Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez normális reális dolog egy...

Ez normális reális dolog egy szülő részéről? (40-50 év közöttiek is válaszoljanak! )

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon hosszú lenne leírni a 100%-os sztorit, de nagyjából megpróbálom. 23 hetes terhes vagyok, van egy nővérem, aki külföldön él 10 éve. Chaten ismerkedett meg egy sráccal, akivel röviddel ezután össze is házasodtak, de mivel várják a letelepedési engedélyt, ezért nem tudnak M.o.-ra jönni (a srác nem magyar) így az esküvőjük is külföldön volt, ahova nem hivták meg se a szüleimet se a férjemet és engem sem (nem is tudtunk róla). Nővérem korábban elég problémás volt,többek közt megszökött otthonról, hagyta volna apumat meghalni nem tudtunk róla semmit fél évig, valahogy mégis rendeződött a kapcsolatunk. Kibékültek szüleimmel.

Azt tudni kell, h bármit mondok nővéremről, anyu mindent támadásnak vesz és védi őt ezerrel. Pedig soha nem bántottam, igaz haragudtam rá a tettei miatt, de nem bántottam soha. Ez volt pár hete is. Anyum nálunk volt és beszélgettünk, én (mivel babát várok 23 hetes vagyok) kérdeztem, h nővérem vajon mikor vállal babát (mert tudtam, h nővérem gyerekcentrikus.. volt amikor még anno beszéltünk) erre anyum rámförmedt, h semmi jogom beleszólni a nővérem életébe és hagyjam őket békén. Én mondtam, h rendben, de nem szóltam bele, csak egy kérdés volt és nem is tőle kérdeztem meg, mivel már kb nyár óta még egy smst sem váltottunk egymással.

Anyum erre tovább ordított velem, h akkorse szóljak bele az ő életébe, és h ezért fog engem mindenki utálni, mert mindenkinek tanácsokat adok, amire senki nem kiváncsi.

Én erre azt mondtam, ha nem tudunk veszekedés nélkül beszélgetni, mivel a babám miatt nem akartam felhúzni még jobban magam, akkor inkább menjen haza.

Ezt ő akkora foku tiszteletlenségnek vette, h apukám felhívott kb. 2 órával később és közölte, h mivel tiszteletlen voltam anyuval, soha többé nem akarnak látni!


Azóta sem beszéltünk.

Én nem hiszem, h ez lenne a megoldás, de tudom, h apuék hajthatalanok, mivel férjem már másnap elment velük ezt megbeszélni, és továbbra is ez volt a véleményük.

Nekem az esik rosszul, h én mindig kiálltam mellettük minden téren és soha közel sem csináltam semmi olyat, mint nővérem, és én kaptam meg, h soha többé nem akarnak látni. Ergo az unokájukról is lemondtak ezekszerint.

Férjem mellettem áll és azt mondja, ha újra meg akarom próbálni, h menjünk békülni, segít. De én nem látom értelmét és nem is érzem azt, h nekem kéne elsőként lépnem, ha ők küldtek el így, h többé nem akarnak látni.


Mit gondoltok ez normális reakció egy szülő részéről? Mondhat ilyet a gyerekének a fentiek tükrében?


2011. okt. 14. 14:32
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
anyuék se beszélnek vele sűrűn, ennek ő párszor hangot is adott. És mindezek ellenére sosem úgy álltunk egymáshoz, ha bármi baj lett volna, ne beszéltük volna meg, gondolva arra, h talán a másik tud segíteni...
2011. okt. 14. 14:55
 12/23 Andizsuzsi ***** válasza:
Velem ez testvér nélkül történt meg. A szüleim elváltak, édesanyámnak élettársa lett. Mikor ezt apám megtudta, rám haragudott meg halálosan, mert én nem szóltam neki erről. Évekig nem válaszolt a leveleimre, sőt anyámnak bejelentette, hogy kitagadott. A két unokája úgy nőtt fel, hogy csak hírből ismerték. Aztán pár hónapja jött egy levél, amiben megírta, hogy daganatos beteg, azóta kapaszkodik belém, mint egy fuldokló. :(
2011. okt. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 cirmos62 ***** válasza:
94%

Elég furcsán viselkednek a szüleid, ha valóban, mindössze ez az ártatlan kérdés, ilyen kemény reakciót váltott ki belőlük. Nekem is vannak már felnőtt gyerekeim, vitatkozom is - sajnos - rengeteget, főleg a lányommal, de ennél sokkal durvább dolgai miatt sem tudtam még csak hasonló módon reagálni.

Talán a nővéreddel kapcsolatban lehet valami miatt bűntudatuk, ami miatt most annyira védelmezik minden féle kritikákkal szemben. Azt viszont akkor sem értem, hogy a másik gyerekükkel - akire viszont ők is számíthatnának a későbbiekben is, mikor netán segítségre szorulnak és ráadásul most még az ő unokájuk érkezését is várja - miért kell ilyen ellenségesen bánni?

2011. okt. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
91%

nem normális. Egy idegen állapotos kismamával sem ordítoznék, hát még a gyerekemmel (sose ordítottam rájuk)..

hülyeséget csinált -és dühében(magára haragszik ilyenkor az ember, hogy hülyeséget csinált) kitagadott -

szerintem, ha visszajönnek, és látod rajtuk, hogy megbánták, akkor béküljetek. Addig nincs teendőd. Más is tud segíteni - lehet, hogy jobban, ha ennyire tapír módon nem figyelnek az áldott állapotodra.

2011. okt. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Cirmos62: én sem értem... és lehet, h nem kellett volna anyumat elküldeni, de amikor elkezdett sértegetni, az nagyon rosszul esett. És persze az, h miért veszi támadásnak ezt az egyszerű anya-lánya beszélgetést. És pont ezért van bennem, ha bűntudatuk is van (éveken át tartottam bennük a lelket, h jó szülők, csak nővérem ilyen korszakát éli) miért rajtam töltik le a bosszúságukat? Mikor nővérem elment otthonról és már akkor megkaptam, h értem nem fognak ennyit harcolni mint tesómért, tehát ha valami olyan lesz, ami nekik nem szimpatikus, le is út fel is út. Ezt kb 18 évesen megkaptam és már akkoris fájt.
2011. okt. 14. 15:21
 16/23 anonim ***** válasza:
62%

14:49


Én is pont erre gondoltam, lehet hogy anyukád tud valamit a nővéredről, de valamiért nem akarja elmondani, esetleg a nővéred kérte meg rá, hogy kettőjük között maradjon.


De ez csak egy tipp.

2011. okt. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Hu, ismerős szitu.. Mi 4-en vagyunk testvérek, 3 bátyám van, én
2011. okt. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 cirmos62 ***** válasza:
93%
Sosem fogom megérteni, hogy egy szülő hogyan, s miért képes egyik gyerekét jobban szeretni, mint a másikat. Különösen nem, ha pont az a kedvenc, akitől nem sok jót kapott addig, és később sem várhat ilyet. Mindkét szülőm a mostohább gyerekként lett nevelve a testvére, testvérei mellett, pedig én vagyok rá a tanu, hogy ők segítették jobban később is a szüleiket.
2011. okt. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Ez így nem normális. (de csak a te oldaladat tudjuk valamelyest)

Én hagynám kicsit nyugodni a kedélyeket.

Értem, hogy kismama vagy, érzékenyebb vagy, és akarnál normális jó kapcsolatot velük, de ha ők ebben nem partnerek, akkor hagyatkozz csak magadra a férjedre, és tartsátok egymásban a lelket, és magatokért próbáljatok nyugodni, és boldogok lenni.

Nekem nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel, mégis valami nagyon nagyot csináltak ellenem, mikor 5 hónapos voltam. Nem hittem el, hogy ez velem megtörténik. Síma hiszti volt, utólag be is vallották. Szóval nem volt velem senki csak a férjem kismamán, és míg a baba kicsi volt. Persze interneten (elég messze vannak) összeszedtem magam, és nem haragoskodtam, és bár őrültül fájt, ő kis szomorúak voltunk, első néhány beszélgetés igen melós volt. Ki mit hogyan mondjon, mit beszélgessünk, de túltettük magunkat. Addig viszont a férjemmel igenis ráparancsoltam magamra, hogy jól fogom érezni magam, nem nyomom a bélyeget arra is rá.

De az én szüleimnek ez volt az egyetlen ilyen dolguk, és jóban vagyunk azóta is. Te nem tudod őket irányítani. Ők szerintem pszichológiai esetek (nem rossz értelemben írom) tesód betett nekik, és nem tudnak viselkedni. Lehet azért pörgött be a kérdésen, mert tesódtól is szeretne gyereket, és ha lesz is nem tudja fogja e látni, ha messze van stb. stb. Rádnyomja a bélyegét sajnos. Te te vagy rendezd a dolgaidat gondolataidat az agyadban, és te a férjedet választottad, és hogy gyereketek legyen választottad, velük legyél boldog, azt a kapcsolatot tudod jobban irányítani.

2011. okt. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést, a macska idepofátlankodott, és rálépett az enterre.


Tehát, nekem 3 bátyám van, a legfiatalabb is 10 évvel idősebb.. És persz lány vagyok. Azt hinné az ember, kijárták előttem az utat, nekem a legkönnyebb..

3-ból 2-en külföldön élnek, míg éltek a szüleim szó szerint le sem szarták őket.. Harmadik testvérem meg jó messzelakik, ő sem járt túl gyakran haza..

Én voltam mindenért a hibás.. Amikor megkérdeztem karácsony előtt, hogy jönnek-e? Édesapám leüvöltötte a fejem, hogy nekem ehhez mi közöm? Nem vagyok olyan fontos része a családnak, mint ők, hogy én ítélkezzek felettük..

Mindezt úgy, hogy akkor 13 éves voltam..

Mikor jöttek, hozták az egész családot.. Feleséget, Apóst,Anyóst.. Én megkérdeztem, hogy barátnőm jöhet-e, akármikor, nem karácsony vagy valami.. én azt a választ kaptam, hogy örüljek, hogy én itt lakhatok..15 éves voltam, amikor Anyukám meghalt.. Soha nem aláztak meg annyira, mint a temetésén tette Apum.. Üvöltött velem mindenki előtt, hogy miattam halt meg Anyu, (szívinfarktusa volt, koszorúér elmeszesedés miatt, cigizett 30 évig..) engem nem is akart ő megtartani..

Soha nem tudtam rájuk haragudni, de ez nagyon rosszul érintett Aputól..

még 2,5 évig voltam otthon.. egy rendes beszélgetésünk sem volt.. ha jöttek tesómék, évi egyszer maximum, akkor én főzzek, takarítsak rájuk/utánuk.. De nem ehettem abból, amit csináltam, mert nemfizettem érte... 18 évesen én elköltöztem, ennek már 2,5 éve.. tesómék ezidő alatt nem voltak egyetlen egyszer sem otthon.. Én hetente hívtam aput, hogy jól van-e.. de nem is vette fel sokszor.. írt egy végrendeletet, amiben mindent, a kötelező részen kívül.. tesómékra hagy.. rám olyat hagyott, amin tartozása volt.. inkább lemondtam róla, mert nekem nem érte volna meg.. Idén januárban halt meg, tesómék a temetésre sem jöttek haza.. Mikor felvetettem nekik, hogy mennyi volt a temetés.. közölték velem, hogy "minek kellett ilyen drágát?" Így azt is én fizettem ki.. Van bennem egy tüske a szüleim miatt, a testvéreim miatt.. De nem tudok rájuk haraggal gondolni.. Megbocsáthatatlannak tartom, de egyszerűen nem megy..

Szóval megértem, hogy miért volt neked ez a reakciód.. Én nem mennék el bocsánatot kérni a helyedben.. Majd jön ő, ha nagyon szeretne.. De vigyázz magadra, meg a picire. Most ez a legfontosabb. :)

20/l

2011. okt. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!