Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem legjobb barátja...

A férjem legjobb barátja szerelmet vallott. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A mostanában sorozatosan zátonyra futó kapcsolatairól beszélgettünk (gyakran találkozunk, az eltelt 10 év alatt nagyon jó barátok lettünk mi is), mire azt mondta:

- Nekem olyan lány kellene, mint te vagy. Illetve te kellenél.

Köpni, nyelni nem tudtam, de láttam, hogy ő is megbánta, hogy kimondta. Bocsánatot kért, azt mondta, kell egy kis idő neki tőlem távol és lelépett.

Nem tudom mit csináljak. Ők ketten nagyon jó barátok, majd 20 éve, soha nem bántaná meg a férjemet (gondolom ezért is nem tudtam én eddig erről, soha, semmi jelét nem adta), tisztában van vele, hogy én sem lépnék semmit, mert szeretem és nem csalnám meg a férjem őt pedig a legközelibb barátomnak tartom. A férjem nem tud semmiről, nem is tervezem megmondani, óriási csalódás lenne neki(bár úgy gondolom, megértené és nem kidobná a srácot, túl szoros a kapcsolatuk és a világon semmi nem történt közöttünk) és mind a ketten a legjobb barátjukat veszítenék el.... miattam. Ezt tutira nem fogom engedni. Biztos vagyok benne, hogy asrácnak nem én vagyok a nagy szerelme, ez most csak valami fellángolás, mert neki nem igazán jöttek össze mostanság a párkapcsolatai, míg mi boldogan élünk 10 éve, gyerek, szerelem, minden megvan. Nehéz lehet neki, mert tudom, hogy ő is erre vágyik, semmiképp nem akarom még a barátjától is elszakítani.

De ezt a szituációt meg valahogy kezelni kell, mert én szarul érzem magam, neki lelkiismeret furdalása van és teljesen meghasonlott, a férjem meg nem hülye, ha minden így marad, észre veszi, hogy valami nincs rendben.

Teljesen tanácstalan vagyok.


2011. okt. 27. 10:44
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Ez – a barát szerelmi vallomása egy nagyon nehéz állapot. Talán meglepő, de egy komoly szakirodalma van (magyarul még nincs) René Girard mimetikus vágyelméletében. Az ilyen jellegű háromszögek nagyon sok szenvedést okoznak, általában egy bosszú-láncolatot indítanak és nagyon nehéz tőlük szabadulni. Ebben a folyamatban semmilyen irányban nem tud megmaradni a tiszta szeretet, erről mindig gondoskodik valamelyik szereplője. Nem tudok mélyebben belemenni, ajánlom Dosztojevszkij Örök férj c. kisregényét, amiből ezt, ennek tudati hátterét irodalmon keresztül lehet valamennyire megérteni.

Ha meg akarod tartani a férjed (!?!) nagyon kedvesen, határozottan azt kell válaszolni:


Kedves vagy, de én FOGLALT vagyok. Egy életre hűséget esküdtem, és ez jó nekem.

2011. okt. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet az,hogy mivel tetszel neki,és tudja milyen jó tulajdonságaid vannak,gondolta megpróbálkozik nálad,mert lehet hogy a férjed is megtette?Azaz félrelépett?
2011. okt. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Ucccsó ne gerjeszd itt a pánikot :) Ne magadból indulj ki :)
2011. okt. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
16%
Utólsó vagyok.Velem is kiakart kezdeni a férjem Legjobb haverja,de én azóta ezen gondolkodom,hogy vajon azért,mert a férjem is megtette volna?
2011. okt. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
98%

Amit leírtál, az alapján nem valott szerelmet... Bókolt és kifejezte, hogy tetszel neki és mindenben jónak tart. Szegény el van keseredve és jó barátok vagytok, kicsúszott a száján, hogy "elfogadna" téged ill. mindenben tetszel neki. Valójában szerintem csak egy hasonló nőre gondolt, mert tudja, hogy te tabu vagy. Nincs egyedülálló, kedves, hasonló gondolkodású b.nőd?


Szerintem hamar elterelődnének a gondoltai rólad, ha lenne neki valakije, aki normális és megértő, akivel hosszú távon tervezhet. Szerintem a kapcsolatotok tetszik neki inkább, csak rosszul fejezte ki magát.. Látszik, hogy vágyik egy megértő, szép, normális társra..

Kicsit segíts neki valahogy. Amit mondott, azt pedig felejtsd el és fogd fel úgy, ahogy írtam.


Ameddig nem lép fizikailag, nem próbál megcsókolni, nem hív el valahova... Addig ezek csak elkeseredett szavak, amik el kell, h szálljanak...

2011. okt. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
61%

Őszintén szólva nem értem a problémádat. Mit vesz észre a férjed? Nem történt semmi. Elhiszem, hogy izgi a házasság "unalmában" (én is házas vagyok, és a boldogság néha elég unalmas tud lenni, a legjobb értelemben - nem panaszként mondom) agyalni rajta, hogy Úristen, egy pasi és tetszem neki, mint az ember lánykorában, a régi szép időkben, de a nagy igazság az, hogy nem történt semmi és nem is fog.

Ha te komolyan szarul érzed magad, akkor erősen el kellene gondokoznod rajta, hogy valóban szereted-e még a férjedet. Mert ha szeretnéd, akkor kb. egy vállrándítással elintézted volna, meg egy poénnal, pl. "sajnos rólam már lekéstél" - és akkor nevettek egyet és el van felejtve.

Az meg nagyon sajnálatos, hogy a pasi nem talál magának megfelelő csajt, de NEM A TE DOLGOD. Akármilyen jó barátok lettetek, a saját életét mindenkinek magának kell megoldani.

2011. okt. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
66%

Erre sok mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy szerelmet vallott.

Nekem spéci már rengetegen mondták, hogy szerencsés a barátom, hogy örülnének ilyen barátnőnek/nekem, de sosem éreztem, hogy ez "szerelemvallás". Ne legyezgesd a hiúságod.

2011. okt. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 Vree ***** válasza:
100%
Én mindenképpen ott helyben kérdeztem volna meg (ilyen helyzetekben a gyors helyzetújrakézbevétel híve vagyok) hogy biztosan komolyan gondolta-e, ha jobban megvizsgálja nem csak a magány és a vágyakozás beszél-e belőle. Egyrészt mert életbevágó hogy ő maga is belássa hogy mennyire befolyásolhatja az érzelmi állapota az ítélőképességét, és túl tudjon lépni a saját mélypontjain. Másrészt ha valóban lenne benne komolyság, akkor ki kellene húznia magát és felvállalnia. Könnyű látni hogy ti milyen (hozzá képest) elégedettségben élnek és azt beképzelni hogy ő is képes lenne veled rá. Függetlenül attól hogy így lenne-e. Akkor is a, nos, irigység és a csalódottság befolyásolja az ítélőképességet.
2011. okt. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom valóban figyelmesen olvasták az előzőek vagy csak én reagálom túl:

- Nekem olyan lány kellene, mint te vagy. Illetve te kellenél.

Egyértelmű a célzás, nem példálózgatás. Ha itt nincs állj, akkor engedélynek is értelmezhető. Akkor pedig nagyobb baj történhet.

Egy barátom mondja mindig: -Próbálkozik az ember aztán van amikor bejön.

Sajnos az életben sokszor irigylik ha valaki normális családi életet él, próbálják tönkretenni. A nőknek kellene jobban ellenállni az ilyen kísérleteknek. Az a néhány perc lopott gyönyör mekkora fájdalmat tud okozni a másik félnek, elképzelhetetlen a másik fél számára.

2011. okt. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Valóban, az elhangzottak önmagában nem egy vallomás, ami azzá teszi, azok a körülmények és a következmények. Szerelmet vallani ezerféleképpen lehet és ki sem kell mondani hozzá a "szeretlek" szót.

Lehet, hogy nem voltam egyértelmű: nem tett ajánlatot, nem mozdult rám, nem kezdett ki velem. Azt nagyon egyszerűen meg tudnám oldani egy " na menj te a pics@ba, öregemmel". Egyszerűen csak kicsúszott a száján valami, amit megbánt, aminek nem kellett volna és ami(remélem!) nem is igaz, viszont alapjaiban rengette meg a viszonyunkat. Én azt hiszem, hogy (amit már valamelyik válaszoló említett), nem engem szeret, csak olyan életre vágyik mint a mi, nem engem akar, hanem egy társat, akivel olyan jól ellene, mint a férjem velem. De velem soha nem kezdene ki, és csak másodsorban miattam, elsősorban a barátságuk miatt, ez tényleg egy elég szoros baráti kapcsolat. Nem véletlenül nincs a dolognak és annak az utána váltott pár mondatnak következménye, az elmúlt héten alig találkoztunk, akkor is társaságban.

És hogy mit vesz észre a férjem: az azért hosszú távon feltűnne neki, hogy a srác, aki eddig rendszeres része az életünknek kerüli a velem való találkozást. Mint említettem, nem hülye.

Na mindegy. Pont azért, mert túl sokat veszítenénk mindannyian, szeretném a legkevesebb sérüléssel járó megoldást választani.

2011. okt. 27. 12:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!