Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Borzasztóan érzem magam,...

Borzasztóan érzem magam, amiért nem szeretem a gyerekeket, az anyák meg megharagudtak rám, miért kell a gyerekekről mindig jót mondani?

Figyelt kérdés

Vigyáztam egy 6 hónapos kisbabára és borzasztóan hisztis volt, mindenen sírt, megkapott mindent, tejet, pelenkáztam, mosolyogtam, beszéltem hozzá, de igazából nagyon irritált az egész, nagyon kiábrándító amikor tele van a pelenkájuk, büdösek, folyik a nyáluk, hányás mindig, deformált a fejük, egyáltalán nem tartom szépnek őket, iszonyú hangosak, mindig pattogni kell körülöttük, a legtöbbször semmi nem tetszik nekik. Elgondolkodtam, hogy kell-e gyerek, gondolom ti azt mondjátok, hogy egy ilyennek ne is legyen, nem vagyok büszke erre, próbáltam megszeretni a kisbabákat,nem mertem mondani senkinek, de nem ment, nem tudok rájuk úgy tekinteni mint majdnem az összes nő. Van esély, hogy jó anya legyek, vagy az enyém más lenne?


A másik, hogy vigyáztam két és fél éves ikrekre is, nem érdekes, hogy miért, nem akarok ezen vitatkozni. Na velük már jobban kijöttem, viszont nem szeretem, amikor mindent összekennek a kezükkel, letüsszögnek mindent, például engem többször is letüsszögtek, az anyja meg csak mosolygott, viszont én megjegyeztem, hogy ezt nem kellene és, hogy minden ragad utánuk, utána meg a kajás székekre ül mindenki. Erre megsértődött, én meg mondtam, hogy sajnálom, de már pár napja torokgyulladásom van és lázam volt, mert állandóan rám tüsszögnek, nem számított neki, gyerekre jót vagy semmit. Ez máskor is érvényesült, amikor meg azt említettem meg egy elfogult anyukának, családtagnak, amikor szóba került miért nincs még gyerekem, hogy nem akarok gyereket talán, mert nem igazán kedvelem a hisztiket és a gyerekekért sem rajongok, utána pedig hozzátettem, hogy sokszor az anyák maguknak sem merik bevallani, hogy mennyire elegük van már a hisztiből, a kialvatlanságból és a gyerekek nem mindig tündi-bündik, mint ahogy azt szociálisan táplálják belénk. Na ezután már nem beszélgettünk azon az estén.


Szóval, ennyire lehetetlen vagyok?


2011. okt. 14. 06:53
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
7%
Taps az előzőnek szép írás volt!
2011. okt. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
9%

jaj de fárasztóak az ilyen buta emberek mint te kérdező.

Ha nem szereted őket akkor oké, de nem kéne hangoztatni.

Remélem az isten kegyes lesz és soha nem adja meg azt az esélyt neked hogy gyereked szülessen. Megérdemelnéd hogy gyerekek és unokák nélkül öregedjél meg. Aki így vélekedik a gyerekekről az nem is érdemli meg a szeretetüket

2011. okt. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
82%

"Remélem az isten kegyes lesz és soha nem adja meg azt az esélyt neked hogy gyereked szülessen. Megérdemelnéd hogy gyerekek és unokák nélkül öregedjél meg. Aki így vélekedik a gyerekekről az nem is érdemli meg a szeretetüket"


Én meg remélem, NEKED nem lesz gyereked, mert akiben ennyi rosszindulat van és ítélkezik, az nem adhat tovább sok jót.

2011. okt. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon érdekes amit kérdezel és nekem most pont aktuális a dolog.:) Tegnap voltam babalátogatóba a barátnőmnél, két hete szült. Ő volt a világ leg gyerekellenesebb nője. Szinte lesajnált,amiért én már 4 éve anyuka vagyok. 13 hónapja van együtt egy sráccal,aki mostmár május óta a férje. Mikor állapotos lett mondhatni seggre estem a meglepetéstől. Ilyen apróságok,hogy a lányom közel egy éves lehetett mikor először megfogta,egy puszit még sosem adott neki,pedig elég sokat találkozunk. Az ominózus babalátogatásnál megkérdeztem,hogy mi lett vele,hogy szült.Egy éve még azt mondta,hogy sosem lesz gyereke,ő nem baxxa el az életét velük. Azt mondta,hogy önző és boldogtalan volt,azért nem gondolt arra,hogy szüljön. Meg szerinte nagyon menő és blazírt,ha valaki erős és önálló független nő. Amit nála láttam,hogy mennyire nem úgy néz a gyerekére,mint én anno az enyémre rá kellett jönnöm,hogy kár erőltetnie és valaki anyatípus,valaki sosem lesz az,akárhogy töri magát. Ne parázz,inkább ne szülj,ha nem érzed magadban azt,hogy jó anya lehetsz. Ne rontsd el a születendő gyerek életét.
2011. okt. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
67%
Egyébként érdekes, hogy egy gyerekről csak addig nem lehet rosszat mondani, amíg magatehetetlen. Amíg csak nyáladzik és függ a szülőjétől, addig édes, tiszta, szent, ártatlan. Amikor meg elkezd kialakulni a személyisége, és rájön, hogy a szülőnek is vannak hibái, akkor már lehet szídni a gyereket.
2011. okt. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
8%
Próbálj meg magatehetetlen öreget gondozni,fürdetni, ágytálazni.Szerintem rohanni fogsz vissza a csecsemőkhöz és egy szavad sem lesz többet ellenük.Nos, ezt nem szeretném, ha sértésnek vennék az öregek felé, mert egyáltalán nem annak szántam, az ő elesettségük is teljesen érthető, mint ahogy a kisgyerekek ügyetlensége is.Van, aki ezt nem tudja kezelni,de szerintem a legtöbb ember számára megtanulható.Majd ha lesz saját gyermeked, akkor remélhetőleg az egészséges anyai elfogultság segít változtatni ezen.Ha gyerekekkel kell foglalkoznod, akkor a legjobb amit tehetsz, hogy folyton tanítod őket, türelmesen.Az idegesítő szokásaikat így hamarabb kinövik.
2011. okt. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
68%

9:17 mondta a leglényegibbet: NE vállalj bébiszítterkedést. Nagyon nagy baj, ha valaki olyan munkát végez, amit nem szeret. És még nagyobb, ha ez emberekhez kapcsolódik. Ez ártalmas mindenkinek, a gyerekeknek, a szülőknek és legfőképpen Neked.

A gyereknevelés munka: gondozónők, óvónők, tanítók, egy hivatást választottak, a szereteten és a nagyfokú empátián kívül szakértelem kell hozzá. Tisztában kell lenni az életkori sajátosságokkal is. És intuitíve kell végezni: mert minden helyzet más és más, és ott pillanatok alatt kell dönteni.

De a tudat hátterében kell a tudás és a tapasztalat.


Majd alakul az életed, ha születik gyereked, megérted, amit mondanak a pszichológusok: egy gyerek születésekor

3 születés van: egy apa és egy anya is születik.

Nem tudod elképzelni ezt pontosan, csak fantáziálsz, milyen lenne ha.. Ne tedd. Nem olyan lesz.


Például, azt is leírják a lélekgyógyászok, a kis emberke születésekor az anyában felerősödik az intuitiv érzés, megnő az empátia készség: hiszen a kicsi nem tud szavakkal kommunikálni: figyelni kell a jeleire, és ez erősíti fel.

Keress más munkát. Üdvözlet!

2011. okt. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
50%

Mosolyogva olvastam,hogy jobban

örülsz,ha meglátsz egy kutyát:)

Én is ilyen vagyok, egy kutyakölyökkel elbohóckodok,de idegenek gyerekitől nem olvadok el,nem olvadok, gügyögök stb.

Viszont! nekem már 2 felnőtt gyerekem van.21 évesen olthatatlan vágyat éreztem egy saját gyerek után!

Lett is!

Hidd el,a saját gyereked más lesz!

A mai napig nem tud meghatni egy csecsemő,ha másé,de az enyémek,igen!

2011. okt. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
74%
Nem kötelező mindenkinek szeretnie a gyerekeket. Sehol sincs előírva. Én sem szeretem őket, egyszerűen nem nekem való ez a dolog. Egyelőre el se tudom képzelni, hogy egyszer nekem is legyen...
2011. okt. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
87%

Nem értem, miért kell győzködni a kérdezőt, hogy szeresse meg őket, meg olvasson könyveket, meg ilyesmi!

És ha nem is akarja megszeretni? Ha tényleg nem akar saját gyereket? Olyan nagy bűn ez?

Szerintem mindenki eldöntheti maga, akar-e gyereket, vagy nem, szereti-e őket, vagy nem... Nem kell megpróbálni megváltoztatni!

2011. okt. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!