Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Borzasztóan érzem magam,...

Borzasztóan érzem magam, amiért nem szeretem a gyerekeket, az anyák meg megharagudtak rám, miért kell a gyerekekről mindig jót mondani?

Figyelt kérdés

Vigyáztam egy 6 hónapos kisbabára és borzasztóan hisztis volt, mindenen sírt, megkapott mindent, tejet, pelenkáztam, mosolyogtam, beszéltem hozzá, de igazából nagyon irritált az egész, nagyon kiábrándító amikor tele van a pelenkájuk, büdösek, folyik a nyáluk, hányás mindig, deformált a fejük, egyáltalán nem tartom szépnek őket, iszonyú hangosak, mindig pattogni kell körülöttük, a legtöbbször semmi nem tetszik nekik. Elgondolkodtam, hogy kell-e gyerek, gondolom ti azt mondjátok, hogy egy ilyennek ne is legyen, nem vagyok büszke erre, próbáltam megszeretni a kisbabákat,nem mertem mondani senkinek, de nem ment, nem tudok rájuk úgy tekinteni mint majdnem az összes nő. Van esély, hogy jó anya legyek, vagy az enyém más lenne?


A másik, hogy vigyáztam két és fél éves ikrekre is, nem érdekes, hogy miért, nem akarok ezen vitatkozni. Na velük már jobban kijöttem, viszont nem szeretem, amikor mindent összekennek a kezükkel, letüsszögnek mindent, például engem többször is letüsszögtek, az anyja meg csak mosolygott, viszont én megjegyeztem, hogy ezt nem kellene és, hogy minden ragad utánuk, utána meg a kajás székekre ül mindenki. Erre megsértődött, én meg mondtam, hogy sajnálom, de már pár napja torokgyulladásom van és lázam volt, mert állandóan rám tüsszögnek, nem számított neki, gyerekre jót vagy semmit. Ez máskor is érvényesült, amikor meg azt említettem meg egy elfogult anyukának, családtagnak, amikor szóba került miért nincs még gyerekem, hogy nem akarok gyereket talán, mert nem igazán kedvelem a hisztiket és a gyerekekért sem rajongok, utána pedig hozzátettem, hogy sokszor az anyák maguknak sem merik bevallani, hogy mennyire elegük van már a hisztiből, a kialvatlanságból és a gyerekek nem mindig tündi-bündik, mint ahogy azt szociálisan táplálják belénk. Na ezután már nem beszélgettünk azon az estén.


Szóval, ennyire lehetetlen vagyok?


2011. okt. 14. 06:53
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
86%
En nem gyozkodtem, h szeresse meg oket, hanem ismerje meg oket mielott itel. Ha meg a hata kozepere sem kivanja oket, akkor minek foglalkozik veluk. Ha nem birom a vert, akkor nem megyek sebesznek, nem? Ha nem birom az eroszakot, akkor nem leszek bortonor. Ettol fuggelenul becsulom azok munkajat es elhivatottsagat, akik mindezt megteszik es nem kezdem el mondani, h marpedig milyen undorito, mert nelkuluk nem menne a vilag semmire.
2011. okt. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
35%

10:31 "olyan nagy bűn ez"


- szerintem a Kérdező SZERETNE gyereket

a feszültség oka a két ellentétes erő a lelkében

("borzasztóan érzem magam"):

a munkából eredő rossz tapasztalat

és az ösztönös tudatalatti vágyból ered

ezért írtam 09:47 -et: más munkát végezzen.

2011. okt. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
79%

Tökéletesen megértelek,ugyanígy érzek.

Két gyerek van, akiket bírtam, az egyik az unokaöcsém, a másik a keresztlányom.Unokaöcsémért a tűzbe mennék, keresztlányom mondjuk felkúrja néha az agyam a hisztikkel, de aztán mindig eszembe jut,hogy remek ember lesz belőle, mert okos kislány, akinek jó lelke van.


De lényeg a lényeg, nekem sajátom soha nem lesz, nem bírnám az első éveket. Múltkor azt álmodtam, hogy gyerekem van, nem szeretem, de görcsösen próbálok jót tenni, de soha annyira boldogtalan nem voltam. A valóságban ugyanez lenne, szóval jó vagyok én keresztanyának :)

2011. okt. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 A kérdező kommentje:

Húha, nagyon meglepődtem, hogy ennyi hozzászólás született, kaptam hideget-meleget. Látni, hogy ki az, aki nem csak fehéren és feketén szemléli a világot, hanem minden aspektusát logikusan megvizsgálja. Köszönöm a válaszokat és tudjátok, szerintem én lehet jó anya lennék, mert a sajátomat szeretném, alapvetően nagyon érzelmes és ragaszkodó ember vagyok és pár hozzászólás megerősített abban, hogy a saját gyerek egész más érzelmi töltetet ad, ő lesz a legfontosabb még egy olyan nő életében is, mint én. Viszont egy ostoba, vallási fanatizmussal megáldott válaszoló nagyon megütötte az idegesség küszöbömet.


Ez a válasz 17%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 09:32


Szomorú, hogy ilyen buta, agymosott emberek még léteznek, akik ilyen kijelentést tesznek és így gondolkodnak. Az egy dolog, hogy hiszel a bibliai mesékben, meg a vallási hülyeségben, de tudod mit, a te imádott istened tojik rád jó magasról, különben már megáldott volna téged értelmes, intelligens ítélőképességgel, azzal a tulajdonsággal, hogy komplexitásában lásd a világot és ne ítélj elsőre, hanem elemezz és gondolkodj. Ez az amit a vallás nem tesz, ellenben a tudománnyal, ami bizonyítékokkal cáfolja mindazt, amiben te hiszel. De mindegy, menj csak imádkozni a templomba és várd a csodát az istenedtől, aztán, ha esetleg boldogtalan leszel lesz kit okolnod.

Bocsánat, hogy ebbe belefolytam, de nagyon mérges lettem erre a válaszolóra.

2011. okt. 15. 06:15
 45/47 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tegyél rá magasról.

Én is utálom a gyerekeket, idegesítenek és undorodom a terhességtől is.

Na és? A természet alkotott meg így, nem én kértem, ettől rossz ember nem leszek. Ha megváltozol, megváltozol, ha nem hát nem.

2011. okt. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:

"Látni, hogy ki az, aki nem csak fehéren és feketén szemléli a világot, hanem minden aspektusát logikusan megvizsgálja."


Érdekes, h ezt írod, mert szerinted:

gyereksírás = rossz

gyereknevetés/csönd = jó

Míg nem gyerekellenesek gondolják:

gyerek csendben van = elégedett v beteg lesz v alszik

gyerek sír = hiányt szenved valamiben v beteg v változik a kora (szeparációs szorongás, akarat fejlődése)

Szerinted melyik színesebb szemléletmód?

Aki tudja miért sír a gyerek, az tudja, h hogyan csillapítsa. Aki tudja miért sír, az tudja, h néha a vígasztalás nem 2 perc, hanem több.

Tudom, h vannak problémás gyerekek is. A párom unokahúgát és öccsét már a nagymamájuk is elkerüli, mert neveletlenek. De más családbeli gyerekkel szívesen foglalkozik a család, mégha néha sírnak is.

2011. okt. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
"Köszönöm a válaszokat és tudjátok, szerintem én lehet jó anya lennék" - látod , igaz, amit 10:59 -ben írtam, és amit a sok baromállat pontozógép lehúzott! :)))
2011. okt. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!