Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a nőről/an...

Mit gondoltok erről a nőről/anyáról? Nem túlzás, amit csinál?

Figyelt kérdés
A férjem unokatestvére. Van 2 fia, nem engedi, hogy kólát, vagy bármi ilyesmit igyanak, nem vesz nekik semmi édességet, csak diabetikus csokit, nem használ fehérlisztet, cukrot, nem vesz fehérkenyeret, csak teljes kiőrlésűt. Nálunk sem engedi, hogy bármi ilyesmit egyenek, és a gyerekek már maguktól (!!) üdítő helyett ásványvizet, vagy teát kérnek. A kicsi 3 éves, de már most beíratták sportolni, a nagy 5 éves és keményen kell fociznia. Nem közlekedhetnek metróval, vagy villamossal, csak és kizárólag kocsival viszi őket, mert "ne érintkezzenek mindenféle emberrel". Ezen kívül nem kiabálhatnak, nem hangoskodhatnak, mert azt "nem illik". Nem szoktak birkózni, vagy homokozni, csak csendben játszhatnak, meg ilyenek. Ez a nevelés csak nekem furcsa? Szerintem túlzásba viszi, mármint nem értme, miért kell már most pici gentleman-eket nevelni a gyerekekből.
2011. okt. 31. 15:59
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

"Nem közlekedhetnek metróval, vagy villamossal, csak és kizárólag kocsival viszi őket, mert "ne érintkezzenek mindenféle emberrel""

Akkor hogyan járnak iskolába,óvodába,sportolni? Hiszen ott is érintkezhetnek mindenféle emberekkel.

A többi dologgal én is egyet értek.

2011. okt. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 ava87 ***** válasza:
55%

Azért szerintem ez már kicsit túlzás. Pl. ez a diabetikus csoki meg ilyenek. Ha valaki cukorbeteg, akkor persze, hogy ilyeneket eszik, de abba nem hal bele egy egészséges gyerek, hogy olykor kap egy normális, rendes csokit. Én olyan nosztalgiával emlékszem vissza a régi Boci csokira pl. Ezek a gyerekek mire gondolnak majd vissza? A sárgarépára?

Meg hogy két testvér nem birkózik, hát oké, ilyenek, bár szerintem poén. És homokozni? Te jó ég, koszos lesz a gyerek, rémes.

Szerintem nem lehet valami felszabadult gyerekkoruk. Pedig nem vagyok az a fajta szülő, aki engedi a gyerekét vadulni, főleg másoknál, de hogy csak csendben ülni szabad...

Azért egy gyereknek leginkább az a dolga, hogy gyerek legyen.

2011. okt. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
46%

Burokban neveli a gyerekeit, ez nem jó.

Az egészséges étrenddel nem vitatkozom, ő dolga. Bár nem értem miért ne ehetnének a gyerekek akár "igazi" csokit is néha-néha. Sporttal teljes mértékben egyetértek, persze normál keretek között, azt túlzásnak tartom, hogy az 5 éves gyereknek keményen kell fociznia. A többi dologgal meg aztán abszolut nem értek egyet.


Van egy ilyen rokonom. Detto ugyanez, amit leírtál, megspékelve azzal, hogy ők vegák is és mindent ráerőltetnek a gyerekekre. Eredmény: a legidősebb gyerekük érettségi után egészen 1200 km-re költözött a szülőktől, csak akkor jött haza végleg, amikor itthon össze tudott költözni a barátjával. Nagyszájú és szemtelen lett no és persze titokban húst is eszik.

2011. okt. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
48%
A diétás csoki sokkal károsabb, mint az igazi. Akkor inkább tejszeleteket adna, túrórudi stb.A közlekedést pedig talán nem ártana megmutatni, mert lesz idő, amikor még kocsija nem lesz a gyereknek, de egyedül fog közlekedni. És szerintem egy kis hangoskodás és egészséges bunyóban nincs semmi rossz.
2011. okt. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Túlzás igen,de még mindig jobb mint a másik véglet,aki mindent megenged a gyereknek,azok meg elkényeztetett ,primitiv ősbunkók lesznek felnőtt korukra.

Nem hangoskodhatnak,erről mondjuk nem irtál bővenbben,játszótéren pl nincs gond a kiabálással,hangoskodással,de vendégségben vagy otthon én sem engedem ,hogy ordibáljanak.Birkózni ,homokozni természetesen lehet.

A sporttal semmi gond,a kaját kicsit túlzásnak tartom,de végül is ezt is az ő érdekükben teszi a szülő,gondolom nem akar rossz étkezési szokásokat,nassolást beléjük nevelni,mert lefogyni sokkal nehezebb mint meghizni.

Tömegközlekedést tiltani az elég hülyeség,erős túlzás.

Összeségében nem tűnnek rossz szülőknek,csak kicsit túl szorosan fogják a gyeplőt.

2011. okt. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint is kicsit túlzás, de az ő gyerekei, amíg nincsenek veszélyben, addig úgy neveli, ahogy neki tetszik és jónak látja. Mint emberrel van valami bajod a nővel ezen kívül?
2011. okt. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Túlzásnak tartom,meg kell találni az aranyközéputat,de vannak ilyen szülők akik teljesen "steril" körülmények között nevelnék a gyerekeket.Ismerek ilyet én is,ahol az anyuka kijelentette,hogy a gyereknek csak gyümölcsöt,meg zöldséget adna,semmi mást.De bejárnak hozzám a pékségbe és megkérdezi a gyereket,hogy mit kér.És persze mit kér a gyerek csokisat meg cukrosat,anyuka megveszi és ilyenek mond.Van némi ellentmondás a dologban,de az ő dolga.
2011. okt. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Én is túlzásnak tartom. Nekem még csak 2 éves a lányom, és igen, evett már csokit, igazit. Mondjuk kólát nem ivott, de 100%-os gyümölcslevet szokott. Vizet nem issza, teát szereti. Viszont inkább gyümölcsöt kér mint csokit, mert így lett nevelve. A teljes kiőrlésű kenyérrel egyetértek.

A sporttal is egyetértek egészen addig, amíg a gyerek azt csinálja, amit élvez. Ha "erőszakkal" kell elcipelni edzésre, akkor már nem értek egyet.

Mi is kocsival járunk, mert egy város melletti faluban lakunk és körülményes lenne bejárni busszal, de szoktunk pl játszótérre menni, és ott "érintkezik mindenféle emberrel".

Én sem szeretem amikor ordibál vagy visong (hangosan) a gyerekem amikor nincs oka rá.

2011. okt. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék, milyen felnőttek lesznek belőlük. Szerintem a kajálás teljesen rendben van, viszont a többi érdekes. Tömegközlekedést valahol megértem, én sem szívesen szállok fel a buszra, villamosra, metróra, de nekem nincs más választásom. Nem (csak) lustaságból, hanem ki tudja milyen csöves ült előttem:/ meg mostanában elég sokan köhécselnek. Ha megteheti, hogy a kényelmesebb utat választja, mért ne tehetné? Az kicsit túlzás, hogy ne homokozzanak, birkózzanak. Tudni kell, hogy hol szabad rohangálni, kiabálni, és hol kell normálisan viselkedni
2011. okt. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Hát játszótéren azért játszhatnak, de rájuk szól, ha a porban akarnak fetrengeni, meg társaságban sem hangoskodhatnak, max otthon, mikor nem látják őket idegenek. Sportolni szeretnek a gyerekek, de azért ennyi idősen mégsem vinném őket, szerintem még túl kicsik. Azt mondja, hogy nem fogja a mű kajákat adni a fiainak, inkább vesz drágább, de minőségi bio dolgokat. Amúgy meg Budán laknak elit negyedben, direkt azért költöztek oda, hogy a gyerekek friss levegőt szívjanak, ne a szmogot. Kocsival viszi őket mindenhova, vagy gyalog, mert arra nincs nagyon tömegközlekedés, bár szerintem nem is nagyon fognak azzal közlekedni életükben, mert megszokják a kocsit. Én csak azt sajnálom, hogy amúgy látszik rajtuk, hogy már nem is akarnának rosszalkodni, mert túl nyugodtak vagy hogy is mondjam. Nekem még nincs gyerekem, de nem tudom, nem akarok ilyen jólnevelt gyerekeket, inkább belevalókat, akik néha verekednek, néha leeszik magukat, de legalább nem rágom a szájukba az etikettet.
2011. okt. 31. 22:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!