Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerettél már bele házas...

Szerettél már bele házas emberbe? Mi lett a vége?

Figyelt kérdés
2011. okt. 13. 13:44
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
59%

A legtöb férfi képes a megcsalásra, ez olyan ösztönszerű náluk, talán adott pillanatban nem is tudják mit csinálnak, de nem tudnák megtenni ha senki sem állna le velük...ha nem lennének olyan nők akiket nem érdekel hogy a "kiszemeltjük" vagy z éppen udvarló körülötte sündörgő férfi házas, nem is tudnának kivel megcsalni.....

Szóval szerintem sokszor a nő a nagyobb tényező ebben....

(persze vannak kivételek ez csak egy általánosított véleményem..úgymond)

2011. okt. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
Azt akkor megismetlem, nem rolam van szo, csak sok peldat lattam a kornyezetemben es erdekel masok eletutja. Nem pontoztam le senkit, en mindenkinek zold kezet nyomtam, kiveve annak aki 3 pontot tett csak a valaszaba, azt haszontalannak ertekeltem, szerintem ertheto modon.
2011. okt. 13. 14:12
 23/37 anonim ***** válasza:
89%
Már válaszoltam, de kiegészíteném, mert olyat olvasok, ami engem bánt. A 3. csak a boldogságot keresi? Nem mindegy, milyen áron! Én nem kérnék olyan boldogságot, hogy annak az ára a feleség meg x kisgyerek boldogtalansága. Nagyon-nagyon sz.mét dolog. Az meg szintén nem áll, hogy mindketten új lehetőséget kapnak. A feleség, aki mondjuk 35 éves, és van 2-3-4 kisgyereke, már nem fog új lehetőséget kapni, sem a gyerekek új apukát! Nemcsak társra nézve, még munkára nézve is gyak. bebukta az életet! Ezért kellene tabu legyen a kapuzárási pánikos meg a felelőtlen apuka, ha nem lenne kivel, inkább vigyázna a meglévő családjára. Ha nincs gyerek, és tényleg rossz a házasság, akkor meg válljanak el, utána lehet próbálkozni.
2011. okt. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
68%

Ez ez! Másak a társadalmi normák, mint évszázadokkal ezelőtt. Isten előtt holtomiglan -holtodiglant mondunk. Ez volna a házasság. Ma már - a női egyenjogúság kialakulásával - a nők boldogak is akarnak lenni, nem csak házasok. Régen szemet hunytak a férj hűtlenkedése felett, nem is volt szabad észrevenniük, megjegyzést tenniük. A világ változik, és az emberek is. Előbb -utóbb a házasság fogalma teljesen megváltozik. A hagyományokhoz viszonyítva most is csak üres képmutatás, amikor fehér ruhában, templomban igent mondunk Isten színe előtt, aztán a gondok előjöttével, a házasélet megfakulásával szépen elválunk. Nincs is annyi vallásos ember már, így nem is érthetik a vallásos ember házasságról alkotott eszményképét.

Mai szemmel nézve fontosabb a boldogság, mégha az múlandó is. Ezért aztán egyszerübb együttélni valakivel, mint összeházasodni, és a boldogság múlásával válni, és válni.

Az emberiség fejlődik, az erkölcsi normák változnak, szabadosabbak lesznek. Ez ellen nem tehetünk semmit.

2011. okt. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Akkoriban nagyon magányos voltam. A férjem külföldön volt és már két-és fél éve nem találkoztunk. Már megvolt a gyermekem is. Addig-addig hívogatott vigasztalásként a volt kolleganőm, hogy egyszer beütött a mennykő: szerelmes lettem a férjébe. Attól kezdve sohasem mentem többé hozzájuk. Magam küzdöttem le az érzést viszonylag hamar. Pedig nagyon fiatal voltam, mégis ezt az utat választottam.
2011. okt. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
53%

*Másak a társadalmi normák, mint évszázadokkal ezelőtt. Isten előtt holtomiglan -holtodiglant mondunk. Ez volna a házasság.


Csak azt felejted el, hogy ebben az időben a férfiak orgiákon csalták a nőket (később csak a falubeliekkel vagy prostikkal), a nőnek meg kuss volt, mert nem dolgozhatott, nem tudta eltartani magát, a család meg örült, hogy megszabadult tőle, eggyel kevesebb éhes szájat kellett betömni.

2011. okt. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
63%

*A 3. csak a boldogságot keresi? Nem mindegy, milyen áron!


Nem hiszem, hogy ha te lemondasz a saját boldogságodról, azzal jó teszel bárkinek is. A megromlott házasságon ugyanis nem segít a te önfeláldozásod. Ha veled nem, majd boldog lesz mással - az exének és a gyerekeinek pont olyan rossz lesz (de ha ő is talál valakit, aki szereti, még jobb is, mint egy rossz házasságban).

Egyedül te maradtál hoppon, és nincs garancia, hogy találsz jobbat. (Abban az értelemben jobbat, hogy vele esetleg nagyon jól ett volna, de te kiszálltál, jön egy szingli pasi, aki dög unalom, vagy nem becsül meg vagy egyszerűen nem működik a dolog.)


Félreértés ne essék, én senkit nem bíztatok, hogy próbálja meg tudatosan elszeretni valakinek a párját vagy házastársát, de ha úgy hozza a sors, hogy kölcsönös a szerelem, az előző kapcsolat megromlott, és az illető ki akar lépni belőle, akkor semmi rosszat nem tesz, és nem árt vele senkinek. Nem őmiatta meg tönkre a kapcsolat.

2011. okt. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
52%
Soha. És esélytelen is, mivel házas asszonyra nem is tudok nőként tekinteni. Ők számomra "sérthetetlen anyák".
2011. okt. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
58%

A legtöbb ember indoka a válásra az hogy elmúlt a szerelem ...de könyörgöm akár hány párt kereshetsz magadnak mindenkivel el fog múlni a szerelem a lényeg hogy mi marad utána....

Nem kell minden kis balhé miatt elválni mert utána egy hónapig boldogtalan vagyok...és nem kell elhinni a pasiknak hogy áá otthon már megromlott a kapcsolat...

2011. okt. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
79%

volt egy rövid viszonyom egy házas emberrel még jóval fiatalabb koromban.

tudtam, hogy csak egy kis ideig leszünk együtt, ő volt az első férfi, akit viszonzott szerelemmel szerettem, és sokat segített az önbizalmamnak helyrejönni.

sikerült a fiatalembert valamennyire kiismernem, és azt láttam, hogy családot akart, elvette az első nőt, aki hajlandó volt hozzámenni, de nem boldog mellette, így kis boldogság-morzsákkal próbálja ezt pótolni.

mindig van neki aktuális szeretője, akinél bizonyíthat, h ő milyen jó pasi (amúgy nagyon nem az), visszaigazolást keres.

jó barátok maradtunk, mint embert nagyon szeretem, jó humora van, intelligens, nem gonosz vagy rosszindulatú, de van ez az önbizalomhiánya, amit így próbál kompenzálni.

nem tartom szép dolognak, hogy megcsalja a feleségét, de imádja a gyerekeit, és minden tőle telhetőt megtesz a családjáért.


a világ nem csak fekete és fehér. ha a dolgok mögé nézünk, mindenre találhatunk magyarázatot. ne ítélj, hogy ne ítéltess...

2011. okt. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!