Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok elszakadni a...

Hogyan tudok elszakadni a szüleimtől? Saját élet?

Figyelt kérdés

jövőre fejezem be a sulit,gépészeti szakon vagyok.

Terveim közt szerepel,hogy ha befejezem az iskolát ne maradjak a szüleim nyakán,szeretnék valahol elhelyezkedni egy saját kis kuckót magamnak,lehetőleg minél hamarabb.

Tudom hogy a mai világban ez elég lehetetlennek hangzik,mégis tanácsokat szeretnék kapni,hogy érhetem el?


2011. okt. 9. 11:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
61%

Két millával meg havi 100al szerintem albérlet! símán! én is azt tettem. Mondjuk nekem csak szűk 1 millám volt plusz havi 90 ezer. Mondjuk én gyűlölöm a szüleimet, pszichológiailag tönktretettek, de ez nem ide tartozik.


Szóval: albérlet, egy tégla garzonlakást vettem ki Szegeden, 38 ezer a lakás, 5 ezer a közösköltség, kb 10 ezer a rezsi átlagban, és mivel főzök magamra (ja, mellesleg sikerült végre fogyni "sör"hasból, hogy nem az otthoni paraszt kaját eszem) így a kaja az még kb 15-20 ezer. Ha ügyesen osztod be, plusszos lesz a havi költségvetésed. Megtanulsz bánni a pénzzel, az biztos. De ez nem árt.


Még nagyobb plusz: szerzel egy barátnőt az új albérletedbe, ekkor a lakbér és a rezsi feleződik, plusz rengeteg lelki támogatást kapsz, ami előbb utóbb a pénzedre is hatással lehet (jobb kedvvel tudsz dolgozni)

Nekem ez még folyamatban van.


Amire számíts: a költözéssel kapcsolatban lesznek egyszeri kiadásaid kb 200 ezer Ft értékben, mert ugye az albiban nincs porszívó, nincs mikró, tök üres a hűtő, nincsen semmilyen háztartási vegyszer meg kaja otthon,

meg nincs ágyneműd se, edények se, evőeszköz meg tányérok se... a zuhanyba is kellett kilépőt vennem az első majdnem hanyattesés után... Aztán mivel néha külföldre is járok, fel kellett raknom még egy zárat az ajtóra, hogy egy hétre ott merjem hagyni a lakást, mert egy zár az semmi.(Most is éppen Darmstadtból írok) ja meg még biztos ami biztos, tele nyomtam rovarirtóval az egészet, nem akarok csótányt látni, bár eddig se volt.


De ezek nyilván egyszeri kiadások,tovább költözéskor ezeket nagy részben tudod tovább vinni. Szóval a tőke csökken, de vissza tudod spórolni. Ajánlom az akciós katalógusokat meg a vaterát.

2011. okt. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Most már egyre inkább az lesz a tendencia, mint külföldön, hogy nem veszik meg a lakásokat, hanem bérelik. Ha sürgősen el akarsz jönni, akkor neked is ez lesz a megoldás, de mindenkinek jobb lenne, ha még pár évig maradnál otthon, vagy már kibírhatatlan a helyzet?
2011. nov. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

egyik haverom bérel egy garzont,van benne két ágy.. odaköltöztem. ha valakit érdekelne így utólag

2011. nov. 12. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!