Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai fiatalok miért nem...

A mai fiatalok miért nem tisztelik, becsülik a szüleiket?

Figyelt kérdés

Sok tini közt megfordulok, és gyakran hallom szidják, leszólják a szüleiket, nem tisztelik őket, mindig csak a negatív dolgokat emelik ki.


Nem gondolnak bele, hogy a szüleik azért dolgoznak, fáradnak minden nap, hogy nekik legyen ruhájuk, iskolába járhassanak, normális lakásban élhessenek, legyen mit enniük?


Ez vajon tényleg a szülők hibája, hogy nem tisztelik őket? Vagy ez csak egy hülye divat, hogy pocskondiázzuk a saját szüleinket, akik felneveltek?


Én speciel nagyon szeretem az édesanyámat, tini koromban is láttam, hogy milyen sokat dolgozik, hogy nekem mindenem meglegyen, különórákra járhattam, ha szükségem volt valamire, és megérdemeltem, akkor megkaptam. Persze, volt, hogy veszekedtünk, de akkor sem kürtöltem tele a világot azzal, hogy nekem milyen rossz anyám van...


Szerencsére vannak üdítő kivételek, igyekszem is inkább velük barátkozni, nagyon antipatikus tud lenni az az ember, aki nem becsüli a szüleit.


Nektek mi a meglátásotok ezzel kapcsolatban? Miért viselkednek így a mai fiatalok?


2011. okt. 22. 09:30
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
33%

Előttem már páran elmondták az igazságot.Valóban,a szülők nem foglalkoznak a gyerekükkel,aki olyan dolgokat csinál titokban,amit elképzelni sem tudnának a szülők.Az ilyen gyerekek,akiket ma lehet látni az utcán,azoknak egy része szerintem figyelemhiány miatt lett ilyen,a másik részük meg rossz közegbe került,és olyanná váltak,mint amilyenek.


A másik gond meg ott van( tanárok részéről),hogy sok olyan ember megy tanárnak aki abszolút nem ért a gyerekekhez,nem tud bánni velük.Nagyon sok olyan esetről hallottam(és tapasztaltam is),hogy egy tanár elkezdett sírni az órán,hiába adott intőket.Na az ilyen gyenge lelkek ne menjenek tanárnak,akármilyen jól magyaráznak,kedvesek,aranyosak.Az ilyen nem tanárnak való.Na igen,de a tanárok azért nem tudnak manapság a kiemeltebb iskolákban SEM bírni a gyerekekkel,mert ki lett véve a kezükből a hatalom,már nem félünk tőlük,mert mindenki úgy van vele,hogy ha kicsapják,úgyis felveszik máshová.Régen adhattak körmöst,tenyerest,meg ilyesmiket.Akkor persze néma csönd volt,és ha ez a rendszer még ma is élne,akkor talán a 14 évesek semmilyen kategóriában nem tartanának ott,ahol ma tartanak.


Ugyanakkor az internet,TV,sztárok(elsősorban énekesek) is tehetnek erről.Az internet és a TV tele van erotikus felvételekkel,filmekkel,megnyilvánulásokkal,kifejezésekkel,képekkel,minden ártalmas dolgokkal.A gyereknek ez új,és elkezdi ezeket nézni,hallgatni,rászokik,és mivel tudja,hogy ez 18+-os dolog,így azt hiszi,hogy ő már felnőtt,mert ilyeneket néz.Az énekeset ott hibáztatom,hogy eléggé erotikus,szexuális klipjeik vannak.(Tisztelet a kivételnek).Persze,ezek nem gyerekeknek készültek,de a gyerekek talán még könnyebben rátalálnak az ilyenekre,mint a felnőttek.Vegyük például Britney Spears Womanizer,esetleg Circus c. számait.Britney Spearsnek vannak abszolút ártalmatlan klipjei,de ezekben találhatóak olyan részek,amik éppen felkelthetik a gyerekek érdeklődését,a nemi életnek egy ¸¸játékos˝ formáját,vagy hogy mondjam.Például azt hiszem(nem biztos,hogy felsoroltam),de a Womanizerben Britney Spears meztelen.A fiúk a látvány miatt elkezdik nézni,és rászoknak a Google meztelen képeire.A lányok meglátják,ők is olyan jó alakot akarnak,mint ami neki van,és elkezdnek fogyózni,sminkelni,stb. .....

De ne Britneyzzünk,ő semmi Lady Gagahoz képest.Az ő esetében azt hiszem nem kell számcímet mondanom,de azért említek egyet: You and i.Emos,gótikus,sátánistákra emlékeztető külsejű gyerekek esetében rögtön a Judas-ra gondolok.Na ennyit erről.Persze Lady Gaganák is vannak ártalman számai,legalább is szerintem a Pokerface meg esetleg a Bad romance az.


14/L

2011. okt. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
72%

A tisztelet soha nem magától jön, azt ki kell érdemelni. És ugyan miért kellene tisztelni a mai fiatalnak a szüleit? Sokan azt írjátok, hogy azért, mert a szülő neki dolgozik... na elmondanám, hogy pénzen keresztül SOHA nem lehet tiszteletet "vásárolni". Ha azt várjátok el, hogy a gyerek azért tisztelje a szüleit, mert neki több a pénze, nagyon tévúton jártok... mint sok mai szülő. A tisztelet nem ebből jön, azt ki kell érdemelni, és viselkedéssel, nem pedig pénzzel.

És valljuk be, a mai 40-es 50-es korosztály nagy része nem tud viselkedni.

Ahogy egy pszichológus ismerősöm mondta: egy sérült korosztály nevel egy még sérültebbet...

2011. okt. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
52%
Vannak, akik csak divatból teszik, miközben a szüleiken élősködnek. Viszont vannak, akiknek tényleg van okuk rá. 19 évesen elköltöztem otthonról, eltartom magam, egy fillért sem kapok, és nem is várok, mert tudom, hogy apám egy munkanélküli, alkoholista semmirekellő, aki tönkretette a gyerkkorom, kis híján az egész életem (állandó lelki terrorban tartott, nem egyszer felöltözve aludtam, mikor kell futni, stb), anyám nyugdíjából élnek, akit nagyon szeretek, és nem egyszer a szemébe mondtam, mekkora hülye, hogy nem hagyta még ott a fenébe. De persze nem vagyok hátrányos helyzetű, így se az államtól, se az egyetemtől egy fillért sem kapok, csak arra számíthatok, amiért megdolgozok. Így nekem ne merje senki mondani, hogy nem szidhatom nyugodt szívvel apámat, mert, ha van, amit neki köszönhetek, az az, hogy rajta kívül szinte semmi nem tud kihozni a sordomból.
2011. okt. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
59%

én tisztelem és szeretem anyut,pedig nem kapok márkás cuccokat és 20-30ezres kabátokat,táskákat stb....

szerintem a legtöbbször a nevelés az oka,de korántsem mindig! mert én tisztelem anyut,de a bátyám kib*szottul nem...pedig egyikönkse volt elkényesztetve,most mégis kihasználja azt,hogy anya szereti őt és a nem létező pénzt is odaadja neki,amit fölösleges dolgokra költ...én meg nem kapok joghurtot vagy csokit mert nincs rá pénz....(azért ezt nem tartom igazságosnak,)és mégis szeretem és tisztelem őt...

szóval amit mondani akartam hogy sokszor a társaság rontja el a fiatalságot....

de sok minden amireazt mondják "bezzeg az én időmben" az akkor is megtörtént,csak annyi,hogy máshogy öltözködtek(akkor más volt a divat,most ez a divat ez van.)

15/L

2011. okt. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
57%

én apámat utálom anyámat mindig is szerettem. jo voltak veszekedések a lázado korszakomban nyilván mikor nem engedett el ide meg oda,de kiakadtam mikor nem tudott zsebpénzt adni(minden honapban kaptam egy keveset) és tiniként hiába mondták nekem hogy melo meg nehéz az élet és nincs keret rá. tiniként a gyerek a sulit utálja aztán felnöttként rájön miylen jo is volt mert már sokkal rosszabb a melo élet.

de mivel nem éltem a szüleim életét igy fogalmam nem volt hogy milyen nehezen élünk meg.

a szülö sokat tehet. anyámon mindig éreztem hogy szeret.apámon sosem mert csak a lebaszást kaptam töle.

igy hozzá egyáltalán nem ragaszkodom és tiniként bunko voltam vele de csakis azért mert ös is az volt velem. mindig emlegette hogy paraszt vagyok de én önszántambol sohasem szoltam hozzá. mindig ö szolt hozzám és mivel paraszt hangsullyal, nyilván nem fogok vigyorogni.

ugy gondolom ha harmonia van a családban akkor ilyen ritkábban fordul elö mert szeretet van és örül az ember ha látja a szüleit.ha csak elutasitást kapsz te is elutasito leszel.


de hozzáteszem a mai világ is más.ma már minden ciki.25 vagyok, nem sok év ez a mai világ és az én világom között de mégis midnen felgyorsult és mig anyám mesélte ha kinötték a cipöt levágták az orrát,itt már ki az aki igy mászkálna? már az is ciki ha nem márkás a cuccod.ciki ha 13 évesen nem szexeltél,és mivel a szülök féltö modon nem engedik el a gyerekeiket sehova JOGOSAN ök ezt ugy élik meg hogy a szülö szemét mert miért nem mehet el ö már nem dedos és különben is az XY-okat meg bezzeg elengedték...

pár éve még suliban mi nem gunyoltuk egymást hogy valakinek nem volt mobilja.akkor jött ugyebár be az is,de ma már azért is gunyolnak ha egy évees a telod és nem a legujabb. vagy ha nem érintöképernyös....nekem is egy 8 éves telom van,sms meg hivásra jo. nekem nem is kell több. nem is cserélném le ha nem dögölne megy egyszer de akkor se vennék érintöset.utálom ezeket a modern kütyüket. de mig nekem már van saját véleményem és nem érdekel mit gondolnak mások az ö világukban még ugye keresik a helyüket meg önmagukat és eleinte csak majmolnak mindenkit.

a fiuk is hogy 17 centisen kicsi e a farka....könyörgöm ma már ez is kicsi???

szoval szörnyü ami itt megy és ezért lesz annyi elsérült degenerált önbizalomhiányos f.sz...

2011. okt. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
83%

15/L válaszadónak: Mint írtad, hogy a bátyád nem tiszteli annyira anyukádat, pedig egyikőtök sem volt elkényeztetve. Ez tényleg nagyon érdekes leírás, mert itt arról van szó, hogy a szülő egyformán nevelte a gyerekeit, mégis az egyikből ilyen tiszteletlen lesz. Nekem van egy távoli ismerősöm, aki már több éve nem tartja a kapcsolatot a bátyjával, mert fiatalkorában elég sokszor megalázóan viselkedett vele, de még a szüleivel is, pedig mind a négyen (mert 4-en vannak testvérek) egyforma nevelést és szeretetet kaptak a szülőktől. Hogy honnan eredhet ez a fajta viselkedés? Ezt nagyon nehéz megválaszolni. Lehetséges oka, hogy olyan társaságba keveredett, hogy eltanulta tőlük a viselkedést. Amerikában viszont rosszabb a helyzet, mert ott (úgy tudom) az idősebb fiútestvérek megerőszakolják a kisebb testvérüket. Ez elmagyarázza, hogy miért gyűlölöm az amerikai báty-húg viszonyokat, amik még a filmekben is feltűnnek. Más országokban, pl. Japánban a nővér-öcs testvéri kapcsolat igen nagyon népszerű! A mangákban / animékben elég gyakori, nemcsak a valóságban. Azt hiszem, Svédországban is így van, de lehet, hogy tévedek...


Ez a leírás is a Kérdezőnek szól, nemcsak ennek a lánynak. És van egy másik válaszom: kamaszkorban igen sokszor veszekednek a gyerekek a szülőkkel. Ezért kell mindig a szülőknek tisztázniuk mindent, hogy később ne romoljon meg a kapcsolat. És a másik válaszom, hogy sajnos a mai világban a szülők nem foglalkoznak eleget a gyerekükkel. Nem olvasnak nekik meséket, nem játszanak velük, stb. Ehelyett plázákba viszik őket, ami nem jó a gyereknek, mert sokszor elfáradnak (amikor még nagyon kicsik) és nyugalomra, csendre vágynak. Még arra sem nevelik őket, hogyan kell a járműveken viselkedni. Sokszor látom, hogy a gyerekek cipőstül felrakják a lábukat az ülésre. 2 éve láttam, hogy egy gyerek fel akarta tenni a lábát az ülésre, de az apja mondta neki, hogy ne szandálostul. És levette ezeket. Jó fej apja lehetett a gyereknek, hogy nemcsak vele törődik, hanem mással is.

2011. okt. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
39%
Egyszerű a válasz én nem fogok litániát érni!Azért mert mindenki nagy ívben le.szarja a gyerekét és nem foglalkozik vele és a nevelésben talán egy szülő ha részt vesz,vagy egy sem.Miért kellene tisztelni a szüleit??Anyu apu elmegy reggel munkába és hajkurássza a pénzt és este haza esik mind kettő,lehet hogy jól élnek ls a gyerek mindent megkap csak a lelki biztonságot nem.....
2011. okt. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Én apukámat nagyon tisztelem, anyukám viszont.. őt is szeretem de kevésbé tisztelem mint apukámat. Anyukám nem dolgozott 13 éves koromig, egész gyerekkoromban lelki terrorban tartott, egy önálló gondolatom vagy véleményem nem lehetett. Szerinte senkinek nem lehet más véleménye, csak mást nem tudott büntetni érte.. Igazából ő nem tisztel senkit, szó szerint úgy gondolja, hogy ő a világ közepe és mindenki másnál fontosabb. El vagyunk adósódva, de nem nagyon érdekli, nem keres munkát.. Dolgozik, ingatlanközvetítő, de nem erőlteti meg magát túlságosan és nem megy valami jól. Én meg dolgozok suli mellett.. Ő meg egész nap itthon ül és panaszkodik hogy mennyi dolga van. Például haza jöttem és főztem magamnak és elkezdett hisztizni hogy rögtön főzés után mért nem mosogattam el, nem igazán érdekelte, hogy épp ettem, és hiába mondtam, hogy elmosogatok utána, csak hisztizett hogy neki mennyi dolga van és most miattam nem tud dolgozni. 10 perc múlva láttam hogy a tv előtt ül :D
2011. okt. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
53%

Azért mert nem sok ember van manapság aki tiszteletre méltó. A puszta tény hogy valaki dolgozik, tanít vagy akár csak a kora nem jogosít fel feltétlen tiszteletre. Persze nem rúgom fel az utcán ha szembe jön meg köszönök, szóval ilyen alap dolgok, de igazi mély tiszteletre nem lehet kényszeríteni senkit ilyen buta okokkal, hogy hát idősebb nálad, tiszteld, megszült téged, akkor tiszteld.

20L

2011. okt. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Én 16 évesen és most is ugyanazon a véleményen vagyok velük kapcsolatban.Egy dolgot tisztelek bennük,hogy megteremtették az anyagi javakat ahhoz,hogy elindítsanak egy jó pályán,egy jó környezetben.Mint mondottam,ezek anyagi javak.Ehhez képest a szeretet,a törődés,a kedves jó szó,a támogató hozzáállás kimerült már kiskoromban.Maradt az,hogy vegyünk szeretet pénzért.


Anyámmal nincs közös kontaktom,csak egy felszínes,eléggé lealázott az évek folyamán,hogy téves önképem legyen magamról mind testileg,mind lelkileg.De főleg testileg.Apámnak sose volt rám ideje.


A véleményem le is írtam róluk.Áldás békesség.

2011. okt. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!