Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez normális reális dolog egy...

Ez normális reális dolog egy szülő részéről? (40-50 év közöttiek is válaszoljanak! )

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon hosszú lenne leírni a 100%-os sztorit, de nagyjából megpróbálom. 23 hetes terhes vagyok, van egy nővérem, aki külföldön él 10 éve. Chaten ismerkedett meg egy sráccal, akivel röviddel ezután össze is házasodtak, de mivel várják a letelepedési engedélyt, ezért nem tudnak M.o.-ra jönni (a srác nem magyar) így az esküvőjük is külföldön volt, ahova nem hivták meg se a szüleimet se a férjemet és engem sem (nem is tudtunk róla). Nővérem korábban elég problémás volt,többek közt megszökött otthonról, hagyta volna apumat meghalni nem tudtunk róla semmit fél évig, valahogy mégis rendeződött a kapcsolatunk. Kibékültek szüleimmel.

Azt tudni kell, h bármit mondok nővéremről, anyu mindent támadásnak vesz és védi őt ezerrel. Pedig soha nem bántottam, igaz haragudtam rá a tettei miatt, de nem bántottam soha. Ez volt pár hete is. Anyum nálunk volt és beszélgettünk, én (mivel babát várok 23 hetes vagyok) kérdeztem, h nővérem vajon mikor vállal babát (mert tudtam, h nővérem gyerekcentrikus.. volt amikor még anno beszéltünk) erre anyum rámförmedt, h semmi jogom beleszólni a nővérem életébe és hagyjam őket békén. Én mondtam, h rendben, de nem szóltam bele, csak egy kérdés volt és nem is tőle kérdeztem meg, mivel már kb nyár óta még egy smst sem váltottunk egymással.

Anyum erre tovább ordított velem, h akkorse szóljak bele az ő életébe, és h ezért fog engem mindenki utálni, mert mindenkinek tanácsokat adok, amire senki nem kiváncsi.

Én erre azt mondtam, ha nem tudunk veszekedés nélkül beszélgetni, mivel a babám miatt nem akartam felhúzni még jobban magam, akkor inkább menjen haza.

Ezt ő akkora foku tiszteletlenségnek vette, h apukám felhívott kb. 2 órával később és közölte, h mivel tiszteletlen voltam anyuval, soha többé nem akarnak látni!


Azóta sem beszéltünk.

Én nem hiszem, h ez lenne a megoldás, de tudom, h apuék hajthatalanok, mivel férjem már másnap elment velük ezt megbeszélni, és továbbra is ez volt a véleményük.

Nekem az esik rosszul, h én mindig kiálltam mellettük minden téren és soha közel sem csináltam semmi olyat, mint nővérem, és én kaptam meg, h soha többé nem akarnak látni. Ergo az unokájukról is lemondtak ezekszerint.

Férjem mellettem áll és azt mondja, ha újra meg akarom próbálni, h menjünk békülni, segít. De én nem látom értelmét és nem is érzem azt, h nekem kéne elsőként lépnem, ha ők küldtek el így, h többé nem akarnak látni.


Mit gondoltok ez normális reakció egy szülő részéről? Mondhat ilyet a gyerekének a fentiek tükrében?


2011. okt. 14. 14:32
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

az egészben az a rossz, h tényleg jó gyerek voltam, mert az volt bennem, ha nővérem így állt anyuékhoz, legalább velem ne legyen baj! Biztos, h követtem el hibát, s haragudtak rám, de soha hasonlókat sem mertem volna megtenni. Nővérem soha nem kapta meg azt, h többé nem akarják látni. Egyszersem. Átlagos vitáink voltak, mint bármelyik más családban. Én nem mondom, h mindig tökéletesen viselkedtem, de ennyire sosem voltam "rossz", hogy a szüleim soha többé ne akarjanak látni.

És tényleg attól félek, h valami történik velük, soha nem fogják megtudni, h mennyire szeretem őket (habár én nagyon apás vagyok és még felnőttként is sokszor megölelgettem apukámat vagy anyuhoz bújtam.. de mégis nagyon fáj ez az egész!

2011. okt. 14. 15:47
 22/23 anonim ***** válasza:

hát bizony van ilyen

hogy későn érti meg egy ember, hogy ki szereti őt szívből..

Shakespeare:Lear király.. olvasd el, Kérdező, nézd meg.

2011. okt. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Azt én sem értettem meg soha, ha egy szülö különbséget tesz a gyerekei közt, de sajnos sokan esnek ebbe a hibába. Nem bántani akarlak, csak ez a véleményem, hogy a tesódat valamiért jobban szeretik a szüleid, csak nem beszélnek róla, ök tudják miért. Sajnos most te nem tehetsz semmit csak kivárd, míg megenyhülnek a kedélyek. Ha te ennyire szereted öket mint mondod, írhatsz egy kis levelet, hogy tudast: szereted Öket, és nem megbántásképp küldted el anyudat, hanem hogy befejezd a beszélgetést. Ha van valami a fejükben, és szeretnek valamelyest akkor megértik, és nem durciznak, megteszik Ök ezután a lépést feléd. Ha nem akkor hagyd Öket , és éld az életedet, örülj a babádnak.

Sajnos anyukám is ijen hibát követett el anno, hogy bátyámat az egekig magasztalta, Ö volt a szíve csücske, és Ö töle kapta meg a legnagyobb szemetet, olyannyira, hogy a mai napig nem akar tudni az anyjáról a tesóm, na képzelheted mennyire fáj ez anyámnak...én meg aki háttérbe voltam kitartok mellette a mai napig, és végül is lassan meg kezdi érteni ki mennyit ér neki...érdemes neked is higgadtan kivárni.

2011. okt. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!