Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nőknek illetlen úgy köszönni...

A nőknek illetlen úgy köszönni hogy Jó napot? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
a nagypapám mindig azt mondja, hogy minden nőnek aki idősebb tőlem és persze idegen - pl bolt - úgy lehet köszönni és elköszönni hogy csókolom, szerintem ez már ciki huszonévesen a kisgyerekek köszönnek így mindenkinek, az oké is, de idővel már én is el kezdtem a csókolomozást mert a jó napotot valahogy tényleg nem találtam illedelmesnek vagy nem is tudom, férfi férfinek a jó napot teljesen oké de nőnek? Szerintetek? Fiú vagyok.
2011. okt. 20. 10:31
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Szerintem egy Kézcsókom! köszönés bármilyen korú fiú, férfi szájából kulturált, jól hangzó köszönés egy - bármilyen korú - nő felé. A napszaknak megfelelő köszönés is elmegy, de csakis a KÍVÁNOK szóval, mert anélkül közönségesnek hat.
2011. okt. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 ava87 ***** válasza:

Szerintem van egy "gyerek" csókolom, és van egy "felnőtt" csókolom. A kisgyerekek minden felnőttnek csókolommal köszönnek, de a felnőtteknél ezt csak férfi mondhatja, és csak nőnek. Mondjuk én sose vártam el, hogy így köszönjenek nekem. De ha már itt tartunk, akkor a valóban illedelmes forma a "Kezét csókolom" illetve a "Jó napot kívánok".

Idősebb férfiaktól szoktam meg, hogy kezét csókolommal köszönnek, fiatalabbaktól fura lenne.

De amúgy egyáltalán nem illetlen a napszaknak megfelelő köszönés semmilyen nemnél sem. Ha már itt tartunk, a férfiak (szintén idősebbek) úgy is szoktak köszönni egymásnak, hogy "tiszteletem". Ezek olyan dolgok, hogy ők még így tanulták, de szép lassan kikopnak a használatból, épp mint az "alászolgája" meg az "ajánlom magamat".

2011. okt. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Nem illetlenség, de én imádnám, ha minden férfi úgy köszönne nekem, hogy "Kezét csókolom".

Olyan udvarias, és lovagias!

Ha így köszön egy férfi, én elolvadok.

24/L

2011. okt. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Sztem semmi baj azzal, ha úgy köszön vki, hogy jó napot kívánok (kívánok nélkül sztem kicsit bunkóság). Ez teljesen elfogadott, udvarias, normák szerinti köszönés, hülye, aki ezen megsértődik. Persze sokkal idősebb nőknek a csókolomozás is teljesen rendben van, de mondjuk nekem fura, ha 30-40 éves nőknek köszönnek csókolommal (most gyerekekről, hanem 15+ fiúkról-lányokról beszélek), mert ahhoz nekem egy nagyobb korkülönbség társul :).
2011. okt. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

A köszönésnél ügyelj arra, ne csupán 'jó napot!'-tal köszönj! Tedd hozzá a 'kívánok' igét!

Jó reggelt kívánok!

Jó napot kívánok!

Jó estét kívánok!

Mindig az alárendelt félnek kell köszönnie először.

Ha férfi és nő találkozik, akkor a férfi köteles először köszönni, ha két korosztály találkozik, akkor pedig a fiatalabb az idősebbnek.

2011. okt. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Illetlen? Miért is lenne? Az azonban igaz - ahogy többen is írták, - hogy a magyar nyelv szellemének megfelelő, helyes forma a "Jó napot kívánok" (a puszta Jó napot! szerintem is odavetett és nyegle - így aztán tiszteletlen). A "Kezét csókolom" meg..nem használatos sehol másutt, csak német nyelvterületen (ma már ott is ritkán) - és itthon. Bizonyos viszonyokat tükröz, amelyeket jobb volna talán nem fenntartani, vagy őszintébbé tenni. (A férfi "Kezét csókolom"-al százszor is köszönhet a nőnek, hogyha szuverén embert és egyenrangú partnert nem lát benne. Addig csak bevett formula: üres.)
2011. okt. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Na ez a tipikus dilema. Mikor kozepiskolas voltam, volt olyan kozepkoru no, aki azert sertodott meg, mert jo napottal koszontem, volt amelyik azert mert csokolommal koszontem. A helyes illemhez gondolatolvasonak kell lenni.


De en azt mondom erre, eppen ezert az a kobunko, aki megsertodik a nem megfelelo koszones miatt. Ugyanis ahany haz annyi sokas, semmi rosszindulat nincs abban, ha valaki elteveszti, vagy nem talalja ki az illeto gondolatait. Aki viszont megsertodik az ilyenen, az szimplan rosszindulatu. Egyebkent idos emberek kozott van sok olyan, aki az illemet keveri az erkolccsel, azaz kb. ugy gondolkodnak, hogy ha kihuzol egy fuldoklo oregembert a vizbol, de letegezed, akkor neveletlen, gonosz vagy, ha viszont iledelmesen megkersz egy embert, hogy alljon bele a kesedbe, akkor jol nevelt.

2011. okt. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Hogy mennyire ciki idősebben csókolomot köszönni, arról elég egy mai példát felhoznom: a liftben egy idős lakó, egy bácsi úgy köszönt nekem, mikor kiszállt: kezét csókolom! időtálló. ja és én 22 éves vagyok!!!
2011. okt. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Kezeit csókolom ! - ez nagyon régimódinak tűnik, de szerintem tiszteletteljes !
2013. szept. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!