Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy alkoholi...

Mit lehet kezdeni egy alkoholista apával? Ráadásul van, hogy anyám is iszik!

Figyelt kérdés

Gyűlölöm az iszákos embereket,kiskoromban nagyon sokszor volt,hogy mindkét szülőm elment kocsmázni és utána jöttek a veszekedések.Ez nagyon megviselt,és most ismét kezdődik minden elölről. Apám minden nap megiszik 8 üveg sört,van hogy rövidet is. Anyám ha megiszik egy üveg bort már be van ájulva. Rosszul vagyok tőlük! Mindketten dohányoznak is mellé. Naponta több ezer ft-ot költenek "élvezeti cikkekre". Ez mind rajtam és tesómon csattan,ugyanis nem tudunk vásárolni magunknak szinte semmit,mert ránk már nincs pénz.

Hiába mondom nekik,hogy tönkre tesznek minket, meg magukat, de nem érdekli őket. Mit csináljak? Apám mindennapos részeg fejétől már hányingerem van!!!!:((((


2011. okt. 27. 11:10
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Testvérem 4 éves, én pedig 18. Elköltözhetnék,itt hagyhatnám őket,de egyszerűen a kistestvéremet nem tudom. Ha nem iszik apum ő is nagyon rendes ember,de ha bepiál elviselhetetlen. Beleszól az életembe,elmarja a barátaimat, már senkit nem merek elhívni,mert szégyenlem ami itthon van. Pedig szép nagy családi házunk van,meg minden látszatra megvan. De én sajnálok kérni pár ezer ft-ot cipőre vagy kabátra,mert tudom hogy csak kiabálnának. Amiatt,hogy iszik apum (néha anyu is), plusz a cigaretta egy hónapban rettentő sok kiadás. Nem okostelefonra meg hasonló dolgokra vágyom,egyáltalán nem! Csak arra,hogy én is divatosabban tudjak öltözködni,kis tesómnak tudjak játékot vásárolni, stb. A félre tett pénzemből általában kis testvéremnek veszek ruhákat.Magamra csak azt veszek ami nagyon fontos,pl ha a 3 nadrágomból az egyik tönkremegy, vagy ha tönkremegy a cipőm stb.

Az bosszant,hogy nem fogják fel,hogy mit tesznek. Az a 90e ft-ot egy hónapban másra is el lehetne költeni! Bevásárolnak normálisan,ételben nem szenvedünk hiányt.

Sajnálom,hogy mások is vannak ilyen helyzetben,nagyon elszomorító ez! Főleg ez a tehetetlenség!!!:(

2011. okt. 27. 14:10
 12/17 anonim válasza:
100%

Apám naponta 13-18 doboz sört iszik meg meg még kitudja mit , egyszerűen utálom őt , tudom hogy csúnya ezt kívánni de néha jobb lenne ha nem élne.. álandóan csak másban látja meg a hibát saját magában soha , tegnap is például egyésznap takarítottam anyummal ő meg csak döglött amikor leültem pihenni 2 percre már elkezdett ordítozni velem h emeljem fel a seggem és takarítsak egy idióta f@aszfej .

Lassan elköltözhetek már alig várom sokkal jobb lesz , dehogy a kérdésedre is válaszoljak , ha elég idős vagy fogd meg a tesód és menjetek el pár napra a nagyszülőkhöz vagy haverokhoz hátha a szüleid észre veszik magukat , és "zsarold "meg őket ha nem vesznek vissza a piából akkor nem mentek vissza ..

2012. febr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Hcskaa válasza:
Én nekem csak anyukám iszik akkor szerncsés vagyok hogy apukám nem mert ha ő is inna akkor én megölném magam
2013. nov. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Semmit ez inkább jó (pl. Apám ezért tanult meg 10 évesen vezetni higy a részeg apját haza hozza és egyszer eltört a lába a kocsmából hazafele de haza gyalogolt majd mikor hazaért apa azt mondta hogy a papa a tükörbe saját magának kifaragta a lábát 2 hetet pihent aztán jó is volt meg minden) és ettöl a lábtörös esetröl megtanulta hogy minden helyzetbe nyugotnak és bátornak kell lenni
2016. aug. 3. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó vagyok apámék nagy szegénységbe nöttek ám fel még 1 növérécel az apjával meg az anyával és mégis boldog volt nem hisztizett hogy nem tud megvenni semmit pedig nekik is sok pénz elment a piára szóval fogd be és légy férfi! Ha ök kibirták meg jókedvüek voltak akkor te miért vagy ilyen rinyagép?
2016. aug. 3. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Amikor nincsenek otthon huzzatok el a francba és menjetek oda ahova úgysem tudjàk hogy oda mentek példàul baràt,templom,és ott segítséget kérni ne félj ők sosem hagynak
2017. dec. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
ennél még az is jobb ha nagyszülőkhöz költöztök vagy albérletbe. kár tönkremennetek idegileg az alkoholisták miatt. én is gyűlölöm az iszákosakat,.
2019. jan. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!