Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Borzasztóan érzem magam,...

Borzasztóan érzem magam, amiért nem szeretem a gyerekeket, az anyák meg megharagudtak rám, miért kell a gyerekekről mindig jót mondani?

Figyelt kérdés

Vigyáztam egy 6 hónapos kisbabára és borzasztóan hisztis volt, mindenen sírt, megkapott mindent, tejet, pelenkáztam, mosolyogtam, beszéltem hozzá, de igazából nagyon irritált az egész, nagyon kiábrándító amikor tele van a pelenkájuk, büdösek, folyik a nyáluk, hányás mindig, deformált a fejük, egyáltalán nem tartom szépnek őket, iszonyú hangosak, mindig pattogni kell körülöttük, a legtöbbször semmi nem tetszik nekik. Elgondolkodtam, hogy kell-e gyerek, gondolom ti azt mondjátok, hogy egy ilyennek ne is legyen, nem vagyok büszke erre, próbáltam megszeretni a kisbabákat,nem mertem mondani senkinek, de nem ment, nem tudok rájuk úgy tekinteni mint majdnem az összes nő. Van esély, hogy jó anya legyek, vagy az enyém más lenne?


A másik, hogy vigyáztam két és fél éves ikrekre is, nem érdekes, hogy miért, nem akarok ezen vitatkozni. Na velük már jobban kijöttem, viszont nem szeretem, amikor mindent összekennek a kezükkel, letüsszögnek mindent, például engem többször is letüsszögtek, az anyja meg csak mosolygott, viszont én megjegyeztem, hogy ezt nem kellene és, hogy minden ragad utánuk, utána meg a kajás székekre ül mindenki. Erre megsértődött, én meg mondtam, hogy sajnálom, de már pár napja torokgyulladásom van és lázam volt, mert állandóan rám tüsszögnek, nem számított neki, gyerekre jót vagy semmit. Ez máskor is érvényesült, amikor meg azt említettem meg egy elfogult anyukának, családtagnak, amikor szóba került miért nincs még gyerekem, hogy nem akarok gyereket talán, mert nem igazán kedvelem a hisztiket és a gyerekekért sem rajongok, utána pedig hozzátettem, hogy sokszor az anyák maguknak sem merik bevallani, hogy mennyire elegük van már a hisztiből, a kialvatlanságból és a gyerekek nem mindig tündi-bündik, mint ahogy azt szociálisan táplálják belénk. Na ezután már nem beszélgettünk azon az estén.


Szóval, ennyire lehetetlen vagyok?


2011. okt. 14. 06:53
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
37%

Nekem elöször is az az érzésem, hogy még igen fiatal (és kicsit éretlen) vagy - ez nem kritika, csak ténymegállapitás.

Másodszor egy pici babát nem lehet még "megnevelni", és mivel csak sirással tud kommunikálni, ezért néha tényeg fárasztóak tudnak lenni.

Az, hogy két és fél éves gyerekek még mindent összekennek, meg nem zsebkendöbe tüsszentenek, még a korukból adódoan természetes (ellentétben az egyik válaszoló véleményével, aki szerint meg kellett volna öket nevelni - ez igaz lesz 3-4 éves korban, de elötte még erre nem képesek)


Ha ennyire zavar a kisgyerekek viselkedése, akkor szerintem próbáld öket kicsit kerülni, idövel, ha érettebb leszel, akkor rájössz, hogy az életben a legtöbb dolog nem csak szép, mindennek van hátoldala is.

2011. okt. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
32%
számomra az a legmegdöbbentőbb az egész storyban,hogy milyen anya bíz egy"idegenre" egy 6 hós babát?főleg a te hozzáállásod mellett....az én fiam is ennyi idős de az anyukámon kívül más még nem vigyázott rá/nem is fog egy darabig pici még....nekem is sok barátnőm felajánlotta már h legyünk kettesben kicsit a férjemmel igénybe is fogom venni de majd később....
2011. okt. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.29 leszek. Megnyugodtam valamennyire, abban az egyben bízom, hogy az anyai érzés minden negatív gondolatot a gyerekhisztivel kapcsolatban felülír. Szeretem a páromat és remek apa lenne, csak én vagyok ilyen lehetetlen úgy érzem. Akarok is anya lenni, meg nem is. Talán azért viszolygok ennyire a babáktól, mert én is hisztis gyerek voltam. Úgy irigylem azokat a nőket,akik imádják a gyerekeket, az összes barátnőm, összes női családtagom ilyen, én meg jobban örülök, ha meglátok egy kutyát, mintha egy babát, sőt nekik nem örülök, pláne idegesít az állandó grimaszolásuk. Érdekelne, hogy miért alakul egyes nőkben ki az afféle érzés, szerintem meg lehetne magyarázni biológiailag, szociológiailag.
2011. okt. 14. 08:07
 14/47 anonim ***** válasza:
82%
Én is így gondolom ahogy te. Vannak picik a családomban, őket szeretem, de az idegen gyerekeket, még a kisbabákat is ki nem állhatom, egyszerűen taszítanak. Anyukám is mindig kiakad amikor mondom neki ha látunk egy gyereket, hogy mennyire nem bírom őket. De leginkább nem is a kiskölykökkel van bajom, hanem az idióta anyukákkal. Érdekes az én kisgyerekes rokonaim tök normálisak és nem képzelik azt, hogy az ő gyerekükön kívül nem létezik más a Földön, és ők a világ középpontjai. Viszont van pár anyuka aki így gondolkodik a környezetemben na tőlük a hideg is ráz. A tipikus elhanyagolt, igénytelen, szakadt anyukák, akik teljesen elhagyják magukat mert gyerekük van. Unokatesóm például 2 kisgyerek után is tud csinos lenni, holott nem egyszerű gyerekek. Mindegy ez már annyira nem ide tartozik, de engem ez is hihetetlenül taszít. Szóval én megértelek. Egyébként anyám is, nagymamám is olyan, hogy a saját gyerekeket, unokákat imádják, de az idegen gyerekeket nem szeretik. Ez van, nem kell mindenkinek elájulnia ha meglát egy babát.
2011. okt. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
82%

Én teljesen megértelek. Mostanában vigyáztam egy 1 éves kisfiúra, kb. másfél óra hosszát, ez alatt könyvet lapoztunk, báboztam neki, énekeltem. Életem leghosszabb másfél órája volt. És el nem tudom képzelni, hogy egy otthon ülő anyuka hogy bírja ezt ki, a nap 24 órájában ezt a gügyörészést, tenni a szépet a gyereknek hogy lekösse a figyelmét és ne unatkozzon, ráadásul úgy, hogy minden nap egyforma, míg ovis nem lesz.

A férjem sem, és én sem szeretnénk gyereket. Ezt mi megbeszéltük, eldöntöttük. Nekünk nem hiányzik a stressz, agyalni a bölcsin, ovin, iskolán, a költségek, az, hogy nem lehet mellette elmenni sehova sem, ha mégis, akkor rohanni kell haza...Ráadásul ha felnő vagy egy kis tiniribanc lesz, vagy egy cigiző fültágítós barom, szóval inkább nem...

Jó, úgy kéne kiindulni, hogy orvost fogok nevelni, de sajnos minden eshetőséget figyelembe kell venni.

Tőlünk non-stop kérdezik, hogy mikor lesz baba, 2-3 esetben kifejtettem, hogy miért nem lesz, persze megkaptam a sablondumát, amit mindenki olyan bölcsen mond, mintha 120 éves lenne és 3 világháborút átélt volna, hogy majd "odaérek"...

A férjem tanácsolta, hogy mindenkinek csak annyit mondjak, hogy "majd" és akkor ez a válasz kielégítő lesz számukra..

Szerintem gyereket az vállaljon, aki minden porcikájával vágyik rá, anyagi körülmények rendezettek, házastársak támaszkodhatnak egymásra, de én nem óhajtom az életembe a gyerekkel járó "élményeket", nem érzem úgy, hogy a gyerek boldogságot adna, inkább bánatot (elhízás, szülés, pénzhiány, idegesség, depresszió, újabb viták h ki vigye a gyereket ide/oda, hova tegyük szilveszterkor a gyereket,hogy álljak visza munkába stb.) szerintem nagylány vagyok már és el tudom dönteni, ha tetszik a közvéleménynek, ha nem.

2011. okt. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom írták-e már, ha igen akkor bocsi. Szóval más gyereke engem is zavar, idegesít. És ne hidd, hogy az anyukák nem vallják be maguknak hogy néha a sajátot is agyon tudnák csapni. Csak az szeretet erősebb a mérgelődésnél ha a sajátodról van szó. A tiedet abszolút nem látod objektíven, az a legszebb stb. Viszont azt igenis észre lehet venni ha a gyerek hisztizik, az enyém is ebben a korszakban van, 2 éves és néha (oké gyakran) kiborít de imádom mert csodaszép, okos, akkor is ha időnként idegesítő. :)
2011. okt. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
92%
Igen , a gyerekek idönként borzalmasak tudnak lenni, megértelek. Ha így érzel, semmi képp ne vállalj be gyereket, mert nem lesz örömed benne. Én nekem is sok idö kellett, a keresztlányommal például nem tudtam komunikálni, borzasztóan untatott, én csak a kötelességeimet végeztem, de szívböl jövö szeretetet nem tudtam adni neki. Olyan is a kapcsolatunk...csak tudjuk hogy létezünk egymásnak, de ennyi. Az én esetemben viszont ez a hozzáállás 33 fölött megváltozott,gyereket akartam, és lettek is. Elsöre ikreim lettek, és most nemrég megszületett a 3. gyermekem( soha életembe nem hittem volna el magamról, hogy ez megtörténik velem!), és láss csodát 180°-ot fordultam. Imádom öket, ÖK az életem értelme, nem bírok betellni velük!
2011. okt. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
6%
Még túl fiatal vagy. 10 év múlva térj vissza a kérdésre. Még neked is játszanod kellene, bár megtanultál zsepibe tüsszögni. Majd jót mosolyogsz magadon később.
2011. okt. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Én 23 éves vagyok, mindig is szerettem volna gyereket, merthogy "milyen tündibündik", de aztán négy éve megszületett a kisöcsém. Sokat vigyázok rá, és imádom is nagyon, meg ő is engem, nagyon jól kijövünk, szeretek vele foglalkozni, meg játszani. DE. Olyan baromi jó, amikor este jön anya, és hazaviszi, és nálam újra csend van és nyugalom!

Én sem bírom, hogy mindent összekennek-nyálaznak, hogy hiába beszélek, mert csakazértis csinálja, és a többi. Mondjuk kisöcsém állítólag enyhén hiperaktív, szóval vele duplán nehéz, de akármennyire is imádom, amióta megszületett, rájöttem, hogy nekem nem kell gyerek.

Önző vagyok, igen. De ez van.

2011. okt. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
72%
10 év múlva ???,39 évesen picit későnek tartom már......az én szüleim 44 évesek és van egy unokájuk.....
2011. okt. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!