ha másképp szeretnéd elosztani a vagyont, mint ahogy az váratlan halálod esetén automatikusan, jog szerint történne.


3. egyéves kapcsolat után túlzás volna bármit a párodra íratni, főleg, hogy csak te volnál az adakozó fél (h pl házasok lennétek vagy közjegyző előtt deklarált élettársak, akkor te is örökölnél utána, így viszont csak ő utánad)


4. a felvetés engem is meglepne, bár hogy mennyire megalapozott, attól függ, hova mész, enélkül ezt nem lehet felmérni. én mindenesetre elgondolkodnék a helyedben, vajon önzetlenül, csak magamért szeret-e a párom.


5. elbeszélgetnék vele, hogy szerinte kit kellene kihagynom az automatikus öröklésből, ill kit kellene belevennem. ekkor sok minden kiderül (pl ha folyamatosan a saját malmára hajtja a vizet, vagy pl ha vmely családtagodat gyűlöli annyira, h nem akarja, h megkaparintson vmit, még ha törvény szerint jár is)


nem olvastam el a hsz-eket, nem tudom, van-e gyereked, tesód vagy a szüleid örökölnének-e. egy biztos: a párod vagy magának akarja a cuccost vagy tőlük akarja elvenni

2011. dec. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, hogy magának akarja.

A pasi aki nem a férje, beköltözött a nő lakásába, aki egy időre el fog utazni mondjuk Kambodzsába. (A történet szempontjából tök mindegy, hogy hova)A pasinak nem elég, hogy ott lakhat a lakásban addig, míg a nő haza nem jön, hanem hosszú távra is be akarja magát biztosítani arra az esetre, ha a nővel történne valami.(Mondjuk utána megy és kinyírja)

A nővel végrendeletet akar íratni, mert tudja, hogy hivatalosan ő semmit nem örökölhet a nő halála után, akkor sem, ha a nőnek egyetlen élő örököse sem lenne.

Jogosan merült fel benned a kérdés. Ez az ember nem Téged szeret, hanem azt, amit nyújtani tudsz neki. Lakást, biztonságot.

A másik verzió, hogy nem is éltek együtt, akkor meg pláne agyrém a kérése, hogy írj végrendeletet.

A lényeg: zavard el a francba, amíg tényleg nem történik valami. Ez a pasi nem normális, ha ilyet kér Tőled!

2011. dec. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!