Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok ha kislányotok...

Mit csinálnátok ha kislányotokat ha bántanák az oviban?

Figyelt kérdés
Kiscsoportos a lányom. Van a csoportban egy lány aki elég durva, többször már bántotta a lányomat, nagyjából minden hétre jut valami. Nem egy kis hajhúzásról van szó, hanem annál erősebb dolgok (nekilöki a falnak, úgy hogy lehorzsolja a kezét, feldagad a szemhéja, stb). A lányom teljesen szelíd, soha nem verekszik, nem is adja vissza ennek a kislánynak-pedig lehet azt kellene. Én minden egyes alkalommal szóvá tettem az óvónőknek, de ők azt mondják annál többet nem tehetnek, hogy megpróbálják őket elkülöníteni egymástól és "nyugtatnak", hogy ez mindenhol előfordul...Hát, ezzel nem értek egyet, 10 ismerősöm közül 9 azt mondja, náluk az oviban nincs verekedés, pláne kislányok közt. A lányom másfél hónap ovibajárás után már nem szívesen megy be. Ti mit tennétek? Beszéljek a másik kislány anyukájával, vagy vigyem át másik csoportba, vagy hagyjam az egészet és reménykedjek hátha "magától" megoldódik a helyzet?
2011. okt. 27. 18:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
51%

Kis kitérés: Ugye akik az óvónők képességeit vonják kétségbe még nem irányítottak és neveltek 25-28 gyereket egyszerre??? Ne is haragudjatok, de lehetetlen egyszerre mindenhol ott lenni. Mennek mondjuk ebéd után a mosdóba, oda lép egy pillanatra egy szülő, aki ebéd után viszi haza a gyerekét, az óvónőhöz kérdezni valamit, aki nyilván odanéz, ha hozzászólnak. Ez legrövidebben 5-10 másodperc, ami bőven elég ahhoz, hogy lepofozzák egymást.

Persze nem azt mondom, hogy nincs felelőtlen óvónő, de nem egyértelműen az ő hibájuk.

Visszatérés:

Kérdező, szerintem nem hülyeség beszélni a gyerekkel, persze ne hosszan, mert nem fogja fel úgysem. Röviden, tömören annyit mondj kicsit mérges tekintettel: Ha még egyszer bántod a Katikát(lányod, aki legyen ott, hogy a verekedő kislány lássa, hogy róla van szó) nagyon nagy baj lesz! Megértetted??!

Nem leordítani kell, hanem nagyon hangsúlyosan nyomatékosítani benne, hogy ezt nem teheti. Mindenképpen beszéld meg a másik anyukával, de ne támadóan, mert nyilván akkor ő is bevédi a saját csemetéjét.

Én valami olyasmit mondanék, hogy nagyon szomorú vagy, mert Julcsika bántja Katikát, és sokkal jobb lenne mindkettőjüknek, ha békességben lennének együtt a csoportban. Ha minden érintettel beszéltél és nem hat, akkor kérd át a gyermeked másik csoportba. De előtte minden utat járj be, és utána viszont hamar dönts, hogy ne szokja meg annyira (bár tudom, már megszokta, de még az elején könnyebb váltani) azt a csoportot.

Sok sikert, és sajnálom, hogy így járt a kislányod!

Üdv, 23 N, óvónéni

Ui.: Próbáld belé nevelni, hogy ha bántódás éri azonnal szóljon az óvónőnek!!

2011. okt. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
52%
Ha cigánygyerek, nincs mit tenni. A pereputtya laposra ver téged és az óvónőt is. Büntetlenül. Sajnálom. Itt tart ma az ország.
2011. okt. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
54%

Én sem azt várnám az óvónőtől, hogy a nap minden másodpercében azt figyelje, hogy ez a két kislány mit csinál. De ha a kérdező már többször jelezte a problémát, akkor azért tudna ám ő is tenni valamit, ha nagyon akarna. Pl. ha látja a verekedést vagy a kislányon az új sérülést, azonnal megbeszélni a rendbontó kislánnyal, majd az édesanyjával elbeszélgetni. Vagy a kérdező kislányával megbeszélni, hogy azonnal szóljon nekik, ha X piszkálja őt. Nyilván nem biztos, hogy ezzel megoldódna a probléma, de legalább megpróbálnának tenni valamit azon kívül, hogy azt mondogatják, hogy ez mindenhol előfordul. Én szülőként legalábbis pozitívabb képet alkotnék a kérdéses óvónőről, ha jelezné felém, hogy már 3 dologgal is próbálkozott, rajta van a problémán. Ha nem is oldja meg, nem haragudnék rá annyira, mint ha bagatellizálja. És ha még tanácsot is tudna nekem adni, én mit tehetnék szülőként (hiszen ő ismeri legjobban a helyzetet, a 2 gyereket), akkor végképp nem bántanám.

Tudom, nekik sem könnyű a sok gyerekkel, de a nyugtatgatás és konkrét próbálkozás közt nagy különbség van.

2011. okt. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Nem roma a kislány. Elhiszem, hogy az óvónéniknek nem könnyű egyszerre ennyi gyerekre figyelni, én nem is hibáztatom őket. De azért az nem túl megnyugtató, hogy szerintük ez "normális". Valóban elbagatelizálják a dolgot. Nem voltunk bölcsisek, így nincs tapasztalatom az ilyesfajta közösségi életben, és komolyan már kezdtem azt hinni én fújom fel a dolgokat, hisz idáig bármikor szóltam az óvónéniknek mindig csak elhessegettek... :(
2011. okt. 27. 21:43
 15/22 anonim ***** válasza:
21%
Na, akkor akik eddig cigányoztak, most nézzenek magukba...
2011. okt. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
57%
Miért is? Mert ma Magyarországon sokkal valószínűbb, hogy ha a gyerekedet veri egy másik, és senki nem mer semmit csinálni, akkor cigányról van szó, nem magyarról? Nem hiszem, hogy ezért a magyaroknak kéne magukba nézni.
2011. okt. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
75%

Szia! Nálunk hasonló probléma volt az oviban. Az óvoda vezetőjével beszéltünk. Mivel más szülők is jelezték a problémát, az óvodavezető behívatta a szülőket. 2 órán át beszélgetett velük. Nekünk azt mondta, hogy ha nem változik rövid időn belül a helyzet, eltanácsolják a gyereket az oviból. Állítása szerint nem ez lenne az 1. eset. Mi azért nem vártuk ki ezt a türelmi időt, hanem áttetettük a gyereket másik csoportba, ahol kiegyensúlyozott gyerekek vannak.

Nem gondolom, hogy egy óvónőtől megfelelő válasz az, hogy "máshol is van ilyen"! Felháborít ez a válasz!! Melyik szülő engedi, hogy a kis 3 évesét verjék, mert úgyis van ilyen máshol is??

Az pedig, hogy az óvónő 20-30 gyerekre vigyáz, ugyancsak nem lehet kifogás! Ezzel ugyanis a probléma marad! Ugye, kedves 23 éves óvónő , beszélne a szülőkkel, és a vezető ovonovel? Mert ez lenne a problémamegoldás kezdete, nem pedig a hárítás, hogy sok a gyerek! Minden előfordulhat, akár kevesebb gyereknél is, de ha már minden héten támadásnak van kitéve egy gyerek, akkor ne az óvónőt mentegessük már!

2011. okt. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
31%
Szeretném a leghatározottabban leszögezni: olyan, hogy "cigányozás" nem létezik. Ebben az országban senki sincs, aki a másik embert bőrszíne miatt nem tudná elfogadni, sőt: bántaná. A legszembetűnőbb és bántóbb cigány attitűdök (élősködés, öncélú agresszivitás, a többségi társadalom által megteremtett szociális háló csalárd kihasználása, stb.) szóvátétele és kifogásolása azonban jogos. Az emberek napi tapasztalatait ostobaság tagadni: a tények makacs dolgok. Senki sem általánosít: a tisztességes cigányember polgártárs, a társadalmat nagy tömegben fenyegető deviánsok pedig - deviánsok. A gond az óvodától az egészségügyig jelen van, és igen súlyos, úgyhogy a "cigányozás" - műszót jobb lenne elfelejteni.
2011. okt. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
36%

Tegnap 19:58-as és ma 8:11-es vagyok.

A "közjáték" után:


Kedves Kérdező Anyuka! Miután a verekedő kislány etnikuma tisztázódott: nem vagyok pedagógus, sem hasonló szakember - de azt hiszem, így már megoldhatóbb a dolgod. Talán! A "tárgyalásos megoldások" híveként azt mondanám, próbáld meg megkeresni a gaz palánta édesanyját. Ismerkedjetek meg egymással..bocsásd előre, hogy volna beszélni valótok. Üljetek le egy kávé mellé - vagy, ha felmérted már, milyen szintű ember, milyen partner - esetleg hívd meg magatokhoz..gyerekestől, és amíg a két kislány játszik (jó alkalom lenne megfigyelni, ilyen helyzetben hogy viselkedik a támadó), mondd el neki a dolgot. A te emberi minőséged vitán felül áll (az írásodból látszik); ha fogadóképes az "ellenfél" is (nem primitív és elfogult "tigrisanya"), akkor lehet, hogy megszűnnek a gondok. Tévedés ne essék: akkor is ugyanezt a javaslatot tenném, ha a csöpp agresszor beilleszkedett, tisztes cigánycsalád (=cigánymagyar család) viselkedés-problémás sarja lenne..de hogyha deviánsé, akkor nem. Akkor életveszélyes.

Az óvodai pedagógus pedig hárít. Az iskolai ugyanúgy. Bizony, ez szomorúan érthető, mivel nincs a kezében semmilyen konkrét fegyelmező eszköz (nem nádpálcára gondolok!) - és ha tenni akar a gyerek-agresszió ellen, a rövidebbet húzza.

És még egy gondolat: aki "cigányozás"-ról szónokol, az ma a társadalom védelmi reflexeit próbálja kikapcsolni.

2011. okt. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
24%

Kedves tegnap 23:53!

Kérdésedre válaszolva, én erőteljesen rá vagyok állva az agresszió témára, mert a mi csoportunkban van 4-5 erősen agresszív fiú. Én személy szerint próbálok mindenhol ott lenni, de nem egyszerű. És nem hagyom annyiban egy egyszerű nem szabaddal, hanem nyomatékosítani próbálom bennük, hogy egymást bántani semmilyen indokkal nem lehet és szigorúan tilos. Nem azt mondom, hogy nincs olyan pedagógus, aki hanyag a munkájára, de akkor ne általánosítva beszéljünk. Én ráállnék a kislányra, aki bántalmaz és próbálnám magam kiküszöbölni a problémát. Aztán ha kudarcba fulladnék, magasabb szintre vinném a dolgot. Annyit, még reagálnék arra, hogy "Az pedig, hogy az óvónő 20-30 gyerekre vigyáz, ugyancsak nem lehet kifogás!" Egyrészt: NEM CSAK vigyáz rá, neveli, fejleszti, tanítja, vagyis nem egyenlő a bébiszitterrel. Másrészt van, aki 1 gyerekkel sem bír...

Ennyit a védelmünkre, de ettől függetlenül a kérdezőéknél lehet az óvónő is a ludas, de jó lenne, ha jobban elismernék a munkánkat!

Üdv, a 23 éves óvónő

2011. okt. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!