Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy az öngyilkosság...

Lehet, hogy az öngyilkosság lenne a megoldás?

Figyelt kérdés
17 éves srác vagyok. Az életem romokban hever. Most vagyok 12.-es. Matekból már bukásra állok, sőt nyáron pótvizsgáznom kellett. Anyám állandóan traktál, hogy lehetek ennyire szerencsétlen. Néha azzal is jön, hogy engem senki nem akart a családból, csak úgy "becsúsztam". Néha már tényleg azt érzem, hogy mindenki ellenem van. Ha még ez sem lenne elég, akkor lehet, hogy még rákos is vagyok. Hát nagyszerű... :( A családomban mindenkinek csak fájdalmat/ csalódást okozok. Nem bírok így élni tovább.. :'( Valaki segítsen.
2011. okt. 27. 18:32
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

Amikor annyira magam alatt voltam, mint most te, akkor én is hajlottam arra, hogy betegségeket fedezzek fel magamon. (Persze voltak tünetek, csak később kiderült, hogy azokat felnagyítottam, eltúloztam.) Ma már felnőttként tudom, hogy mindez az akkori kétségbeejtő helyzetem miatt történt.


Igen erősen befolyásol téged, hogy mit mond anyukád. Pedig az is csak egy vélemény, amit vagy figyelembe veszel, vagy nem. Anyukád helyett hallgass inkább a megérzéseidre. Ha valamit szívesen csinálsz, akkor csak azért mert mondja, te még ne hagyj fel vele! Főleg azért, mert valami ilyesmi segíthet kikapaszkodni a gödörből, amiben most érzed magad. Vagyis jó, összetartó, egymásra is figyelő társaság, ami lehet egyházi, tánccsoport, bármi, ugyanis nem vagyunk egyformák, de mindenki megtalálhatja a számára ideálisat.

Erősítsd az akaratod, ne add fel!!!! (Nyugodtan írj privit.)

2011. okt. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, szerintem semmi értelme nincs az öngyilkosságnak.

Neked arra van szükséged, hogy a szüleid észrevegyenek végre és segítsenek, ahelyett, hogy lehúznának.


Nézd Én 2x buktam szakközépben, 2x pótvizsáztam, mind a 2x megcsináltam. Anyámtól kaptam hideget meleget, meglpopott, "senkinek sincs ilyen szar gyereke", volt amikor rendes volt. Depressziós, elfogadni nem volt könnyebb, de vigasztalt.

Beteg lett apukám, végignéztem ahogy meghalt, láttam amint elköszön utoljára...

Utána el kellett mennem otthonról, hogy egyáltalán enni tudjak....


Nekem is megfordult a fejemben az öngyilkosság, de van pár ember aki úgy szeret és úgy fogad el, ahogy vagyok és nem akartam fájdalmat okozni nekik.


Azóta úgymond rendezödött minden, mert ahogy eljöttem otthonról anyám átértékelte a kapcsolatunkat, a református egyház tagja lett, tehát vallásos és egy teljesen más, egy jó ember lett.


Egy szónak is száz a vége, ne csinálj baromságot, mert fiatal vagy, ezernyi lehetöséged van változtatni az életeden.

2011. okt. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:

Idefigyelj!


Ne legyél hülye, ne süllyedj el. Bemeséled magadnak hogy ez a helyzet és süllyedsz lefelé, mindenképpen fordulj pszichológushoz , vagy oszd meg a közeli barátaiddal ezt a problémádat. Sajnos ez generációs probléma, mindenki hajlamos a depresszióra. Nem szabad feladni érted? Legyél erős, és kezeld ezt egy kihívásnak, és minden erőddel legyél azon hogy ez változzon. A legfontosabb a higgadtság. Mert ha az nincs meg akkor veszett fejsze nyele. Kitartást

2011. okt. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
Na persze a depresszió legfelfedezhetőbb tüneteinek egyike a hipochondria. Nem elég hogy rápánikolsz hanem fel is fedezed magadon a nem létező betegséget. Ebben csak az a baj ha túlzottan sokat agyalsz rajta akár ki is alakulhat. Nem játék. www.szorongok.hu olvass, hátha segít.
2011. okt. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
Anyi szép dolog vár rád meg az életben ne foglalkoz az anyádal tulzottan roszindulatu veled szemben, tudom ez roszul esik.De majd eljönn az idö mikkor saját magad alakitod a sorsod nem függsz töle.Ha ugy érzed ,hogy rákos vagy vizsgáltasd ki magad egy vérvételböl meg állapitják, és ha találnak valamit segitenek.Gondolj arra nem hiába születél erre a világra neked itt feladatod van,mint minden embernek lehet,hogy csak kisdolgok lesznek de az akkor is a te feladatod aminek a teljesitése még rád vár. sok boldogságot kivánok neked és találd meg önmagad.
2011. okt. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
51%

Györgyi28!!Ha lenne isten akkor nem hagyta volna mind ezt ami ezzel a fiúval történt és történhet!Azért mert el megy egy templomba és imátozik egyet attól még nem fog meg változni semmi!!!! Tenni kell ellene!

Van Isten!És ha erősen hiszel benne segíteni fog.Ha imádkozol hozzá és bízol benne téged is megsegít,ha kérsz tőle adni fog(persze csak értelmes dolgokat,amire valóban szükséged van)Mindenkinek üzenem : higgyetek Istenbenés imádkozzatok hozzá,mert nemsokára találkoztok vele és akkor már késő lesz.

2011. okt. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 Gyorgyi28 ***** válasza:
59%

Utolsónak:

pffffff Nem azt mondtam, hogy menjen el egy templomba és ott suttogjon el egy miatyánkot!!!!

Én is hívő vagyok, olyan aki tesz is az életéért.

Amúgymeg... ez tök hülye hozzáállás, hogy ha lenne Isten, nem engedte volna.... Nem akarok itt teológiai vitákba belemenni, de Isten szabad akaratot adott mindenkinek. Azt sem kérheti számon Istenen senki, hogy Éva evett a tiltott gyümölcsből. Istennek terve van mindenki életével, méghozzá jó terve, de vannak, akik ennek megvalósulását akadályozzák.

Én sem kérdezem Istentől, hogy hogyan engedhette, hogy a férjem 27 évesen meghaljon, amikor itt a 9 hónapos lányunk... Inkább kérem, hogy segítsen, tartson életben, hogy felnevelhessem.

Azt javaslom a kérdezőnek is, hogy keresse Istent, buzgón és hozzá forduljon segítségért. Aztán természetesen tegyen is meg mindent, ami tőle telik....

2011. okt. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

Na akkor én durvábbat mondok. Most lettem 24 és a helyzetem kb ugyanaz, csak kicsit mások a körülmények. Egyébként azt megjegyezném hogy sokkal jobb hogy legalább kimondják szóval van otthon kommunikáció mintha csak magába utálna mint a franc ami úgy jönne elő hogy nem segít, mindenki előtt próbál leégetni stb. DE nem tudod rá bizonyítani, még te vagy a hibás, ő meg igazi szent (nálam).


Pont most ünnepek alatt voltunk egy összejövetelen, el jövünk máris mivel kezdi, neem nehogy 1 nap nyugodt legyen.. Ohh mindenki olyan jót mond rólam csak ti nem, mindig ezek a depis szövegek, sokkal rosszabb.. szóval kb ahhoz hasonló amikor valaki a hátad mögött kibeszél mekkora ilyen olyan vagy, de persze előtted mintha mi se történt volna. Sunyi kis ....


Másfelől ha úgyis rákos vagy nem mind1? Akkor már minek megölnöd magad, így már tényleg azt csinálsz amit akarsz, úgyis mind1. Meg elmondanod barátoknak hogy rákos vagy, csak megpróbálnak vigasztalgatni, legalább azt várd meg.

2011. okt. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 A kérdező kommentje:
Nem hittem volna, hogy ennyi választ kapok a kérdésemre. A kommentek olvasása közben elég nagy lelki erőt kaptam. Már 2 napja boldognak érzem magam. Nem igazán törődöm azzal, amit anya mond mostanában. Tényleg köszönöm a válaszokat.
2011. okt. 31. 16:22
 40/42 anonim válasza:
Még véletlenül sem...Engem állandóan cseszegettek a suliban, mivel visszahúzódó, csendes voltam... meg kihasználtak is, ami nagyon rosszul esett...már nem tudtam mihez folyamodni...de szerencsére nagy nehezen túlléptem rajta. Anyuddal pedig ülj le, és beszéljétek meg. Ha öngyilkosságot hajtanál végre, egy egész életre való fájdalmat okoznál a szüleidnek. Lehet, hogy azért ideges anyud, mert fáradt, vagy éppen nem volt jó napja. Fel a fejjel! :) 20/F
2011. nov. 12. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!