Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy az öngyilkosság...

Lehet, hogy az öngyilkosság lenne a megoldás?

Figyelt kérdés
17 éves srác vagyok. Az életem romokban hever. Most vagyok 12.-es. Matekból már bukásra állok, sőt nyáron pótvizsgáznom kellett. Anyám állandóan traktál, hogy lehetek ennyire szerencsétlen. Néha azzal is jön, hogy engem senki nem akart a családból, csak úgy "becsúsztam". Néha már tényleg azt érzem, hogy mindenki ellenem van. Ha még ez sem lenne elég, akkor lehet, hogy még rákos is vagyok. Hát nagyszerű... :( A családomban mindenkinek csak fájdalmat/ csalódást okozok. Nem bírok így élni tovább.. :'( Valaki segítsen.
2011. okt. 27. 18:32
1 2 3 4 5
 11/42 anonim válasza:
100%
Még csak ne is gondolj az öngyilkosságra! Szerintem semmi sem véletlen és nem hiába születtél meg! Lehet, hogy nem pont matekzseninek születtél, de valami dolgod van a világon. (Most mondok egy hülye példát:) Lehet hogy te leszel 20 év múlva Magyarország miniszterelnöke :) . És nem viccnek szánom. Próbáld meg úgy megbeszélni anyukáddal, hogy átérezze azt amit most te érzel. Ha nem megy, néhány napra próbálj valami más helyre menni(elköltözni), az anyád úgyis érted fog menni. Gondolj bele: Ha nem kellenél már abortuszt hajtott volna végre születésed előtt.
2011. okt. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ.

Jelenleg van barátnőm, aki bármi megtenne értem, vagyis ezt mondja...

A rákos dologról senki nem tud. Nem merek elmenni orvoshoz, mert, ha kiderül, hogy tényleg rák, akkor anyám megint elkezdene basztatni :/

2011. okt. 27. 18:55
 13/42 anonim válasza:
100%

Dehogy megoldás! Szerintem az öngyilkosság csak nagyon-nagyon ritkán fogadható el, de általában akkor sem az az egyetlen megoldás.

Nem mondom, hogy a te eseted olyan baromi egyszerű, de komolyan, soha nem tudhatod, hogy holnap mi fog történni. Oké, ez közhelyesen hangzik, de tényleg így van:)

Anyukádtól ez tényleg nem kedves, de nekem az egyik féltesóm mondjuk nem volt betervezve, néha apukám el is mondja, hogy ő nem akarta (mondjuk az én tesóm az 2 éves, szóval nem egészen ugyanaz...), de attól még szereti.

A matekon ne aggódj, egy csomó ember (köztük én is:D) hülye a matekhoz. Nálunk is egy csomóan éppen hogy átmentek, vagy mentek pótvizsgázni. Hajts a kettesre, rengeted olyan dologgal foglalkozhatsz a késöbbiekben, amihez nem lesz szükséged matekra (főleg néhány olyan cuccra, amit a gimiben tanítanak, és tök felesleges:D).

Azt honnan tudod, hogy esetleg rákos vagy? Remélem, kiderül, hogy nem, de érdemes lenne alaposabban kivizsgáltatnod, szerintem.

Jövőre már el is mehetsz a családodtól, akár külföldre is, egészen más környezetre. Nem túl jó, ha nem vagy jóban a családoddal, de ki lehet bírni:)

Komolyan, ha engem már az öngyilkosság foglalkoztatna, akkor amint lehet elhúznék innen, utazni, meg ilyesmik. Sajnos ezt mondani könnyebb, egyenlőre még én is itt szívok, de remélem lesz majd máshogy is. Eszembe jutott, esetleg tűzz ki magad elé valamilyen célt, amit nagyon szeretnél, és akkor az majd motivál:)

2011. okt. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a helyzeted, de kérlek szépen, ne add fel!


Velem is így bánnak a szüleim, minden egyes nap csak sértegetnek, a dolgaimhoz gonosz megjegyzéseket fűznek, borzalmas szenvedést okoznak. És mindez azért, mert nem vagyok olyan, amilyennek megálmodtak.


Azért, mert otthagytam az egyetemet, amit mellesleg ők erőltettek rám, amiért zárkózott személyiség vagyok, nem bulizom szét ezerrel az agyam, amiért "nem vagyok olyan, mint a többiek." Mert van rajtam +10 kg, fogszabályozóm van, gerincferdülésem kiskorom óta és pattanásaim. De tudod mit, eldöntöttem, hogy küzdeni fogok, hogy kikerüljek innen, elmenjek ebből a pokolból. Jövőre megint felvételizek, már elkezdtem fogyókúrázni, minden egyes nap tornázom, a pattanásaimat kúrálom, és igyekszem csak pozitívan gondolkodni.


Igenis, változtathatsz az életeden, változtass a gondolataidon, írd felül a hamis meggyőződéseidet, igenis érsz annyit, mint bárki más! Javaslom, hogy gyakran végezz testmozgást, sokat jelent, több önbizalmad lesz, mint valaha! Sok erőt kívánok neked!

2011. okt. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:

Az álmaimról már rég lemondtam..

Nyáron elkezdtem táncolni. Az adott némi örömöt, de anyám azt mondta, hogy hagyjam abba. Ezzel is romba dőlt egy álmom... Nem tudja, hogy ezzel mekkora fájdalmat okozott nekem. Most is csak annyit kértem, hogy a barátnőm holnap hagy jöhessen át, de még azt sem engedi. Olyan, mintha azt akarná, hogy ne legyek boldog :/

2011. okt. 27. 19:35
 16/42 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen szülők, sajnos... Szerintem anyukádnak vannak gondjai, és a saját problémáit vetíti rád, igaz? Nem tud mit kezdeni a felgyülemlett feszkójával, és rajtad vezeti le? Mindenért mindig te vagy a felelős, a fekete bárány, rád keni azt, hogy miattad ment tönkre az élete? Jó lenne valakivel megbeszélnie a dolgait, mert így csak mérgezi mindkettőtök életét.
2011. okt. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:
Így van. Mindig azt mondja, hogy miattam váltak el. Miattam lett asztmás. Miattam lett reumás a lába. Miattam szedett fel némi plusz kilót... Miattam szégyenkezik mindig..:/
2011. okt. 27. 19:52
 18/42 anonim ***** válasza:

Nekem is gyerek koromban számtalanszor mondta anyám,hogy engem már nem akart,csak azért születtem meg mert apám meggyanúsította,hogy nem tőle vagyok azért akar elvetetni.

Mondjuk azért mellette sok mindennel próbálkozott,hogy vetéljen el,de szerencsére ragaszkodtam az életemhez.Most,hogy felnőtt lettem már sokszor bocsánatot kért,mert a három gyereke közül csak rám számíthat:)

Neked csak annyit tudok mondani,hogy fel a fejjel,és hidd el,hogy eljön az idő,hogy még sokkal jobb kapcsolatban lesztek.

2011. okt. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%

Hé, akkor bizony ne érezz bűntudatot! Ha még te lennél a világ legjobb, legtökéletesebb gyermeke, akkor is szekálna, mert neki egyszerűen szüksége van arra, hogy valakit hibáztasson, bűnbaknak tituláljon, és ez a valaki sajnos te vagy. Mert fél szembenézni a saját múltjával, fél változtatni, fél a fájdalomtól, ezért inkább menekül, hárít, és sz@rrá terrorizál téged.


Legyen annyi elég, ha ez még most sovány vigasz is, hogy nem benned van a hiba, nem te vagy a szerencsétlen és az elcseszett!

2011. okt. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim válasza:
a barátnőd szüleivel hogy jössz ki?ha jóban vagytok,én azt tanácsolom,hogy legyél velük minél többet.vagy beszélj anyáddal,hogy mennyi stresszt okoz neked; az egyik válaszolónak pedig igaza van : ha nem kellettél vna senkinek, akkor abortusz...
2011. okt. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!