Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nőknek illetlen úgy köszönni...

A nőknek illetlen úgy köszönni hogy Jó napot? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
a nagypapám mindig azt mondja, hogy minden nőnek aki idősebb tőlem és persze idegen - pl bolt - úgy lehet köszönni és elköszönni hogy csókolom, szerintem ez már ciki huszonévesen a kisgyerekek köszönnek így mindenkinek, az oké is, de idővel már én is el kezdtem a csókolomozást mert a jó napotot valahogy tényleg nem találtam illedelmesnek vagy nem is tudom, férfi férfinek a jó napot teljesen oké de nőnek? Szerintetek? Fiú vagyok.
2011. okt. 20. 10:31
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
56%

Én is úgy tanultam az átkosban, hogy a hölgyeknek is Jó Napot-ot kell köszönni. Úgy lekaptak a tíz körmömről az idősebb hölgyek, hogy azt se tudtam, mi van, amiért így köszöntem nekik.

Szóval azóta csókolom, kezét csókolom, legalább a nyugdíjas generációnak.

2011. okt. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
56%

A jó napot kivánok teljesen normális köszönés.

A csókolom kisgyerekekhez illik, felnött embernek (13-14 év felett) nevetséges.

A kezit csókolom néhány esetben elfogadható, de nem hétköznapi használatra.

2011. okt. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
56%
engem kifejezetten irritál, ha csókolommal köszönnek nekem.
2011. okt. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
56%
Régen (kb. 60-70 évvel ezelőttig) a "kezét csókolom", "kisztihand", "kis kezét csókolom, nagycsscsasszonyom", ezek elfogadott, illedelmes köszönések voltak. Azóta átvette a helyét a "jó napot kívánok, kartársnő", "jó reggel, elvtársnő", stb., mert a korábbi túl arisztokratikus volt, vagy mittomén. Azóta csak a gyerekek köszönése maradt. Emiatt viszont lett egy öregítő hatása, és emiatt már nem ugyanaz, mint régen.
2011. okt. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Van egy kis pikantéria ebben (ó, a magyar nyelv annyira sokszínű)egyik munkahelyemen a 35 éves férfikolléga a 25 éves titkárnőnek " csókolom"- mal köszönt, de a jó ötvenes takarítónőnek "jó napot"tal. Értitek ugye...Kávézunk a sógornőmmel a teraszunkon, elmegy a házunk előtt Erzsi(nyugodjon békében, nemrég meghalt), aki hajléktalanból avanzsált egy helybéli majdnem hasonló körülmények közt tengődő falubeli élettársává. Napszámosmunkát végeztek, de a keresetet leginkább italra költötték, na nem lényeges, ott megy el előttünk, ráköszönök:"Szervusz, Erzsike!" Mire a sógornőm:TE miért köszönsz előre?!?! Az Erzsinek?!?! Mondom én erre "Mert én vagyok a fiatalabb."
2011. okt. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
81%

Nagypapádat még arra nevelték, hogy a nőket csókolomozza. Mai napig az idősebb, 50-60 körüli urak így köszönnek nekem: a pékségben, a hentespultban stb. Engem nem szokott zavarni, sőt, van egyfajta bája, de ha egy huszonéves kezétcsókolomzna, arra rácsodálkoznék. Ma már a "jó napot kívánok" szerintem jobb választás, csak az idős néniknek jobb csókolomozni.

33/n

2011. okt. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen mindkét fajta köszönés elfogadott az időseknek persze köszönhetsz csókolommal de egy középkorú nőnek nyugodtan mondhatod hogy Jónapot. Én a nálam 10 évveel idősebb nőknek is hellóval köszönök mert az kicsit komolyabb mint a szia vagy egyéb más de még nem olyan durva mint a csókolom vagy a jó napot mert utálják ha túl öregnek nézik őket, ez tapasztalatból mondom. Rengeteg női kollégám volt azt hallottam ezt azt.
2011. okt. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
A "Jó napot kívánok!" esetleg kicsit barátságosabb és "illedelmesebb".
2011. okt. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

A Jó napot elég spórolós. Tegyük hozzá, hogy kívánok.

Ha nekem valaki csókolomot köszön, örülök neki. Középkorú nő vagyok. Számomra az udvariasság jön le.

Egy fiatalabb: huszonéves nő viszont lehet, hogy ezt még furcsállja, talán meg is sértődik.

Ha már dolgozol, és a mh-n tegeződik mindenki, akkor te is köszönhetsz úgy.

Nekem az a furcsa, ha bemegyek egy üzletbe, simán letegeznek. Úgy érzem, ez nem illendő nálunk.

2011. okt. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Úgy vettem észre, hogy a nyugdíjas korúak (tehát legalább 35-40 évvel idősebbek nálam) kifejezetten jó néven veszik, ha "csókolommal" köszönök, mert ez a kor tisztelete is. 70 éveseket pedig már tényleg nehéz öregíteni, annyi idősen azért belátják, hogy valóban idősek - egyúttal ez tisztelgés a koruk előtt.

Nekem nálam kicsit idősebb férfiak szoktak néha kezicsókolommal köszönni, ezt én inkább a nemem iránti tiszteletnek értékelem. A "csókolom" az pedig kisgyerekektől szintél elfogadott, hiszen a 30 évemmel elég vén vagyok egy 10 éves szemében :)


Pl anyósomnak is csókolomot köszönök. Mivel nem ajánlotta fel a tegeződést se nekem, se a sógoromnak (aki már 20 éve él a lányával), levontam azt a következtetést, hogy konzervatívabb típus és jobban meg kell erősíteni a nemnek/kornak kijáró tiszteletet, hiszen ő kölyökként tekint rám.

2011. okt. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!